VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

Komandos nariai:
Gytė Šuliokaitė, Dominyka Kybartaitė
Vadovai:
Prof. Sigitas Kuncevičius
Pasirinkta teritorija:
Vilkaviškis

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Maži miestai taip pat atspindi šalies įvaizdį, bet dažniausiai dėmesys krenta į didžiuosius. Esame įsitikinę, kad šis projektas –puiki galimybė parodyti, kad mažesni Lietuvos miesteliai taip pat gali būti traukos taškai. Be to, senųjų fabrikų rekonstrukcijos ir konversijos dabar yra populiari, mus dominanti tema.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Manome, kad miestas yra išmanus tada, kai yra kuriama lanksti ir šiuolaikiška ekonomikos, infrastruktūros ir gyvenimo sistema, kuri novatoriškų technologijų pagalba daro jį sumanesnį, lengvesnį ir naudingesnį. Vilkaviškiui novatoriškumo išties trūksta. Miestas turi nenaudojamos infrastruktūros, kurią būtų galima išnaudoti realizuojant bendruomenės naudai.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Labiausiai sudomino tai, kad yra Išlikusi senoji fabriko architektūra, kurią reikia dalinai išsaugoti. Be to tai, kad tai yra statinių kompleksas, o ne pavienis pastatas ar tuščias sklypas.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Mūsų tikslas – suprojektuoti centrą Vilkaviškio bendruomenei ir svečiams iš Lietuvos bei aplinkinių valstybių, rekonstruojant senojo spirito fabriko pastatų kompleksą. Taip pat kurti regioninį traukos centrą, įtraukiant naująsias technologijas.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Išmaniojo miesto idėja šiandien yra gana populiari, todėl vienareikšmiškai atsakyti būtų sunku. Įkvepia gausybė kūrėjų ir profesionalų tiek iš Europos, Azijos ir kt.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų