KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS (KU) – ŠIAULIŲ KOMANDA

Komandos nariai:

Juozas Zakarauskas (medijų filosofija ir kultūrinės industrijos)

Viktorija Gričenaitė (kraštovaizdžio architektūra)

Aistė Švitraitė (kraštovaizdžio architektūra)

Mehmet Can Coban (rekreacija ir turizmas)

Evaldas Normantas (informatikos inžinerija)

Giedrė Leonikaitė

Vadovai:

doc. Ramunė Staševičiūtė

Pasirinkta teritorija:
Šiauliai

Pasirinkta teritorija – JURGAIČIŲ (DOMANTŲ) PILIAKALNIO (KRYŽIŲ KALNO) TERITORIJOS SU PRIEIGOMIS SUTVARKYMAS

1. Darbas – iškalbingiau už tūkstantį žodžių.

2. Anglų dienraštis „The Daily Telegraph“ savo priede „Travel“ sudarė šiurpiausių pasaulio vietų sąrašą. Penktoje vietoje atsidūrė netoli Šiaulių esantis Kryžių kalnas. Tai mūsų grupę sudomino ir norime šią vietą padaryti patrauklesnę turistams. Renkamės Šiaulių r. savivaldybėje esančio Jurgaičių (Domantų) piliakalnio (Kryžių kalno) teritorijos su prieigomis sutvarkymą.

3. Mokėjimas dirbti komandoje visada būna iššūkis. Reikia pastangų priimant bendrą sprendimą, nuomones ar pasiskirstant užduotis.

4. Šaltasis metų sezonas trukdo tinkamai atlikti pasirinktos teritorijos tikslesnius tyrimus ir ištirti esamą situaciją. Deja, oro nepasirinksi…

5. Šis projektas prisidės prie mūsų profesinės kompetencijos, nes dalyvaudami konkurse patobulinsime komandinius įgūdžius, įgysime patirties projektuodami viešas ir turistines erdves.

6. Išmanus miestas – tai inovatyvių technologijų taikymas viešose erdvėse.

7. Įkvėpimo semiamės iš trijų objektų mišinio: Jeruzalės Raudų sienos, Vatikano aikštės ir memorialinio paminklo Čekijoje. Jeruzalė mums atstoja religijos atspirties tašką – tarsi galingą sprogimą, po kurio religija pradėjo skleistis į visas pasaulio šalis. Vatikano aikštė mums asocijuojasi su krikščionybės branduoliu, iš kurio tęsiasi tolesnė religijos modernizacija. Paskutinis elementas – memorialinis paminklas – mums simbolizuoja religijos ateitį, kelią į aną pasaulį po Paskutinės teismo dienos pagal Naująjį Testamentą.

8. Vatikanas.

9. Pasirinkta tema tikrai sudėtinga. Patirtimi, dirbant su tokiu objektu, vargu ar kas nors gali pasigirti, tad laukia rimtas iššūkis. Tai per daug žinoma ir jautri vieta visai Lietuvai, todėl nėra vilčių, kad vienas sprendimas visiems patiks – visada atsiras kritikų. Linkiu studentams būti labai atsargiems su savo sprendimais, bet, gal atrodys paradoksalu, kartu ir drąsiems. Greičiausiai žodis „išmanus“ plačiąja lietuviška savo prasme čia labiausiai tiktų. Komanda tarpdisciplininė, todėl tikiuosi optimalaus rezultato, išdiskutuoto įvairiais rakursais. Įdomaus ir kūrybingo darbo!

 

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų