Interjero dizainerė Eivina Lazickaitė

Interjero dizainerė, Eivina Lazickaitė „Ei, Dizaineri!“ ei@dizaineri.lt +370 677 48 384

VIZIJA

Ateities klinika „Water spa’ce“ projektuojama kitoje planetoje. Vystoma utopinė idėja, kai žmonės savo poilsį turės galimybę perkelti į dar neapgyvendintas vietas. Ši dienos klinika orientuota į žmogaus vidinį pasaulį, kūno ir minčių reabilitaciją, pasitelkiant tylos, šviesos ir vandens terapijas.

Pandeminiai laikai išryškino stiprėjantį visuomenės poreikį rasti įvairių galimybių izoliuotis, ugdyti savęs pažinimą ir harmoningą buvimą su savimi. Sukurta pabėgimo vieta, kurioje kuo daugiau erdvės skiriama vienam asmeniui – didesni atstumai ir patalpų skirtingi lygiai padeda išlaikyti atskirtį. Interjero erdvė kuriama pasitelkiant architektūrines pastato formas, švieslangius, įvedami natūralaus akmens (meteoritų) luitai – naikinama riba tarp vidaus ir lauko. Kiekvienas interjero kampas apgalvotas remiantis simetrijos ir kompozicijos taisyklėmis, bandant išgauti kuo įdomesnius, netikėtus kinematografinius vaizdus.

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. Elektros instaliacija yra pati svarbiausia funkcinė dalis interjere – prietaisų sujungimas, šviesos ir pastato „organų“ valdymas. Gaminiai iš nerūdijančiojo plieno puikiai susilieja su interjero erdve, neblaško ir nenukreipia dėmesio nuo svarbiausio klinikos koncentracijos objekto – žmogaus. Taip pat  turi praktinę svarbą, yra ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi, atsparūs chemijai ir dezinfekantams bei paviršiaus pažeidimams.

ALUCOBOND. Pasirinktos paviršiaus plokštės „Reflect“, naudojamos stiklinio registratūros / laukiamojo architektūrinio tūrio stogui „apvilkti“. Plokštės atspindžiai koreliuoja su stikliniais fasadais ir pranyksta sunkioje pastato kompozicijoje. Įkomponuojant jas į interjerą laukiamojo erdvė tampa begalinė – į lubas besiremiančių kolonų ir šviestuvų atspindžiai kuria nesibaigiantį tęstinumą ir optiškai didindami erdvę apgauna akį.

ARTFIKSA. Vonios kambariuose panaudota plytelių kolekcija, puikiai atspindinti koncepciją tiek pavadinimu, tiek savo tekstūra – „Pavigres“, „Moon“. Akmens masės plytelės, tinkamos ir grindims, ir sienoms, leidžia patalpą „apvilkti“ iš vidaus vientisa medžiaga. O gana dideli matmenys (89 x 89 cm) leidžia sumažinti siūlių kiekį iki minimalaus ir taip palengvinti paviršių priežiūrą.

DOMUS LUMINA. Prie pastato klimato reguliavimo prisideda ir elektra valdomos žaliuzės. Vitrininiai langai dengiami juodos spalvos, plačių aliuminio lamelių, horizontaliomis žaliuzėmis. Paviršius lengvai prižiūrimas, tinkamas dezinfekuoti, kiekvienai patalpai yra savarankiškai pritaikomas šviesos ir saulės šilumos kiekis.

EJOTRA. „Solatube“ – natūralios šviesos sistema, puiki technologija „sugauti“ ir pritraukti saulės šviesą į patalpas. Nors pastatas turi daugybę didelių langų, bet kurioje planetoje, esančioje toliau nuo saulės, papildomas šviesos šaltinis itin vertinamas. Ypač taikant gydomąsias paslaugas, orientuotas į žmogaus gerą savijautą, atsipalaidavimą – dienos šviesa tampa nematoma ir svarbi terapijos dalis.

GAJA DECOR. Ten, kur nėra gyvybės, ją reikia sukurti. Pasitelkiant stabilizuotus augalus į interjerą įkomponuojama žaluma – ilgaamžis, lengvai prižiūrimas ir natūralus sprendimas patalpoms bei baldams dekoruoti. Derinami augalai su apšvietimu pagyvina architektūrinį minimalizmą ir kuria balansą tarp kosmoso tuštumos ir žemės gyvybės.

