Klaipėdos valstybinė kolegija

Komandos nariai:
Justė Bacevičiūtė, Martynas Gabalis, Egidijus Valantinas, Egidijus Grublys, Paulius Butvydis, Jonas Šimutis
Vadovai:
Vilma Vaičekauskienė, Indrius Kuklys, Rasa Varpiotaitė-Tiutiunik
Pasirinkta teritorija:
Zarasai

Zarasus pasirinkome dėl palankios geografinės padėties. Rajonas netoli didžiųjų Lietuvos miestų – sostinės Vilniaus bei Kauno. Netoli Zarasų yra Daugpilis, kaimyninės Latvijos antrasis pagal dydį miestas. Zarasų rajonas išsiskiria nuostabia, tyra bei vaizdinga gamta. Šio krašto gražūs ir įspūdingi miškai, iš jų ypač išsiskiria ežeringa Gražutės giria. Gretimus miškus skiria vos 2–3 kilometrai.

Žiemą krašte – ledu sukaustyti vandens telkiniai ir po sniego kepurėmis snaudžiantys miškai. Pavasarį subanguoja ežerai, jiems išsiveržus iš ledinio glėbio ir orui prisisotinus pievų kvapo. Vasara lankytojus vilioja vandens telkiniais. Ruduo – gamtos neišsenkančių spalvų paradas.

Rajono teritorijoje yra du regioniniai parkai – Gražutės ir Sartų, taip pat 300 įvairaus dydžio ežerų. Zarasuose yra aktyvus turizmo ir informacijos centras, pasirūpinantis gausia kultūrinių renginių įvairove. Turistų skaičius kiekvienais metais auga, o tokią situaciją lemia ne tik itin palankios gamtinės sąlygos, vaizdingi kraštovaizdžiai, tačiau ir lankytinų objektų gausa. Tarp pagrindinių apskrities miestų pakankamai išvystyta infrastruktūra.

Visus išmaniuosius daiktus sieja vienas bendras tikslas – palengvinti žmonių buitį. Sujungus skirtingas funkcijas vykdančius išmaniuosius įrenginius su bendra miesto infrastruktūra ir sukūrus bendrą sistemą, kurioje darniai veiktų visi prietaisai su minimalia žmogaus priežiūra, tai būtų žingsnis link gyvenimo išmaniajame mieste.

Matome, kad miestui reikia erdvės, kurioje žmonės galėtų vienoje vietoje rasti viską, ko reikia, bei patenkinti net ir labai skirtingus poreikius. SPA centras tikrai nepaliks nė vieno abejingo, o po procedūrų bus smagu mėgautis kavos puodeliu ar skaniais pietumis virš vandens įrengtoje terasoje. Prieš poilsį SPA centre ar po jo galima pažiūrėti filmą, spektaklį ar dalyvauti įdomiame seminare. Kai norisi išskirtinių pojūčių, galima pasinerti į 3D pasaulį, kuriame laukia virtualios pramogos. Norintieji pailsėti Zarasuose ilgiau galės apsistoti jaukiuose kambariuose su vaizdu į Zarasaičio ežerą.

Mūsų projekto vizija – augantis turizmas mažuose Lietuvos miesteliuose, šiuo atveju Zarasuose. Augant turistų skaičiui, turi atsirasti vis daugiau inovatyvių idėjų, kurios trauktų apsilankyti būtent čia. SPA, pojūčių centras, vandens pramogos, jaukūs kambariai, vaizdingas kraštas – toks turi būti traukos centras.

Mūsų įkvėpimas ir vienas iš sektinų pavyzdžių yra italų architektas Stefano Boeri, sukūręs naujo, ekologiško miško miesto Kankune, Meksikoje, planus. Juose siūloma sukurti vertikalius, augalais padengtus dangoraižius, taip siekiant sumažinti taršą. Pastatas bus aprūpinamas saulės energija, viduje viskas automatizuota. Šis architektas įkvepia mus kurti, nes projektuojame pastatą, kuriuo norime parodyti, kaip mylime ir saugome mūsų gamtą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų