Pasirinkta teritorija – TERITORIJOS PRIE 1-OJO TVENKINIO SUTVARKYMAS JONAVOJE
1. Esame KVK Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros studentai, nestokojantys fantazijos ir kūrybiškumo, mėgstantys svajoti ir generuoti idėjas, o savo tikslus ir svajones laikantys savo pačių rankose. Priimdami netradicinius sprendimus, kuriame naujus projektus, todėl mūsų credo: „Nauji projektai suka pasaulį, o galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas daro gyvenimą įdomų!“
2. Jonavos miesto 1-ojo tvenkinio teritorijos sutvarkymo idėjos projektas pasirinktas, nes tai yra ideali galimybė išreikšti savo jaunatvišką entuziazmą sukuriant skirtingo amžiaus ir pomėgių visuomenės grupėms patraukliai saugią ir išmanią erdvę, kuri taptų Jonavos miesto širdimi. Teritorijoje esantis vaizdingas kraštovaizdis visiškai neišnaudotas, todėl galima nevaržomai leisti pasireikšti savo fantazijai ir išradingumui, projektuojant darnios aplinkos būtiniausius infrastruktūros objektus (dviračių ir pėsčiųjų takus, sporto, poilsio ir rekreacines zonas, prieplaukas), juose įrengiant ateities miesto inžinerinius sprendinius (šviečiančios LED trinkelės takuose, išmanusis gatvės apšvietimas, panaudojant puslaidininkių šviesos diodų (LED) technologiją ir t. t.) bei ateities kartoms patrauklias erdves (išmaniuosius krėslus, kuriuose būtų galima išbandyti virtualią realybę, naudojant virtualiosios realybės akinius, įrengiant mobiliųjų telefonų belaides įkrovimo stoteles ir pan.).
3. Pagrindinis iššūkis – suformuoti teritorijoje temines, inovatyvias ir informatyvias zonas, tenkinančias skirtingo amžiaus žmonių grupių poreikius ir stebinančias savo unikaliais, netikėtais kompoziciniais sprendimais, pritaikant naujausias technologines tendencijas, išreiškiančias visas mūsų idėjas, tačiau neperžengiant realybės ribų. Darysime tai, ko dar nesame darę, ir tai bus išties didelė ir nauja patirtis. Tikimės pasisemti naujų idėjų bei žinių, realizuodami savo sukurtas vizijas.
4. Esame optimistai ir manome, kad nėra nieko neįmanoma. Didžiausia problema, su kuria susidūrėme šiuo metu, yra vienu metu suburti visą komandą į vieną vietą, todėl ačiū išmaniosioms technologijoms, padedančioms nepertraukiamai bendrauti. Įdomiausias, bet ne sunkiausias darbas – susipažinti su teritorija ir ją įvertinti.
5. Dalyvavimas konkurse „Išmanusis miestas“ – tai geras teorinių ir praktinių žinių pritaikymas bei projektinė patirtis. Realaus projekto analizavimas, įvairių patirčių toje srityje nagrinėjimas neabejotinai pavers mus geresniais profesionalais. Įgyta patirtis padės lengviau priimti ateities sprendimus panašaus profilio darbuose. Pasirinkę šią užduotį mes turėsime laisvę interpretacijai. Viskas priklausys nuo mūsų kūrybiškumo ir vaizduotės!
6. Išmanusis miestas turėtų padaryti žmonių gyvenimą paprastesnį, lengvesnį, kokybiškesnį, prie kurio kūrimo aktyviai turėtų prisidėti ir patys gyventojai. Jo sprendimų visuma turi apimti efektyviai išnaudotas ir pritaikytas moderniausias mokslines technologijas, nepamirštant racionalaus gamtinių išteklių naudojimo.
7. Įkvepia Niujorko centrinio parko įkūrimo pavyzdys: čia vyrauja laukinė gamta – pievos, medžiai, vandens kaskados ir grotos… Daugumai niujorkiečių tai atrodo taip natūraliai, kad jie tiki, esą čia viskas sukurta gamtos. O juk kiekvienas medis, krūmas ar uola sukurta žmogaus rankomis! Centrinis Niujorko parkas yra masinių pramogų ir švenčių, pasivaikščiojimų vieta. Aktyvaus sporto mėgėjai čia žaidžia beisbolą, kriketą, tenisą, jodinėja žirgais ir važinėjasi dviračiais. Meno mėgėjai gali pasiklausyti muzikos, pasižiūrėti spektaklį ar apsilankyti parodoje. Vaikų laukia ne tik zoologijos sodas, bet ir daugybė žaidimų aikštelių…
8. Austrijos sostinė Viena, priėmusi protingą „Išmaniojo miesto“ strategiją, šiuo metu tampa vienu patraukliausių Europos miestų. Iš pirmo žvilgsnio išmaniosios technologijos neatrodo suderinamos su Austrijos sostinės dvasia, bet vis dėlto Viena yra užsibrėžusi ilgalaikius išmaniojo miesto vystymo planus, tarp kurių galima surasti tokius kaip: „Išmanioji energetika 2050“ ar „Kelių sistema 2020“. Vienos kūrimo strategai deda dideles pastangas ateityje sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį ir reformuoti miesto transporto sistemą ir užstatymo planavimą.
9. Visada malonu dirbti su žmonėmis, kurie yra ne tik savo profesijos meistrai, bet ir nestokoja gero humoro jausmo, turi platų ir nuoširdų žvilgsnį į profesiją ir supantį pasaulį. Tegu nauji iššūkiai jus įkvepia ir suvienija! Sėkmės!