INTERJERO LINIJA. Pasirinkta „Amtico Spacia“ PVC danga „Ceramic Frost“, šviesaus akmens efekto, skirta komercinėms patalpoms. Ji naudojama specialistų darbo kabinetuose bei visose darbinėse, pagalbinėse patalpose. Šviesi paviršiaus spalva kuria sterilumo, lengvumo jausmą, yra praktiška – paviršius lengvai valomas, neslidus.

Meditacijos ir terapijos salėje pasitelkta struktūrinė „Vescom Hauki“ vinilinė sienų danga. Dengiama sienų viršutinė dalis bei lubos – derinama su akcentiniu spalviniu RGB apšvietimu. Dėl dangos imlios baltos spalvos skirtingas šviesos spektras kuria skirtingą nuotaiką, o struktūriškumas interjerui suteikia detalumo, dekoratyvumo. Pasirinkta dekoruojama vieta – ne žmogaus akių lygyje, kad būtų galima derinti ramius gamtos vaizdinius bei hipnotizuojančias šviesos ir raštų žaismes.

LAUFEN. Visuose vonios kambariuose įrengiami pakabinami, išmanieji klozetai „Cleanet Riva“, modernaus, minimalistinio dizaino, todėl aplinkoje jie atrodo įprastai. Prie jų derinami „Kartell by Laufen“ nerūdijančiojo plieno paviršiaus praustuvų maišytuvai, dengti PVD technologija. Toks paviršius išsiskiria itin geromis techninėmis ypatybėmis, tokia pati danga naudojama ir gaminant kosminės technikos komponentus.

NARBUTAS. Pasirinkti nepriklausomi, pastatomi laukiamojo sėdimieji baldai iš „LaCividina“ gamintojo – foteliai „Ala“ bei akcentiniai kosminio dizaino krėslai „Folies Bergere“. Žurnaliniai staleliai bei lentynos pasirinkti iš „True Design“ gamintojo, „Wave“ kolekcijos – nuostabus derinys prie vandens tematikos. O specialistų kabinetuose medicininės kėdės „Bimos ESD Labster“ poruojamos su oru alsuojančiais stalais „Capdell W“.

CORIAN. Į registratūros baro baldą montuojama „Corian“ virtuvinė plautuvė „Spicy“ su nerūdijančiojo plieno apdailos nutekėjimo dangteliu. Voniose iš „Corian“ liejami individualūs stalviršiai kartu su plautuvių tūriais – kad būtų maksimaliai išvengta skirtingų dangų sudūrimų, perteklinių tarpelių, dėl kurių tampa sunkiau prižiūrėti. „Corian“ sterili medžiaga tinkama esant kontaktui su agresyvesnėmis dezinfekavimo priemonėmis, todėl užtikrina baldo ilgą naudojimo laiką.

E-DURYS. Interjerui pasirinktos beapvadinės vidaus durys, paaukštintos staktos, su nevarstomu skydu viršuje. Toks sprendimas leidžia išlaikyti sienų vertikalų dalinimą, derinti aukštį prie vitrininių langų bei susieti skirtingų lygių patalpų durų stilistiką į vientisą, išvengiant aukščių „laiptuotumo“. Beapvadinių durų montavimas lengvesnis ir tinkamesnis grubioms betoninėms pastato konstrukcijoms, lengviau pritaikoma prie sienų nelygumų.

SALDA. Rekuperatorius „AmberAir Compact 1-CXP“, įrengtas atskiroje techninėje patalpoje (plane Nr. 15), tiekia į visas patalpas šviežią, išvalytą orą. Prietaiso filtrai sulaiko alergenus bei kenksmingąsias daleles. Taip palaikomas sveikas oras, o ištraukiamas oras nemaišomas su paduodamu oru, todėl negrįžta ir kvapai. Prietaiso automatika pati prižiūri patalpų drėgmę, oro slėgį, oro kokybę, CO2 santykį. Prijungti būvio davikliai nuo bendros išmaniosios sistemos leidžia prietaisui reguliuoti veikimo intensyvumą pagal patalpų naudojamumą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų