Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, Kūrybinių industrijų fakultetas

Komandos nariai:

Monika Auglytė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Inga Baužienė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Sigita Bukantaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Agnė Kavaliauskaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Indrė Kazakauskaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Agnė Kulikauskaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Ugnė Radvilaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Kotryna Railaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Ieva Sinkevičiūtė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Vytenis Stankevičius (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Monika Svilaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Ramunė Uždavinytė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Antanas Valčiukas (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Gabija Virbickaitė (Kūrybinės industrijos, I magistro kursas)

Vadovai:

Doc. dr. Jekaterina Lavrinec

Pasirinkta teritorija:
Kelmė

Susitikimo Kelmėje metu: Kelmės savivaldybės architektas R. Dobrovolskis, Kelmės kultūros centro direktorius A. Arlauskas, kelios VGTU Kūrybos visuomenės komunikacijos pirmo kurso magistrantės, (priekyje su akinukais) dėstytoja J. Lavrinec.

1. Pasirinkome Kelmės miestą. Gana įdomus dalykas – Kelmės miestas (kad ir kaip keistai tai skambėtų) neturi centro, tiksliau per miesto centrą driekiasi dvi pagrindinės gatvės, o aikštės ar skverai tūno tolėliau. Mieste vyksta įvairiausių renginių, tačiau jie vėtomi ir mėtomi po visą miestelį. Manome, kad tai ir yra pagrindinė problema. Norime vieną iš potencialių aikščių / skverų paversti nuolatiniu centru, kur burtųsi gyventojai, žiemą būtų statoma eglė ir gyventojai, išgirdę „Susitikime centrinėje aikštėje“, žinotų kur ateiti.

2. Išmanųjį miestą traktuojame kaip santykį su šiuolaikinėmis technologijomis. Socialiniai tinklai miesto erdvėms suteikia itin svarbų komunikacinį aspektą, kai patys erdvių naudotojai jas pristato socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Instagram“.

3. Negalime išskirti vieno architekto. Labai gera stebėti didelių kompanijų, kuriose dirba kelių profesijų atstovai ir kuria bendrą produktą, darbus. Tad vienareikšmiškai įkvepėju skelbiame „BIG-Bjarke Group“ – architektų, urbanistų ir dizainerių kompaniją, įsikūrusią Kopenhagoje, Niujorke ir Londone. Visi jų darbai – skirtingo kalibro bei stilistikos. Nuo, rodos, paprasto miesto aikštės grindinio nudažymo iki suprojektuoto impozantiško statinio, kurio užsakovas – grandiozinis „Google“.

4. Kopenhaga labai tinkamas pavyzdys. Grakščios šio miesto erdvės įtraukia gyventojus ir svečius leisti laiką jose, įsiamžinti ir dalytis nuotraukomis socialinių tinklų kanaluose.

5. Be abejo. J. W. Göthe yra pasakęs „Patirtis – tai amžina gyvenimo mokykla“. Dauguma mūsų tokiame projekte dalyvaujame pirmąkart, tad manome, kad įgauta patirtis nuties tiltą link ateities profesionalumo. Dalyvavimas projekte mums suteikia patirties ir, žinoma, pažintį su žavingąja Kelme, jos gyventojais bei architektūra.

6. Mūsų grupės vadovė tikisi iš mūsų sumanių, išskirtinių, unikalių idėjų ir pasiūlymų šiam projektui, kurie suteiks atitinkamų rezultatų.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų