KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETO KOMANDA, Statybos ir architektūros, Elektros ir elektronikos fakult

Komandos nariai:

Benas Kalinauskas (Statybos ir architektūros fakultetas, II bakalauro kursas, architektūra)

Jonas Kaluina (Statybos ir architektūros fakultetas, II bakalauro kursas, architektūra)

Guoda Majauskaitė (Statybos ir architektūros fakultetas, II bakalauro kursas, architektūra)

Justas Barauskas (Statybos ir architektūros fakultetas, II bakalauro kursas, statybos inžinerija)

Eglė Steponavičiūtė (Statybos ir architektūros fakultetas, II bakalauro kursas, statybos inžinerija)

Tomas Paškauskas (Statybos ir architektūros fakultetas, III bakalauro kursas, pastatų inžinerinės sistemos)

Elvinas Setkauskas (Elektros ir elektronikos fakultetas, III bakalauro kursas, elektros inžinerija)

Vadovai:

Dėstytojas Martynas Marozas, Statybos ir architektūros fakultetas

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Peržiūrėję pasiūlymus, bendru sutarimu pasirinkome rekreacinio parko projektą Butkelių rajone. Pirmiausia dėl to, kad komandą sudaro skirtingoms specialybėms atstovaujantys žmonės ir šiame projekte bus galimybė pasireikšti mums visiems. Kitas aspektas – tai nenaudojama nuostabi vieta ir didžiulė teritorija, kurią galima paversti lankytina tauragiškių zona ir turistų traukos centru.

2. Išmanusis miestas – miestas žmogui. Toks miestas sukuria galimybes interpretuoti jį savaip, kiekvienam atrasti savo vietą. Tai save išlaikantis, tarnaujantis žmogui ir estetinį malonumą teikiantis miestas.

3. Ko gero, vienas iš daugiausia įkvėpimo suteikusių architektų būtų danas Bjarke Ingelsas („Bjarke Ingels Group“ – BIG). Nepaklusdamas seniems, nusistovėjusiems architektūros suvokimo formalumams, Bjarke kuria itin įspūdingus ir neįprastus architektūrinius kūrinius. Vienas jų yra šiuo metu Kopenhagoje statoma jėgainė „Amager Bakke“. Ji neįprasta tuo, kad pastato koncepcinė idėja buvo Danijos lygumose sukurti kalną, kuris žiemą veiktų kaip slidinėjimo, o vasarą – žygiavimo trasa.

4. Mus įkvepia Masdaro miestas, esantis JAE. Šis miestas ypač išmanus bei ekologiškas, naudoja atsinaujinančios energijos šaltinius. Manome, kad galime jų sukurtas technologijas pritaikyti Lietuvai ir savo projektui.

5. Projektas visų pirmiausia mus išmokys dirbti ne tik su tos pačios srities atstovais, bet ir su kitų, išmoksime bendradarbiauti ir pastangas sutelkti dėl bendro tikslo. Taip pat neįkainojama patirtis – dar būnant studentais išbandyti save realizuojant didesnio mastelio projektus.

6. Darbo vadovas tikisi turiningo bendradarbiavimo, smagaus proceso ir profesionalaus rezultato. O linki, kad vieno projekto metu atsiradusios partnerystės taptų ilgo tarpusavio bendradarbiavimo pradžia.

7. „Jeigu gali viską kontroliuoti, tai reiškia, kad į priekį judi per lėtai.“ – Mario Andrett

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų