Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

Komandos nariai:
Emilė Brazytė
Vadovai:
Alvydas Žickis
Pasirinkta teritorija:
Kauno rajonas

Esu kaunietė, tad man labai svarbu, kad mano miestas gražėtų ir būtų patrauklus ne tik gyventojams, bet ir jo svečiams, turistams. Dėl šios priežasties pasirinkau projektuoti Kačerginės pakrantę, kuri kol kas nėra iki galo pritaikyta rekreacijai. Šį miestelį aplanko nemažai šeimų su vaikais ar keturkojais augintiniais, norinčių puikiai praleisti laiką gryname ore. Tačiau Kačerginėje nėra tokios vietos, kuri galėtų labiau išpildyti įvairius poreikius.

Žmonės norėtų ne tik žaisti futbolą, važinėti dviračiais ar pasivaikščioti lauke. Galėtų būti sudarytos sąlygos pasirinkti iš kelių aktyvaus poilsio zonų: krepšinio, tinklinio, badmintono aikštelių, treniruoklių. Pasyviam poilsiui – stacionarūs šaškių ir šachmatų stalai, didelės pievos iškyloms ar koncertams. Taip pat, jei atvykstama su keturkoju draugu, galėtų būti įrengta aikštelė, kurioje šeimininkas turėtų galimybę treniruoti savo augintinį.

Kas paverčia miestą išmaniuoju? Kuo daugiau galimybių patenkinti žmogaus poreikius, nes pastaruoju metu jie tik auga. Iki išmanumo mano pasirinktai teritorijai trūksta daugiau funkcinių zonų, kurias būtų galima išnaudoti minėtiesiems poreikiams išpildyti.

Pasirinktoje teritorijoje mane sudomino pati vieta – šalia Nemuno, į kurį atsiveria nuostabus vaizdas. Mano nuomone, tam, kad kvapą gniaužiantis peizažas pritrauktų dar daugiau lankytojų, reikėtų daugiau dėmesio skirti esamos pakrantės ir augalų sutvarkymui. Taip pat sudomino ir tai, kad Kaunas 2022 m. skelbiamas Europos kultūros sostine. Taigi norėtųsi dar labiau savo miestą pagražinti bei pritraukti kuo daugiau skirtingo amžiaus žmonių. Tokia yra ir mano projekto vizija.

Įkvepiantis užsienio pavyzdys – gyvenamasis kompleksas „Fayna Town“ Ukrainoje. Šis projektas įkvepia kurti savo neįprastomis augalų grupių sodinimo formomis, augalų parinkimo asortimentu ir funkcinių zonų išdėstymu gyvenamajame daugiabučių komplekse. Dar vienas projektas, skatinantis kurti išmanųjį miestą, yra „Panorama Verslas II“ Slovakijoje. Tai viešoji erdvė ant stogo ir pusė aikštės. Ši koncepcija remiasi keliais atributais: daugiafunkciškumu, jaukumu ir kūrybiškumu.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų