VDA KAUNO FAKULTETAS (mokiniai)

Komandos nariai:

Komanda sudaryta iš mokinių, ją kuruoja komanda „200m2“

Birutė Jankauskaitė (11 klasė, Kėdainių šviesioji gimnazija)

Deividas Merončikas (10 klasė, Kauno „Saulės“ gimnazija)

Mykolas Deveikis (12 klasė, Kauno dailės gimnazija)

Augustinas Milkus (10 klasė, Kauno dailės gimnazija)

Vadovai:

dėstytojas, architektas Mindaugas Butvila ir architektas Paulius Kliučininkas

Pasirinkta teritorija:
Akmenė

Pasirinkta teritorija – AKMENĖS GAMTOS IR KULTŪROS PARKAS

1.  Jauniausi, bet ne prasčiausi.

 

2.  Akmenės gamtos ir kultūros parkas – įdomi, plati, daugiausia kūrybinės laisvės turinti tema, kurią gebėsime išvystyti.

 

3.  Darbas grupėje, rasti bendrą kompromisą dirbant kartu, nes komandą sudaro įvairių amžiaus grupių nariai. Sukurti architektūrinius sprendinius, kurie yra racionalūs, ekonomiški, išmanūs, šiuolaikiški, energiški, efektyvūs ir inovatyvūs.

 

4.  Nesusidūrėme.

 

5.  Manome, kad šis projektas padės apsispręsti, ar architektūros profesija yra ta sritis, ko mes norime.

 

6.  Išmanus miestas – tai rūšiavimas, energijos taupymas, ekologiškumas, pritaikymas neįgaliesiems, universalumas (vienas daiktas atlieka kelias funkcijas, transformuojasi). Toks miestas yra dinamiškas, darnus, švarus ir tvarkingas, automatizuotas ir būtinai – atsinaujinantis (energijos gaminimas ir pan.).

 

7.  Inovatyviausias kuriamas miestas šalia Dubajaus – „Masdar City“. Tai iš savęs atsinaujinantis miestas, naudojantis saulės energiją visiems procesams.

 

8.  Singapūras – modernus, inovatyvus, ekonomiškai stiprus, turistų kupinas miestas.

 

9.  Patirtis. Architektūros srityje sukaupta 15 metų darbo praktika. Konkursinių darbų parengta daugiau nei 40, iš kurių 15 darbų įvertinti prizinėmis vietomis. Imponuoja komandinis, nuoseklus, kūrybinis darbas.

Lūkesčiai. Stengtis, kad jaunieji kūrėjai kuo daugiau prisiliestų prie architektūros specialybės. Taip jie galės patys sau atsakyti, ar šis kūrybinis kelias jiems įdomus ir tęstinas.

Palinkėjimas. Linkiu šio projekto metu nebijoti klysti, eksperimentuoti ir tarpusavyje daug diskutuoti. Ir kad to rezultatas būtų – sukurtas subtilus projektas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų