VTDK

Komandos nariai:
Guoda Serapinaitė, Jolanta Čižytė
Vadovai:
Pasirinkta teritorija:
Biržai

Mūsų komandą sudaro du žmonės – Guoda Serapinaitė ir Jolanta Čižytė. Nusprendėme dirbti kartu, nes mūsų interesai daugelyje sričių sutampa, taip pat turime panašų interjero stilių skonį. Taip pat Abi esame darbščios, nesunkiai randame bendrą kalbą, kiekviena turime savo stipriąsias vietas projektuodamos interjerus, dėl todėl suprantame, kad dirbdamos kartu papildysime viena kitą ir kažko pamokysime, kur jaučiamos spragos.

Biržų miesto centre buvusį pašto pastatą, kuris yra saugomas kultūros paveldo objektas, nutarta pritaikyti visuomeninėms reikmėms – sukurti Biržų kraštiečio Jono Meko menų centrą. Šis projektas sudomino būtent šia asmenybe. Kone visiems puikiai žinomas menininkas, avangardinio kino kūrėjas J. Mekas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, poetas ir publicistas.

Menų centro idėjai daug inspiracijos suteikė menininko kurti filmai, kurie išsiskiria paprastumu ir kinematografine atmosfera. Filmuose vaizduojama žmogaus kasdienybė ir atsiskleidžiama pagrindinė J. Meko gyvenimo ideologija – būti čia ir dabar. Remiantis šia filosofija, norėjosi sukurti jaukų, šiltą, paprastą ir namus primenantį interjerą, kuris tiktų skirtingų poreikių patalpoms bei norėtųsi žmonėms jose likti. Idėja, kuriant interjerą, tokia, kad jis padėtų menų centro lankytojams tarsi persikelti į J. Meko jaunystės laikotarpį – jo kūrybos pradžią. Dėl to buvo pasirinktas šiuo metu vėl populiarėjantis „mid-century modern“ interjero stilius. „Mid-century modern“ – tai modernizmo stilius, apjungiantis kelis laikotarpius, kai Amerikoje pradėjo rastis kelios modernizmo kryptys. Jis sieja 5–7 dešimtmečių modernizmo stilius, todėl ir buvo pavadintas amžiaus vidurio modernizmu. Šis stilius kaip tik dominavo tuo laikotarpiu, kai J. Mekas atvyko į JAV, todėl yra ryškus ir jo kurtuose filmuose.

Mūsų pasirinkto interjero stilius gana paprastas, šiltas, jaukus, taip pat itin natūralus, nes būtent tai labai svarbu menininkui (jis didžiąją dalį savo jaunystės praleido Lietuvoje, Semeniškių kaime, kur jį supo gamta). Taip pat šis interjero stilius artimas kai kuriems mūsų, kadangi nes labai primena sovietinio laikotarpio namų interjerus, kurių supami augome.

Buvo pasirinktos žemiškos ir šiltos spalvos. Jos pasirodė jaukios, ramios, todėl bendrai nutarus, atsirinktos ruda, šiltesnė samanų žalia, juodžemio, kreminė, geltona ir rudai žalio pilkumo akmenų spalvos.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų