Evelina Četyrkovska

„Vilnius Tech“ architektūros studentė Evelina Četyrkovska, evarchit@gmail.com.com + 370 687 80 041

 

VIZIJA

Gyvenamųjų namų ateitis asocijuojasi su išmaniosiomis sistemomis, pažangiomis technologijomis ir inovatyviais sprendiniais. Žmogus name praleidžia apytiksliai 60–70 proc. savo gyvenimo, todėl itin svarbus ne vien namo technologinis išmanumas, bet ir vizualinė estetika. Mano projektuojamo „Namo X“ architektūra sklandžiai integruota į natūralią aplinką, pastatas ir aplinka tampa vientisi, tarpusavyje susijusių kompozicijų dalimis. Architektūrinei koncepcijai buvo pasirinktos Franko Lloydo Wrighto mintys – „Kai visuma yra dalis kaip dalis yra visuma ir kaip medžiagų pobūdis, tikslo pobūdis, viso atlikimo pobūdis“.

Ši mintis buvo integruota į unikalų Lietuvos gamtinį kontekstą bei vietovės nuotaiką. Fasado medžiagos puikiai dera prie aplinkos kolorito, o pastato tūriai pabrėžia gamtos dramatiškumą. Pastatas yra vieno aukšto – taip siekiama pabrėžti pušų didybę. Namo vidui pasirinktas ilgaamžiškai aktualus moderniosios klasikos interjeras. Ramiais atspalviais, klasikiniais elementais pasižyminti erdvė teigiamai veikia šiuolaikinio žmogaus psichologinę būseną. Tokia erdvė neutralizuoja negatyvias emocijas ir skatina jausti aplinką, ją stebėti. Pastatas veikia ne vien kaip prieglobstis, o kaip teigiamų emocijų, poreikių ir bendrystės su visuma traukos taškas.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. „LS 990“ jungikliai, „RAL 9016“ spalva. Šie jungikliai pasižymi kuklia elegancija, papildomai yra daugiaviečių rėmelių galimybė. Šios savybės puikiai atitinka projektuojant išmanios moderniosios klasikos interjerą (žr. svetainės vizualizacija). „Smart Control 8“ liečiamasis ekranas visai automatizuotai pastatų valdymo įrangai valdyti. Lengvai valdomas, modernaus ir elegantiško dizaino „Smart Control 8“ yra būtinas atributas kiekviename išmaniajame name valdyti pastatą (žr. svetainės vizualizacija). Dėl „F 40 KNX“ šio patalpos valdiklio patalpoje reguliuojama temperatūra, apšvietimas ir žaliuzės. Modernus elegantiškas dizainas ir aiškus valdymas nepalieka abejingų (žr. svetainės vizualizacija).

SAPA. „Ambial“ durys pasirinktos dėl techninių savybių ir vizualinio estetiškumo. Uždarytos durys atrodo lygios su paviršiumi, tai kuria vizualinę vitrinų harmoniją (žr. eksterjero vizualizacija). SAPA 108/SX/PX langai pasirinkti dėl aukštos kokybės techninių savybių. Sistemos konstrukcija yra tvirta ir užtikrina gerą garso slopinimą (žr. eksterjero vizualizacija).

COSENTINO. Prekės ženklo „Dekton®“ plokštės yra itin atsparios dėmėms, įbrėžimams ir karščiui, šios savybės yra vienos iš svarbiausių renkant virtuvės stalviršį. Naudojamas plokštės stalviršiui „Dekton®“ įkvėptas unikalių, natūralaus akmens raštų. „Dekton®“ „Entzo22“ puikiai papildo moderniosios klasikos interjerą (žr. virtuvės vizualizacija).

MEDŽIO APDAILA. Miegamajam pasirinkta prekės ženklo „Interfloor Girloon“ „Chorus-Smart 561“ kiliminė danga. Ši kiliminė danga išsiskiria iš daugybės kilimų savo aukštos kokybės išvaizda ir spalva. Pasirinkta kiliminė danga suteikia kambariui neįpareigojančią ir ramią nuotaiką (žr. miegamojo vizualizacija).

LAUFEN. Laufen Pro S montuojamas keraminis praustuvas yra elegantiško dizaino ir tinkamo dydžio. Šis praustuvas išskiria plastiškos formos baseinu, tokios detalės kuria subtilią visumą moderniosios klasikos interjere (žr. sanitarinio mazgo vizualizacija).

VILNIAUS EJOTRA. Dengtai lauko terasai pasirinkta prekės ženklo „Terrace“ „Twinson“ kompozito 504 tamsiai rudos spalvos danga. Šios terasų lentos yra itin estetiškos ir puikiai išbaigia namo dizainą. Terasos grindys atsparios aplinkos poveikiui ir nereikalauja papildomos priežiūros. Šis pasirinkimas yra sėkmingas ne vien vizualine estetika, bet ir techninėmis savybėmis (žr. eksterjero vizualizacija).

GROHE. Sanitariniam mazgui naudojamas „Grohe“ „Concetto“ kolekcijos maišytuvas, prekės kodas: 20 216 001, juodos spalvos. Šis maišytuvas yra stilinga detalė sanitarinio mazgo interjere, jo apskritos formos elementų minkštumas harmonizuoja bei dera prie pasirinkto praustuvo (žr. sanitarinio mazgo vizualizacija). Dušo kabinai pasirinktas „Grohe“ „Euphoria Shower System“ kolekcijos dušas, prekės kodas: 27 964 000 A00, „Hard Graphite“ spalvos. „Euphoria“ kolekcijos dušai išsiskiria tuo, kad galvutėje yra trys purškimo zonos, kurios yra lengvai valdomos. Ši dušo sistema yra lengvai tvirtinama prie sienos ir suteikia sanitarinio mazgo interjerui tiek funkcinės, tiek vizualinės pridėtinės erdvės. Pasirinkta juoda spalva puikiai dera prie „Grohe“ „Concetto“ maišytuvo ir kartu atrodo kaip tamsesnių detalių ansamblis (žr. sanitarinio mazgo vizualizacija).

DARKSIDEWOOD. Fasado apdailai pasirinktos „Darksidewood“ „Natural Accoya“ medinės fasado lentos. Ši mediena yra natūralaus, ramaus atspalvio ir puikiai dera prie gamtinio kraštovaizdžio. „Accoya“ mediena išskiria savo patvarumu – jai nedaro įtakos nei drėgmė, nei temperatūros svyravimai. „Darksidewood“ Natural apdeginimo būdas apsaugo medieną, paryškindamas natūralius jos atspalvius ir skleidžiamą šilumą (žr. eksterjero vizualizacija).

VITTALLI. Miegamojo apšvietimui pasirinkta bėginė sistema „Slott“. Pasirinkta sistema puikiai dera prie juodų naktinių spintelių ir išsiskiria savo privalumais. Ši sistema yra taupi, mobili ir itin universali planuojant kambario apšvietimą (žr. miegamojo vizualizacija). Svetainės apšvietimui pasirinkta „Technolight“ bėginė sistema. Šis sprendimas puikiai akcentuoja projektuojamą sietyną ir suteikia svetainei jaukumo. Ši sistema yra taupi, mobili ir itin universali planuojant kambario apšvietimą (žr. svetainės vizualizacija).

BALDAI NAMAMS. Pasirinkta itališko „Alf Da Fre“ gamintojo miegamojo lova „Suite System“. Ši lova išsiskiria savo atspalviu ir patogia ergonomika. Pasirinktame modelyje dėl akcentinės minkštos sienos atsisakoma galvūgalio (žr. miegamojo vizualizacija).

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų