Multifunkcinė sporto arena, Taurgaės r.sav. Tauragės m., Bernotiškės g.11

Kauno technologijos universitetas

Projektą rengė: Karolis Vaikšnys, Šarūnas Mikelaitis, Mylita Samoškaitė, Tomas Celencevičius, Pijus Stankevičius, Eimantas Kascenskas

Projekto vadovė: architektas, doc.Gintaras Balčytis

Projektuojama arena yra skirta ne tik sportui, bet ir statinys atitinkantis multifunkcinės arenos

poreikius, skirtas kasdieniam naudojimui. Čia žmonės galės ne tik sportuoti, bet ir žiūrėti kino filmus, užsiimti edukacine veikla, steigti startuolius, ugdyti miesto verslumą, pritraukti turistus, sportuoti sporto salėje ir užsiimti kita įvairia veikla. Taip siekiama pilnai išnaudoti arenos multifunkciškumą. Arenos lokalizacija sklype paremta esamų pastatų padėtimi. Rytinėje sklypo dalyje. Fasadai pasirinkti norint išgauti Tauragės upės vingius, taip sukuriant Tauragės miesto simbolį.

Arena pritaikyta paprastam vartotojui, koncentruojamasi į Tauragės jaunimą, bei žmones, kurie nori sportuoti. Pasirinkti inovatyvūs sprendimai: saulės baterijos montuojamos ant arenos stogo dangos, kurios ne tik gamina elektros energiją, bet ir naudojant saulės šilumą naudojama arenos vėsinimui vasarą ir šildymui žiemą neišskiriant anglies dvideginio. lietaus vandens surinkimas ir panaudojimas, sukuriama rekuperacinė sistema, automatizuotas valdymas, išmanus arenos aikštelės LED apšvietimas, stiklinės aikštelės grindys, pasyvi saulės kontrolė, natūralios šviesos maksimalus išnaudojimas.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia: https://issuu.com/structum.structum/docs/protelum_bukletas.compressed

Kauno technologijos universitetas