Injektavimas – naujos kartos sprendimas KOKYBIŠKAI EKSPLOATACIJAI


Ilgametę darbo patirtį sukaupusi UAB „Baugut“ naudoja modernų sprendimą, užtikrinantį efektyvų pastatų eksploatavimą ir ilgalaikiškumą. Tai – injektavimas.

Injektavimas – kas tai?

Siekiant „pagydyti“ sužeistus pastatus ir ieškant jų sanavimo galimybių, injektavimas tampa vienu geriausių sprendimų. Tačiau neretai pritrūksta žinių ir sąmoningumo, norint garantuoti šio sprendimo efektyvumą bei kokybę. Žodis „injektavimas“, kaip statybinis terminas, reiškia tikslingą skystos medžiagos įvedimą, įpurškimą, įspaudimą į kito, kieto, kūno, kaip betonas, gruntas ar kita medžiaga, tuštumas, poras, trūkius, turint tikslą jį sutvirtinti ar sandarinti.

Trūkių injektavimas – kompleksinė sąvoka, kurią reikėtų skirstyti ir vertinti pagal atskirus etapus. Sėkmingo injektavimo pagrindu turėtų tapti kompleksinis statinio ištyrimas, kurio metu ypatingas dėmesys turi būti sutelktas į šiuos žingsnius: • trūkio priežastys, poveikis betonui, rūšis, plotis, ilgis ir būsena; • trūkio pločio pokyčiai, drėgnumas, kaip stipriai bėga vanduo.

Atlikus šiuos tyrimus, nusprendžiama, kokios rūšies injektavimas (standžiosios jungties, sandarinamasis, elastingasis, užpildantysis) bus naudojamas, kaip jis bus atliekamas ir kokios medžiagos bus pasirinktos.

Pagrindinės injektavimo sritys:

• mūro injektavimas nuo kapiliarinės drėgmės

(horizontalioji hidroizoliacija);

• vandenį praleidžiančių trūkių injektavimas;

• sutvirtinimas / tuštumų užpildymas;

• paviršius padengiantis injektavimas;

• grunto tvirtinimas.

DRĖGMĖ! JOS NETURI BŪTI.

Sienomis kylanti drėgmė

Kaip ir rūsio sienoms, taip ir sienoms namuose reikia izoliacijos, apsaugančios nuo per pamatus kylančio vandens. Daugelyje senos statybos namų trūksta vadinamosios horizontaliosios izoliacijos. Ji arba nebuvo įrengta, arba jau yra suirusi. Esant tokiai priežasčiai, visada galima įrengti naują arba atnaujinti seną horizontaliąją hidroizoliaciją. Ji įrengiama naudojant slėginę injektavimo įrangą ar savitakos metodu sudarant nelaidžią vandeniui hidrofobinę zoną. Tokią hidroizoliaciją injektuojant galima įrengti esant bet kokiai statybinei konstrukcijai, kuri turi savybę įgerti drėgmę.

Mūro injektavimas nuo kapiliarinės drėgmės (horizontalioji hidroizoliacija)

Šis injektavimo būdas skirstomas į dvi rūšis: cheminį ir mechaninį. Mechaninis būdas – tai toks kovos su kylančia drėgme būdas, kai kapiliarinės drėgmės kelias į viršų yra nutraukiamas įmontuojant skardą ar kitą vandeniui nelaidžią medžiagą, prieš tai mechaniškai įpjaunant išorines ar vidines atitvaras. Cheminė izoliacija, atsižvelgiant į atitvarų drėgnumą, įrengiama taikant du skirtingus injektavimo būdus. Viena pagrindinių geros horizontaliosios hidroizoliacijos sąlygų yra konstrukcijos homogeniškumas, t. y. vientisumas, pasiekiamas pirminio injektavimo metu. Per šią procedūrą į konstrukcijoje esančias poras, tuštumas be arba su spaudimu injektuojamos mineralinės medžiagos. Žinoma, prieš tai nustačius konstrukcijos drėgnumo laipsnį, porų bei tuštumų skaičių, gręžimo skylių skaičių ir gylį bei atstumą tarp daromų gręžinių. Atsižvelgiant į pastato konstrukcijos bei esamas sąlygas, horizontalioji hidroizoliacija įrengiama cokolio aukštyje, virš nuograndos, arba išorinės rūsio sienos dalyje, kuri yra aukščiau lietaus ar gruntinio vandens lygio. Greta atnaujintos hidroizoliacijos reikėtų nepamiršti sudaryti sąlygas konstrukcijoje esančiai drėgmei pasišalinti ir atkreipti dėmesį į tai, kad garuojančioje drėgmėje yra druskų, kurios sėsdamos ant atitvarų higroskopiškai siurbia drėgmę, o tai vėl gali sukelti paviršiaus drėkimą. 

Daugiau informacijos svetainėje: www.injektavimas.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų