VIZIJA
Pokyčiai, kuriuos paskatino pasaulinė COVID-19 pandemija, atvėrė kelią naujoms nuotolinio darbo galimybėms – biurus ir susitikimų kambarius pakeitė nuotoliniai vaizdo susitikimai namuose ar bendradarbystės erdvėse. Darbas nuotoliniu būdu įvairių specialybių atstovams tapo įprasta praktika, ir, kaip prognozuojama, tokiu būdu dirbančių darbuotojų skaičius tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje toliau augs. Įvairios verslo sritys siekia inovatyviai prisitaikyti prie šios naujosios realybės, tarp jų ir viešbučiai. Todėl pristatomo projekto tikslas – sukurti viešbučio erdves, kurios skirtos ne vien nakvynei ar poilsiu, tačiau būtų patrauklios ir kaip laikina darbo ar susitikimų vieta.
Atvykusius viešbučio svečius pasitinka erdvus vestibiulis ir registratūra. Ši erdvė ypatinga – ją supa monolitinio dizaino kolonos sumontuotos iš natūralaus marmuro, o grindis puošia krepšio pynimo rašto medinės parketlentės. Šių dviejų medžiagų pasirinkimas, įkvėptas septintojo dešimtmečio interjerų, padiktavo ir kitų viešbučio erdvių medžiagiškumą bei estetiką – jos pasikartoja tiek viešosiose erdvėse, tiek miegamuosiuose, kurdamos skirtingų funkcinių zonų vientisumą. Iš vestibiulio svečiai patenka į didelę atviro plano darbo ir poilsio erdvę.Ši erdvė skirta ne vien tiems, kurie apsistoja viešbutyje, tačiau ir visiems, kurie nori dirbti įkvepiančioje viešoje erdvėje, o ne namuose. Tokie viešbučio svečiai už tam tikrą dieninį mokestį gali naudotis šia darbo ir poilsio erdve – užsisakyti kavos, kokteilį ar užkandį, bendradarbiauti, bendrauti ir dirbti. Šios erdvės stiliaus pažiba – projektuojamas nestandartinis didelis darbo stalas, talpinantis dešimt žmonių ir pagamintas iš Corian dirbtinio akmens. Jaukumo suteikia suprojektuoti du dideli židiniai ir medeliai vazonuose, formuojantys dvi neformalias poilsio ir darbo zonas.
Viešbučio kambarys projektuojamas su išskirtiniu atviro plano vonios kambariu, kur funkcines kambario zonas skiria trys grindų dangos tipai. Kambario centre suprojektuotas architektūrinis elementas – praustuvo baldas su dviejų metrų aukščio sienomis, dengtomis keramikos plokštėmis. Baldas suteikia privatumo, tačiau sienoje esanti prapjova atrodo lyg siauras langas, formuojantis vizualinį ryšį tarp miegamosios ir vonios zonų. Kambaryje taip pat yra ir darbo stalas bei integruota internetu valdoma garso sistema, leidžianti svečiams susikurti norimą darbo ar poilsio nuotaiką.
BRASA. Viešbučio registratūros erdvėje projektuojama moderni modulinė profilių sistema STILI, padengta šlifuota anoduota tamsiai ruda spalva. Ši sistema pasirinkta, nes jos konfigūravimas itin paprastas, o lentynų skaičius ir aukštis gali kisti pagal poreikį, priklausomai nuo registratūroje eksponuojamų objektų ar kūrinių. Viešbučio kambariuose korpusiniuose balduose montuojami ELITE spintų priedai – antracito spalvos ištraukiami vieliniai krepšiai bei „DressCode“ serijos drabužių kabinimo vamzdžiai iš aliuminio su LED šviesos filtru.
DUPONT. Nestandartinių viešbučio baldų projektavimui pasirinktas „Corian®“ dirbtinis akmuo. Viešojoje erdvėje ypač išsiskiria du pagrindiniai akcentai – registratūros stalas ir darbo stalas, talpinantis 10 žmonių darbo ir poilsio erdvėje, kurie pagaminti iš dinamiškų ir rafinuotų dūminės rudos ir šiltai pilkos spalvų raštų „Corian®“ dirbtinio akmens („Smoke Drift Prima“).
Šiems baldams dirbtinis akmuo pasirinktas neatsitiktinai – ši medžiaga ypatinga savo atsparumu smūgiams ir įbrėžimams ir yra itin atspari naudojimui bei valymui ten, kur vyrauja dideli žmonių srautai, tačiau taip pat yra švelni prisiliesti. Tos pačios spalvos dirbtinis akmuo naudojamas ir kavos staliukų stalviršiams viešojoje erdvėje padengti. Viešbučio kambariuose „Smoke Drift Prima“ dirbtinis akmuo atsikartoja – iš jo projektuojamas suoliukas šalia lovos bei TV spintelės ir pakabinamų miegamojo spintelių fasadai.
GROHE. Viešbučio kambariuose naudojama minimalistinės geometrijos „Grohe Lineare“ serija – potinkinis praustuvo maišytuvas, grakštus pastatomas vonios maišytuvas bei dušo galva, montuojama prie lubų. Maišytuvams pasirinkta nerūdijančiojo plieno apdaila – matinio lygaus paviršiaus ir prabangiai atrodanti „supersteel“ danga, kuri yra net dešimt kartų atsparesnė įbrėžimams nei chromo danga. Svečių patogumui užtikrinti naudojama „Grohe Smartcontrol“ dušo sistema, leidžianti pasukus mygtuką sukurti buvimo lietuje jausmą arba jį sustiprinti iki galvos masažo srovės.
Uždaroje tualeto erdvėje naudojamos dvi inovacijos, atitinkančios aukščiausius asmeninės higienos standartus bei suteikiančios komfortą – sensorinis WC nuleidimo mechanizmas „Tectron Bau E bei Grohe Sensia Arena“ WC gaminys su bidė funkcija.
TOP SPYNOS. Viešbučio svečių daiktų saugumui užtikrinti kambario spintoje įrengiamas italų gamintojo „Technomax TSW/1HN“ seifas su modernizuota elektronine spyna ir avariniu raktu viešbučio administratoriui. Seifas turi ypatingą funkciją – po kiekvieno svečio viešnagės seifo elektroninis kodas išsitrina ir tampa paruoštas naujam viešbučio lankytojui.
Siekiant suteikti projektui išskirtinumo kambariuose naudojamos ilgaamžės portugalų gamintojo JNF ARCHITECTURAL HARDWARE durų rankenos ir furnitūra su PVD spalvos padengimo technologija. Dušo ir tualeto erdvei stiklinėms durims parinktos minimalistinės rankenos IN.07.286.A.
TORK. Viešbučio kambariuose integruojama ypač higieniškos ir minimalistinės baltos spalvos 5 litrų „Tork“ dizaino linijos „Elevation“ šiukšliadėžė, montuojama ant WC kambario sienos ir deranti prie vonios kambario keramikos. O viešbučio viešosiose erdvėse, šalia įėjimo, naudojamos tokio paties modelio pastatomos juodos spalvos 50 litrų „Tork“ šiukšliadėžės, turinčios automatiškai nusileidžiantį dangtį ir svečių akiai nematomus šiukšlių maišus.
Kambariuose ir bendroje darbo ir poilsio erdvėje išdėlioti aptakių formų „Tork Xpressnap®“ servetėlių dozatoriai riešutmedžio spalvos, pagaminti iš natūralių medžiagų, taip atkartojantys medinių baldų detales bei derantys prie tamsaus atspalvio medienos lukštu dengtų sienų.
AUDIOTONAS. Viešbučio viešojoje darbo ir poilsio erdvėje virš didelio darbo stalo bei šalia dviejų židinių naudojama inovatyvi „Cambridge Sound Management“ aplinkos garso maskavimo sistema. Ši sistema sukuria specialų garsinį foną, kuris nepastebimai maskuoja tolesniu atstumu esančius žmonių balsus. Tai leis viešbučio lankytojams dirbti, rengti verslo susitikimus ar kalbėti telefonu darbo ir poilsio erdvėje netrikdomiems kitų pokalbių ar garsų.
Viešosiose viešbučio erdvėse taip pat įrengiama foninės muzikos sistema. Naudojami minimalistiniai AMC MCR 4T metaliniai garsiakalbiai, įmontuojami darbo ir poilsio erdvės lubose bei šalia registratūros. Registratūroje darbuotojai gali lengvai transliuoti ir kontroliuoti foninę muziką į skirtingas viešbučio erdves per kompaktišką „Arylic S10“ grotuvą, kuris valdomas internetine programėle arba nuotoliniu pulteliu. Kartu įrengiamas ir AMC iAC240 stiprintuvas garsiakalbiams su integruotu garso valdymu. Viešbučio kambariuose įmontuojami „Arylic WBC 65 6.5“ lubiniai garsiakalbiai, prie kurių viešbučio svečiai gali prisijungti „Bluetooth“ ryšiu per savo išmaniuosius įrenginius ir taip mėgautis savo muzika.
JUNG. Viešbučio kambariuose montuojami ypač aukštos kokybės vokiečių gamintojo JUNG LS ZERO serijos 0 mm jungikliai, kištukiniai lizdai ir kiti elektros valdymo prietaisai. LS ZERO serijos dizainas išsiskiria tuo, kad prietaisai yra itin modernūs ir yra įleidžiami į sienas, o jų pasirinkta aliuminio spalva puikiai dera prie vonios kambario maišytuvų ir kuria vientisumo jausmą. LS ZERO jungikliai ir kištukiniai lizdai taip pat įmontuojami į registratūros stalą ir į kitus baldus viešojoje viešbučio erdvėje.
Norint suteikti svečiams aukščiausio lygio komfortą naujausiomis technologijomis, tačiau kartu ir mažinti viešbučio personalo darbo krūvį bei efektyviai naudoti energiją, erdvių automatizavimui pasirinkta JUNG KNX sistema. Valdoma su „JUNG Visu Pro“ ši sistema leidžia kontroliuoti apšvietimą, temperatūrą skirtingose viešbučio patalpose iš centrinės vietos, pavyzdžiui, registratūros. Ten pat personalas gali matyti ir svečių „Netrukdyti“ DND (Do Not Disturb) užklausas, naujos kambario rakto-kortelės pasikeitimą, kas leidžia efektyviai planuoti kasdienius kambarių valymo procesus.
Viešbučiams kyla grėsmė būti kibernetinės atakos taikiniais. Siekiant apsaugoti viešbučio inžinerines sistemas nuo kibernetinių atakų, KNX sistema eksploatuojama visiškai užšifruotame tinkle, kuris gerokai mažina kibernetinių atakų riziką.
ARSAN. Pagrindinė viešbučio kambario vizija – atviras vonios kambarys, kurio pagrindiniai elementai – vonia, praustuvas ir WC, yra baltos spalvos. Tarp dušo ir WC atviroje erdvėje įkomponuota akmens masės „SilkStone Paa Bella“ laisvai pastatoma ovalo formos vonia (1 700 x 800 dydžio), yra vienas iš šios erdvės akcentų.
Panašias formas atkartoja ir nestandartinis individualiai projektuojamas PAA MODO kolekcijos praustuvas, to paties medžiagiškumo kaip ir vonia – itin švelnios „SilkStone“ medžiagos – montuojamas tarp žalių akmens plokščių sienų su ovaliu dubeniu vandens nutekėjimui (Ovo 500 x 320). „SilkStone“ medžiaga pasirinkta dėl jos atsparumo įbrėžimams ir valymo priemonėms, lengvos priežiūros, prabangios išvaizdos bei galimybės šią medžiagą perdirbti.
Virš praustuvo naudojamas keturkampis EASY ALU 05 veidrodis, „inox“ spalvos su saugiais poliruotais kraštais. Po veidrodžiu montuojamas šildomas kilimėlis, apsaugantis veidrodį nuo rasojimo. Durims į dušo kabiną ir į WC naudojamas RADAWAY stiklas su vertikaliomis linijomis LINES 2, naudojant naują lazerinio graviravimo technologiją, kuri šioms erdvėms teikia privatumo.
TARKETT. Grindų danga tiek viešbučio viešojoje erdvėje, tiek kambariuose yra dinamiška, skirianti atviras erdves į funkcines zonas. Viešbučio kambariuose miego ir poilsio zonoje naudojamos „DESSO Fields“ tekstūruotos kiliminės plytelės („Fields B751 9098“), kurios kuria jaukumą ir rankomis austos tekstilės įspūdį.
Ši danga yra itin atspari naudojimui ir gaminama su „SoundMaster“ (Lite) akustiniu pagrindu. Jai prabangos jausmą teikia „Noble“ klasikinio krepšio pynimo raštu margintos medinės grindys, formuojančios minkštos grindų dangos apvadą („OAK WASA Basket Weave“). Atviro vonios kambario zoną atskiria itin patvari cemento spalvos „Acczent Essential“ kolekcijos vinilinė heterogeninė danga („Cement MEDIUM GREY“) su „Top Clean XP“ paviršiaus apsauga, leidžiančia šios dangos efektyvų valymą ir ilgaamžiškumą.
Viešbučio viešojoje erdvėje grindų medžiagos atsikartoja, tačiau tamsesnį ir smulkiai pintą medienos grindų rašą keičia stambesnis – „OAK BROOKLYN Big Block“ balinto ąžuolo modulinės grindys, kurios puikiai dera prie žalios spalvos stačiakampių kolonų. Ąžuolo grindų raštas įrėmina tris erdves – vestibiulį, registratūrą ir darbo bei poilsio erdvę ir tampa jungiamąja šių erdvių medžiaga, naudojama kaip „kilimas“ su „Cement MEDIUM GREY“ cemento spalvos apvadu. „Noble“ grindų spaudinio raštas įkvėpė ir tolesnį erdvių koncepcijos vystymą – interjere matomi dideliais kvadratais marginti kilimai šalia židinių arba smulkių kvadratėlių pagalvėlės viešbučio kambariuose.
AKMENSTATA. Atvykusius viešbučio svečius pasitinka monolitinio dizaino kolonos, kurios yra sumontuotos iš natūralaus marmuro „Verde Alpi Verde“. Tai yra intensyvios tamsiai žalios spalvos poliruotos plokštės su šviesiai žaliomis ir baltomis kvarcinėmis gyslomis. Pasirinkta spalva – akį traukianti ir prabangos jausmą kurianti. Kiekvienos plokštės raštas yra visiškai unikalus ir priklauso nuo marmuro bloko, iš kurio plokštė buvo išpjauta.
Ši medžiaga atsikartoja ir darbo bei poilsio zonoje, kur plokštėmis marginti architektūriniai tūriai – du monolitiniai židiniai – įrėmina kambarį ir suteikia jam jaukumo. Kitiems erdvėje esantiems baldams – mažiems staliukams ir konsolės stalviršiui parinkta „Cosentino“ gamintojo tamsi ir prabangiai atrodanti „Dekton“ prekės ženklo „Natural“ kolekcijos „Laurent“ spalvos akmens plokštė su auksinėmis gyslomis.
Viešbučio kambaryje suprojektuotas kitas architektūrinis elementas – praustuvo baldas su 2 metrų aukščio sienomis, formuojantis pertvarą tarp miegamojo zonos ir vonios kambario zonos. Sienos dengtos poliruotomis „Naturali Verde Alpi“ spalvos „Laminam“ porceliano keramikos plokštelėmis, kurios yra itin atsparios įbrėžimams. Ši pasikartojanti medžiaga įvairiose viešbučio vietose kuria išskirtinumo jausmą ir formuoja vientisą viešbučio identitetą.
GAJA DECOR. Viešbučio interjere komponuojami „Gaja Decor“ stabilizuoti augalai, kurie turi smulkius lapus ir įsilieja į projekto interjerą suteikdami jam gyvumo ir tekstūros. Stabilizuoti augalai nereikalauja laiko ar lėšų ypatingai priežiūrai, jiems nereikalinga natūrali šviesa ar vanduo, todėl tokie augalai itin ekonomiškai naudingi. Taip pat stabilizuoti augalai gali sugerti iki 50 proc. patalpoje esančio garso ir gali būti naudojami kaip garsą mažinanti medžiaga – tai itin aktualu atvirose viešbučio registratūros ir darbo erdvėse.
Viešbučio svečius vestibiulyje pasitinka 2,20 metro aukščio „Palmera Phoenix Yuruguano“ palmės vazonuose (YPH/0220), o viešoje darbo ir poilsio erdvėje komponuojami „Crown Nicoly“ (CNI/0124) ir „Slim Tenuifolium“ („API/0118 Green“) medeliai. Registratūroje laikoma Lepto Lungifolia augalo žalia puokštė vazoje, o viešbučio miegamuosiuose galima pamatyti po didelę Palmera Phoenix Yuruguano palmę.