Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Architektūros fakultetas

Komandos nariai:

Luknė Barčaitė (Architektūros fakultetas, architektūra, IV kursas)

Vadovai:

Donaldas Trainauskas, VGTU Architektūros fakultetas, Architektūros katedra

Pasirinkta teritorija:
Tauragė

1. Pasirinkau Tauragės sporto arenos teritoriją, nes tokios paskirties pastato dar neteko projektuoti. Be to, man atrodo, kad pastatų ir erdvių daugiafunkciškumas, kurio reikia ir šiam statiniui, šiandieniame pasaulyje labai svarbus – taip pastatai gali atlikti svarbų vaidmenį bendruomenių gyvenime ir tapti traukos centru.

2. Išmanusis miestas – man tai ne tik miestas, kuriame daug naujausių technologijų, bet ir miestas, maksimaliai pritaikytas žmonėms. Miestas, kurio urbanistiniai, architektūriniai sprendimai lengvina kasdienį žmogaus gyvenimą. Miestas, kuriame gamtos ir žmogaus santykis yra stipresnis nei daugumoje šiandienių miestų. Labai svarbi išvystyta infrastruktūra, palengvinanti keliavimą, skatinanti alternatyvius judėjimo būdus.

3. Architektas, kuris mane įkvepia, – Ludwigas Miesas van der Rohe. Jis minimaliomis priemonėmis sukūrė maksimalius rezultatus. Man atrodo, kad „Farnsworth House“ – vienas akivaizdžių pavyzdžių, kaip architektūra darniai įsilieja į aplinką. Hjustono vaizduojamųjų menų muziejus atrodo efektingai ir šiandien. Konkreti, neperkrauta detalėmis forma. Kaip ir kiti jo architektūriniai kūriniai, taip ir šis minimaliomis priemonėmis perteikia maksimalų rezultatą.

4. –

5. Manau, kad toks projektas, be abejonės, prisidės prie mano profesionalumo ateityje. Dalyvavimas konkurse priverčia žiūrėti dar plačiau nei visada žiūrėjau, dar daugiau domėtis ir tobulėti šioje srityje.

6. Amsterdamas. Jo vykdoma išmaniojo miesto programa įtraukia ir visuomenę, labai tikslingai vystoma infrastruktūra, kuri leidžia lengvai pasiekti reikiamas vietas. Mieste daug dviračių. Plėtojamos išmaniosios technologijos, pritaikomos žmogaus poreikiams. Atsižvelgiama į taršos, judrumo problemas. Miestas, kuriame kompleksiškai sprendžiamos problemos ir vystomi išmanūs sprendimai šalia. Čia svarbūs visi miestą sudarantys elementai.

7. Ludwigas Miesas van der Rohe: „Mažiau yra daugiau.“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų