„Renovuojami pastatai iškilo dar XX a. 4-ojo dešimtmečio pradžioje. Juos suprojektavo įžymūs to laikotarpio architektai Aleksandras Gordevičius ir Vladimiras Dubeneckis. Statiniai papuošti skulptoriaus Juozo Zikaro meno darbais. Mūsų užduotis buvo išsaugoti pastatų istorinį bei kultūrinį paveldą ir kuo geriau juos pritaikyti šiuolaikinėms studentų reikmėms.
Po rekonstrukcijos pastatai atgims ne tik estetiniu požiūriu, bet pagerės ir būsimų sveikatos specialistų mokymosi sąlygos. Šis projektas svarbus tuo, kad rekonstruojami pastatai yra pačiame Kauno centre, darbai vykdomi iš dalies veikiančiuose pastatuose, todėl planuojant darbus į tai reikia atsižvelgti“, – teigė AB „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.
A. Mickevičiaus g. 7 įsikurs LSMU administraciniai padaliniai, kurie rūpinasi studijų ir mokslo procesu. Šis LSMU pastatas 2012 m. rugsėjo 26 d. įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, todėl jį rekonstruojant stengtasi atkurti istorinio paveldo elementus: langus, duris, vartus, parketą ir kt.
Po rekonstrukcijos principinis pastato patalpų išdėstymas pasikeitė, tačiau dabar statinys atitinka šiuolaikinius reikalavimus. Parengę darbo projektą bendrovės „YIT Kausta“ specialistai atliko griovimo, ardymo, išmontavimo darbus. Buvo atnaujinta pastato apdaila, rekonstruotos vidaus patalpos, pakeistas jų išdėstymas ir beveik visos inžinerinės sistemos: įrengtas šilumos punktas, elektrotechnikos bei silpnų srovių (elektroninių ryšių, apsauginės, gaisrinės signalizacijos) sistemos, automatizuotos kondicionavimo, vėdinimo, procesų valdymo sistemos. Išorinėje pastato pusėje įrengtas liftas, teritorijoje atnaujinti lauko tinklai.
Betoną teko pristatyti į miesto centrą
Nors rekonstruodami LSMU pastatą A. Mickevičiaus g. 7,
bendrovės „YIT Kausta“ specialistai patys atliko visus darbus, prireikė ir viso sąrašo įvairiausių darbams reikalingų produktų tiekėjų. Šiam projektui buvo naudojami UAB Betono centro Kauno padalinyje gaminami prekinio betono mišiniai, įmonė teikė ir transportavimo į objekto technologinius taškus paslaugas. Kaip pasakojo Betono centro direktoriaus pavaduotojas Marius Bagdonas, betonavimo darbai vyko nuo 2014 m. vasario iki 2015 m. kovo. Didžioji betono dalis buvo naudojama esamiems pamatams stiprinti ir betoninės dangos grindims įrengti. „Objektas nebuvo didelis savo prekinio betono apimtimis, tačiau buvo sudėtingas dėl savo vietos. Didelėms sunkiasvorėms mašinoms buvo sudėtinga pristatyti krovinį į reikiamą objekto vietą pačiame miesto centre. Vis dėlto, bendradarbiaujant su vienu didžiausių savo klientų „YIT Kausta“, visi darbai buvo atlikti sėkmingai ir laiku, – sakė M. Bagdonas. – Darbų sėkmę, žinoma, lemia ir mūsų įmonės ilgametė praktika bei didžiulė patirtis: Betono centras yra viena didžiausių Lietuvoje betono mišinių gamybos įmonė, valdanti septynias modernias betono mišinių gamybos sistemas penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.“
Tai ne pirmas bendrovės „YIT Kausta“ vykdomas medicinos ir mokslo įstaigų rekonstrukcijos projektas. Bendrovė atliko Kauno klinikinės ligoninės ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Laboratorinės diagnostikos centro rekonstrukciją, Kauno klinikinės ligoninės Endokrinologijos klinikos korpuso renovaciją, Kauno klinikų Nervų ligų ir Neurochirurgijos pastatus kurie yra įtraukti į kultūros paveldo registrą, vykdo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukciją. Šiais metais Kaune pradės veikti ir moderni LSMU Veterinarijos gydykla.
„YIT Kausta“ rekonstruotų kultūros vertybių sąraše jau puikuojasi tokie objektai kaip Kauno paminklinė Kristaus prisikėlimo bažnyčia, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Ispanijos ambasados administracinis pastatas Algirdo g. Vilniuje, viešbučiai „Stikliai“, „Rotonda“, „Artis“.
Užsakovas: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) |
Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“ |
Darbų pradžia: 2013 m. lapkričio 27 d. |
Darbų pabaiga: 2015 m. rugpjūčio 14 d. |