KU

Komandos nariai:
Rasa Imbrasienė, Monika Veliūtė
Vadovai:
Prof. dr. Petras Grecevičius, doktor. Aurelija Jankauskaitė
Pasirinkta teritorija:
Joniškis

Parkas yra miesto centrinėje dalyje, tarp Žemaičių ir M. Slančiausko gatvių (plotas 3,5480 ha). Įrengta medinių skulptūrų ekspozicija. Vyrauja vidutinio ir brandaus amžiaus želdynai. Želdynų būklė – patenkinama. Reikalingas želdynų tvarkymas.

KELIAMOS UŽDUOTYS:

•Įrengti vaikų žaidimų aikštelę.

•Sutvarkyti ir praplėsti riedutininkų aikštelę.

•Rasti atskirą uždarą vietą šunims vedžioti.

•Pritraukti žmones į parką visais metų laikais.

Mūsų, kaip kraštovaizdžio architektų ir miestų planuotojų, darbas yra padėti miestams ir plėtotojams suprojektuoti parkus, kuriuose erdvė geriausiai derėtų su įvairiais vietos bendruomenės poreikiais.

Pirminė idėja, išsakyta Joniškio mero – įrengti iškylų vietą. Parkas buvo sodintas pačių gyventojų talkų metu, todėl smagu būtų atgaivinti pasisėdėjimus tiesiog ant žolės parke. Planuojama sukurti daugiafunkcę erdvę: aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonas, šunų vedžiojimo vietą, erdvę vaikams. Parko teritorija yra prie mokyklos, todėl būtų prasminga padaryti dendrologinį pažintinį taką.

Analogų ieškojome panašaus dydžio parkuose:

Slovėnijoje nuotykių parkas Križevcų mieste, netoli Liutomerio, kur užtikrinamas atpalaiduojantis poilsis mažiems ir dideliems gamtos apsuptyje, įranga pagaminta kiek įmanoma labiau iš natūralių medžiagų;

„Mary Elizabeth Branch“ parkas Ostine, Teksase. Parkas buvo sukurtas atsižvelgiant į įvairius kartų bendruomenės poilsio poreikius. Filialų parke, atidarytame 2019 m. gegužę, įrengta kūrybiškumą skatinanti vaikų žaidimų aikštelė, šunų bėgiojimo zona, smėlio tinklinio aikštelė, interaktyvus vandens telkinys, vejos plotas ir erdvės pasislėpti nuo saulės, skirtos iškyloms.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų