VTDK

Komandos nariai:
Greta Milerytė, Greta Jočytė
Vadovai:
Pasirinkta teritorija:
Mažeikiai

Mūsų komandą sudaro du žmonės – Greta Milerytė ir Greta Jočytė. Mus sieja ne tik tai, kad esame bendravardės, bet ir tai, kad labai panašiai mąstome, lengvai randame bendrą kalbą, taip pat mūsų vizija, kaip turi atrodyti „tobulas“ interjeras, yra labai panaši.

Mūsų pasirinkta lokacija – Viekšnių vandens malūnas, esantis Mažeikių rajono savivaldybėje, Viekšnių mieste. Daugiau nei prieš šimtą metų statytas Viekšnių malūnas yra vienas iš senosios technikos perlų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, nes kitose šalyse nebėra vadinamųjų „melnyčių“, malančių grūdus. Šiuo metu vandens energija grūdams malti nėra naudojama ir malūno vidaus įrangos negalima apžiūrėti.

Problematika – malūnas bei jo prieigos yra patrauklioje urbanistinės ir gamtinės struktūros viduryje, tačiau gamtinės teritorijos nėra pritaikytos poilsiui ar kitai veiklai. Norint išspręsti šią problemą, kilo idėja malūne įrengti edukacinį bendruomenės centrą, kuris pavirstų traukos objektu ne tik Viekšnių gyventojams, bet ir žmonėms iš aplinkinių miestų bei kaimelių.

Idėja edukacinį bendruomenės centrą įrengti Viekšnių malūne kilo iš visai kito mūsų rengto projekto. Jo užduotis buvo sukurti modulinį namą – laikiną būstą jauniems specialistams. Mes pasirinkome unikalesnį variantą – įrengti 18 m2 dvivietes baržas ant vandens, tam mums reikėjo vietos su lengva prieiga prie vandens ir Viekšnių vandens malūno teritorija tam puikiai tiko. Tad pradėjusios dirbti su moduliniais namais malūno prieigose nusprendėme, kad būtų protinga malūno patalpas išnaudoti specialistų, apgyvendintų laikinuose būstuose, patogumui. Čia būtų įrengtos edukacinės auditorijos užklasinei veiklai moksleiviams iš gretimų gyvenviečių, taip pat daugiafunkcės patalpos galėtų būti naudojamos rengiamiems plenerams, kurių metu dalyviai galėtų apsistoti laikinuose būstuose – baržose. Čia galėtų būti rengiamos parodos, eksponuojami moksleivių bei plenero dalyvių sukurti darbai.

Interjere norime išlaikyti natūralumą, tačiau kartu patalpas įrengti moderniai, kad viskas būtų švaru, minimalu, neapkrauta. Tad dominuotų neutralios spalvos ir atsirastų daug natūralių medžiagų, tokių kaip medis, augalai. Taip pat į neutralų interjerą įvestume akcentinę spalvą – šiltą, rudenišką geltoną. Ši spalva sukelia geras emocijas, pakelia nuotaiką, suteikia jaukumo jausmą, kuris skatins žmones daugiau laiko praleisti bendruomenės centre, atsipalaiduoti ir norėti sugrįžti.

Taip atgaivinusios Viekšnių malūną tikimės pritraukti ne tik vietos gyventojus, bet ir žmones iš kitų miestų ar miestelių, aplankyti, domėtis bei dalyvauti organizuojamose veiklose.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų