„UNIVERSALUS INTERJERO DIZAINAS 2023“

Neseniai įvyko žurnalo STRUCTUM organizuojama metinė interjero dizaino konferencija apie universalaus dizaino svarbą visur – tiek viešosiose, tiek pastatų vidaus erdvėse „UNIVERSALUS INTERJERO DIZAINAS 2023 – apie kiekvieną iš mūsų“.  Kompetentingų pranešėjų susirinko paklausyti pilna salė žmonių.

Vilniuje, kino teatre „Multikino“ Ozo PC, vykusios konferencijos metu buvo plačiai aptarta, kaip įrengti prieinamas, funkcionalias ir patogias erdves atsižvelgiant į skirtingus žmonių poreikius, diskutuojama apie tai, kokie dizaino sprendimai ir juos papildančios technologijos prieinami šiandien. Taip pat aiškintasi, kokios formos, medžiagiškumas, apšvietimo pasirinkimas ir baldų sprendimai padeda kurti universalų dizainą.

Šias ir kitas temas konferencijoje gvildeno architektūros ir interjero dizaino profesionalai, kurie supažindino su šiandienėmis ir ateities galimybėmis, leidžiančiomis kurti universalų dizainą, tuo pačiu užtikrinant ekonomiškumą, tvarumą bei visiems priimtiną estetiką.

Dažnai girdime sakant, kad durys yra kiekvieno interjero pradžia. Apie jas kalbėjo ir STRUCTUM interjero dizaino konferencijoje dalyvavęs daugiau nei 10 metų sėkmingai veikiančios UAB PRIMUS NV | E-durys įmonės vadovas Virmantas Baronaitis. Jis papasakojo, kaip domėjimasis šiuolaikinio dizaino tendencijomis įmonei leido vienai pirmųjų Lietuvoje sukurti unikalų produktą – „nematomas“ duris. Konferencijoje įmonės vadovas pristatė ir šviežiausią naujieną – šiuolaikiško dizaino ir technologiškai išdirbtas itin šiltas bei patvarias lauko duris, puikiai tinkančias išmaniam A++ namui. Taip pat pristatė ir stumdomų durų, erdvių atskyrimo pertvarų išskirtinius sprendinius. V.Baronaičio pranešimo tema: „Individualaus namo išskirtiniai durų sprendimai“.

Konferencijoje taip pat dalyvavo „Corian® Design“ Baltijos šalių pardavimų vadovė Emilia Cichocka, kuri atskleidė kaip „Corian®” lietas akmuo gali pasitarnauti viešosiose erdvėse. Jos pranešimo tema: „Corian®“ viešosiose erdvėse: nauja dizaino kryptis | New design guidebook. The Corian Book. „Corian®” kompozitinis akmuo ypač vertinamas dėl savo universalumo, estetikos ir neribotų pritaikymo galimybių. Jį galima naudoti tiek gyvenamosiose patalpose, tiek viešosiose erdvėse, viešbučiuose, restoranuose, mažmeninės prekybos vietose ir lauke. Ši medžiaga gali būti integruojama visur, kur tik siekia fantazija – nuo virtuvės baldų paviršių iki apšvietimo, nuo elegantiškų pastatų fasadų iki modernių ir funkcionalių interjero baldų.

Konferencijoje dalyvavęs pranešėjas Vaidotas Bijūnas – didelę patirtį sukaupęs specialistas, JUNG techninio palaikymo komandos narys, praktikas ir teoretikas, JUNG „ׅProtingų namų“ ekspertas, o nuo 2006 metų – ir sertifikuotas KNX sistemų specialistas, dalyvavo su pranešimo tema: „Fenomenas „nenoriu protingo namo“. Specialistas pristatė mitus ir tikras priežastis, kodėl nenorima „protingų namų“ bei kaip „JUNG HOME“ sistema čia galėtų padėti.

Laukiamiausioje metinėje interjero dizaino konferencijoje  buvo atskleistas ir 2024-ųjų metų spalvos kodas, kurį pristatė „AkzoNobel“ generalinis direktorius Ramūnas Urbonas. Jis papasakojo, kaip spalvos padeda atsiskleisti interjero detalėms ir netgi įtakoja mūsų nuotaiką. Pranešimo tema: „Universalaus interjero spalvos. „Sadolin“ 2024 metų spalva“. Bendrovė „AkzoNobel Baltics“ yra oficialus koncerno „AkzoNobel“ atstovas Lietuvoje.  Koncernas yra pirmaujantis ir vienas iš stambiausių pasaulyje dažų, paviršiaus apdailos medžiagų ir specialiųjų chemikalų gamintojų.

Tendencijų uždangą STRUCTUM interjero dizaino konferencijoje praskleidė „Laufen Baltics“ pardavimų direktorius Baltijos šalims Nerijus Bakšys. Konferencijoje buvo pristatomas ROCA prekės ženklas ir siūlomi sprendimai universaliam vonios kambariui. Buvo gvildemas bene svarbiausias šios temos klausimas – koks turi būti visiems tinkantis vonios kambarys? „Universalaus dizaino tikslas yra kurti aplinką, kuri yra prieinama suprantama ir naudinga kiek įmanoma daugiau žmonių, nepriklausomai nuo jų turimų funkcinių apribojimų“, – pristatė N. Bakšys. Pranešėjas aptarė sprendimus, skirtus asmenims, turintiems judumo, klausos, regos apibojimus ar kitą negalią. N. Bakšys atkreipė dėmesį, kad labiausiai reglamentuojamas erdvių projektavimas, skirtas vežimėlių turėtojams, kiek pamirštant asmenims, turinčius kitas negalias. Dėl to, pasak jo, bendrovė skiria daug dėmesio ir lėšų universalaus dizaino paieškoms, kuris būtų pritaikytas ir žmonėms su negelia.

„Studio Corradino Garofalo“ įkūrėjas ir vadovas Corradino Garofalo.

Į metinę interjero dizaino konferenciją šiemet atvyko ypatingas svečias iš Nyderlandų – dizaineris, „Studio Corradino Garofalo“ įkūrėjas ir vadovas Corradino Garofalo. Savo darbuose dizaineris daugiausia dėmesio skiria individų ir visuomenės santykiams, ypač domisi kultūrinių vertybių vaidmeniu apibūdinant žmonių santykius ir sąveiką socialinėse grupėse. Kūrėjo žavėjimasis filmais, fotografija, vaizdo projekcijomis bei vaizdo instaliacijomis paskatino jo tarpdisciplininį požiūrį į dizainą. Nuo 2015 metų dizaineris vadovauja „Studio Corradino Garofalo“ – tarpdisciplininei dizaino studijai, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas kontekstinių tyrimų projektams. Svečio pranešimo tema: „Kontekstinis požiūris į dizaino praktika“.

Vilniaus architektūros studijos architektė Goda Rumbutienė.

Konferencijos dalyviai turėjo progą susipažinti su dar viena STRUCTUM interjero dizaino konferencijos „UNIVERSALUS INTERJERO DIZAINAS 2023 – apie kiekvieną iš mūsų“ pranešėja – Vilniaus architektūros studijos architekte Goda Rumbutiene. Konferencijoje architektė pristatė Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centrą Palangoje. Tai projektas, apjungęs kelias nesuvaldomas stichijas. Ant jūros kranto sukurta universalaus dizaino erdvė skirta džiaugtis gamta, kurti ir augti. Tai – kūrybinė erdvė, kurioje atsižvelgta į žmonių poreikius ir laisves, komfortą ir estetiką. Pranešėjos tema: „Interjeras smėlio kopose“.

Architektė Goda Rumbutienė atstovauja Vilniaus architektūros studijai, kuri skaičiuoja jau daugiau nei tris sėkmingos veiklos dešimtmečius. Gausi čia kuriančių architektų komanda projektuoja įvairių paskirčių objektus. Per ilgą Vilniaus architektūros studijos istoriją sukurta daugybė interjerų: privatūs butai ir namai, SPA centrai, svečių namai Vokietijoje, administracinių pastatų vidaus erdvės ir ofisai,  Jūrų muziejus Klaipėdoje, vandens parkas Druskininkuose ir kiti įspūdingi objektai.

Date:
NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

PRANEŠIMAI