VTDK

Komandos nariai:
Roberta Sidarkevičiūtė, Justas Šaltys, Gertrūda Ravluševičiūtė, Saulius Dubauskas
Vadovai:
Rasa Mazūrienė, Asta Kazlauskienė
Pasirinkta teritorija:
Biržai

Esame Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) komanda „Intery“ ir mus visus subūrė didelis noras kažką sukurti bendromis jėgomis. Manome, kad dalyvavimas šiame projekte – tai ne tik iššūkis, bet ir galimybė įgyti patirties, atskleisti savo kūrybiškumą bei idėjas.

Labiausiai mus įkvėpęs objektas – Biržų rajono centre esanti paštinė. Šis objektas patenka į Biržų regioninio parko, Biržų senojo miesto vietos bei Biržų istorinės miesto dalies teritorijas. Pastato statybos metai – 1903-ieji. Nors jis dar iki šių metų buvo naudojamas pašto paslaugoms, visai neseniai AB Lietuvos paštas įsigijo naujas patalpas kitoje vietoje ir šiuo metu pastatas jau nebenaudojamas. Atsižvelgus į tai, kad šis kultūros paveldo objektas yra Biržų miesto centre ir būtina atlikti jo tvarkybos bei remonto darbus, kilo idėja dabar jau nenaudojamą pašto pastatą pritaikyti visuomenės reikmėms – jame įkurti iškilaus Biržų kraštiečio Jono Meko meno centrą. Pašto pastatas dešimtmečius buvo neremontuojamas, todėl tai puiki galimybė mums jį visiškai įrengti ir sukurti išskirtinį dizainą.

Šį pastatą planuojame paversti J. Meko daugiafunkciu laisvalaikio ir kultūros centru, kur bet kokio amžiaus žmogus rastų veiklos. Pats menininkas teigė nenorintis, kad muziejus būtų tik eksponatų vitrina… Jo pageidavimas – kad jis taptų „gyvu“ pastatu.

Interjero idėja kilo tada, kai pasidomėjome apie patį J. Meką – menininko veiklą ir jį supančią darbo aplinką. Muziejuje bus naudojamas tamsiai vyšninės spalvos medis, rudos sienų plytos bei marmuro plokštės. Interjeras bus jaukus ir šiltas, tad galbūt įkvėps naujoms idėjoms.

Žmonės, apsilankę J. Meko menų centre, galės patobulinti savo meninius įgūdžius ir sužinoti daugiau apie patį kūrėją.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų