Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Architektūros katedra

Komandos nariai:

Ignas Lesauskas (VGTU AF; architektūra, IV kursas)

Vadovai:

Doc. Audrius Ambrasas, Architektūros katedra, architektas

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Pasirinkau Tauragėje esantį sklypą, nes norėjau pabandyti suprojektuoti, ko dar neteko – sporto areną. Pati teritorija galbūt nėra tiek įdomi, reljefas lygus, o užstatymas ekstensyvus. Todėl tai yra kūrybinė laisvė ir kartu iššūkis.

2. Pagalvojus apie išmanųjį miestą, man pirmiausia šauna į galvą technologijos ir inovacijos, jų pritaikymas architektūroje ir žmogaus kasdienybėje. Kaip gyvenimą padaryti dar greitesnį, įdomesnį, paprastesnį. Neatsiejama dalis, mano galva, yra ir išteklių sąnaudų sumažinimas, kaip pastatą padaryti energiškai tvaresnį sunaudojant mažiausiai žmogiškųjų bei kitų išteklių ir kad tai išliktų ir būtų suvokiama ateities kartoms.

3. Manau, šiuo metu labiausiai įkvepianti asmenybė yra Elonas Muskas. Kai Kaunas nori tapti 2022 m. Europos kultūros sostine, jis iki 2024 m. ruošiasi pradėti statyti miestą Marse. Man tai sunkiai suvokiama ir verčia manyti, kad neįmanoma jau yra įmanoma, ir verta investuoti į ateitį. Na, o mėgstamiausio architekto turbūt neturiu. Architektūra man – tai meno išraiška, pritaikyta žmogui naudojant technologijas.

4. Kadangi projektuoju ne miestą, o tik mažą jo dalį, sunku orientuotis į ištisą sistemą. Tačiau mane labai stipriai įkvepia tokie miestai, kurie gali išsilaikyti patys. Jie gali stovėti labiausiai neišvystytoje pasaulio vietoje ir gali puikiai veikti. Vienas tokių pavyzdžių yra MIT ir MI universitetų eksperimentinis miestas dykumoje Masdaras.

5. Manau, taip. Kadangi tai yra diplominis darbas, su kuriuo dalyvauju konkurse, pirmiausia, manau, man tai suteiks motyvacijos. Kadangi objektui reikia ne tik gražios architektūros, bet ir daug techninių žinių, manau, turėsiu galimybę pritaikyti tai, ko išmokau per ketverius metus, ir, galvodamas apie realų projektą, parinkti biudžetą.

6. Tikriausiai gero projekto.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų