KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – Kuršėnų komanda

Komandos nariai:

GIKENDRA PATHURI, III bakalauro kursas, statybos inžinerija, SIDDESHWARAN PARTHIBAN, I magistro kursas, statybos inžinerija, DAWOOD BASHA DUDEKULA, II magistro kursas, pramonės inžinerija ir vadyba, DONNA CHARLENE JULIEN, I bakalauro kursas, architektūra.

Vadovai:

KTU meno studijos „Menų kambarys“ vadovė, architektė Žiedūnė Duobaitė.

Pasirinkta teritorija:
Kuršėnai

1. Komandos kredo – sumaniai ir praktiškai.

2. Pasirinkta teritorija – Kuršėnų miestas. Užduotis – miesto turgavietės ir ją sudarančių pastatų modernizavimas. Šiam miestui reikia kažko naujo bei patrauklaus verslui plėtoti. Šiuo metu turgavietė tarsi „negyva“, todėl mums bus tikrai įdomu ją „prikelti“ naujam gyvenimui ir padaryti patrauklią miesto gyventojams, svečiams bei smulkiesiems verslininkams. Juk turgavietė – tai ne tik ta vieta, kur galima įsigyti prekių ar produktų. Čia žmonės renkasi susitikti, pabendrauti, čia matosi giminės, kaimynai ir geri draugai. Mums tai galimybė keisti žmonių gyvenimo kokybę, naudojant sumanius sprendimus.

3. Pagrindinis iššūkis – sukurti modernią, estetišką bei palankią aplinkai turgavietę, darniai įsiliejančią į miesto audinį. Tikimės atrasti geriausią sprendimą, tinkantį šiai teritorijai.

4. Kadangi esame atvykę iš užsienio šalių, mums didžiausias šio konkurso sunkumas – kalbos barjeras, nes informacija pateikta lietuvių kalba. Daug laiko prireikia, kol išsiverčiame. Taip pat kultūrų skirtumai bei klimato ypatumai, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant projektą. Tai tikrai didelis išbandymas kurti lietuviams, nes turime visai kitokią patirtį. Lietuva – tai ne Indija, kur visada šilta ir pastatų konstrukcijos bei reikalavimai yra visiškai kitokie. O įveikti sunkumus padeda motyvacija ir optimizmas, kurio turime daug.

5. Mums tai puiki patirtis ir naujos galimybės. Ir viskas, ko išmoksime šio konkurso metu, bus labai vertinga. Tai puiki proga panaudoti savo žinias ir tobulėti susiduriant su iššūkiais bei ieškant sprendimų.

6. Mūsų manymu, išmanusis miestas – tai toks miestas, kuriame gyventojai jaučiasi komfortabiliai. Išmaniajame mieste ištekliai naudojami protingai, o visi sprendimai pritaikyti atsižvelgiant į visuomenės poreikius.

7. Ieškodami atitikmenų ir analogų pasirinktai teritorijai, kaip labiausiai patinkantį išsirinkome architektų grupės „Arhitektura Krušec“ projektą Slovėnijoje. Jis artimas mūsų užduočiai tuo, kad turgavietė taip pat yra miesto centre. Kitaip nei senojo turgaus, nauja plėtra sukurta kaip ekstravertas miesto teritorijoje. Tai puikus pavyzdys, neatsiejamai susijęs su aplinkinėmis miesto erdvėmis. Minimalizmas, estetika, formų paprastumas bei baltos spalvos sterilumas sukuria neutralų erdvinį foną, kuris dar labiau išryškina vaisių, daržovių bei kitų produktų įvairovę. Architekto darbas užbaigtas ne tada, kai užbaigiami galutiniai brėžiniai, bet tada, kai objekte atsiranda lankytojų.

8. Miestai, į kuriuos orientuojamės, – tai Amsterdamas ir Dubajus.

9. KTU meno studijos „Menų kambarys“ vadovė,

architektė Žiedūnė Duobaitė:

„Linkiu studentams įveikti iškilusius išbandymus ir drąsiai įgyvendinti savo idėjas bei sumanymus. Tikiuosi, kad užsienio studentai, projektuodami Lietuvai, įgis neįkainojamos patirties bei žinių, kurias vėliau galės panaudoti savo tolesniuose projektuose bei darbuose.“

NAUJAUSIAS NUMERIS