Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir VDA

Komandos nariai:
Martynas Lingė, Vilius Jagminas, Dovilė Mažeikienė, Lukas Kerušauskas, Ieva Bagdonaitė, Orintas Mančakas
Vadovai:
Vilius Jagminas
Pasirinkta teritorija:
Palanga

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Lietuva turi labai mažą dalį pajūrio teritorijos, kuri yra ne tik yra puiki vieta gyventi ir poilsiauti, bet kartu tai yra kurortas, nešantis pelną, kuriantis pridėtinę vertę. Esame įsitikinę, kad, norint plėtoti turizmą ir padėti visos šalies ekonomikai, būtina investuoti į turistinių teritorijų plėtrą, jų urbanistinį ir technologinį tobulėjimą.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Išmanusis miestas aprėpia galimybes mieste lankytis bei gyventi interaktyviai. Be to, tai yra technologijų eksploatacija, užtikrinanti teritorijos saugumą, švarą bei tvarumą. Būtent šie aspektai nėra pakankamai išvystyti ir įgyvendinti mūsų pasirinktoje teritorijoje.

Kas labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Gausūs turistų srautai teritorijoje ir jų sąveika su vietiniais gyventojais. Tai pagrindinė miesto ašis, nuo kurios priklauso Palangos įvaizdis bei tolesnis miesto formavimasis.

Kokia yra projekto vizija, tikslas?

Sukurti tvarią architektūrinę, inžinerinę erdvę, kuri išsiskirtų ilgalaikiškumu bei darnia integracija miesto kontekste.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai įkvepia kurti „Išmanųjį miestą“ ir kuo?

Bjarke’as Ingelsas ir jo grupė „BIG“, kuri neapsiriboja tradicinėmis architektūros nuostatomis, bet išlaiko harmoniją tarp kuriamo objekto ir aplinkos. Jie sprendžia problemas praktiškai ir inovatyviai, o tai sutampa su išmaniojo miesto vertybėmis.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų