Interjero dizainerė Evelina Delekaitė

Interjero dizainerė Evelina Delekaitė | el. paštas evedele@gmail.com | tel. +370 605 18 954

Įrengiant bendradarbystės erdves, siekta sukurti tarsi ramybės oazę, kurioje būtų lengva susikaupti ir darbuotojų neblaškytų pašaliniai dalykai ar per ryškios interjero detalės. Ši erdvė lanksti pokyčiams, galinti prisitaikyti prie kiekvieno laisvai samdomo darbuotojo poreikių. Norėjosi visiškai išnaudoti erdvę, kad ji būtų pritaikyta žmonėms ir kiekvienas galėtų rasti ar lengvai susikurti sau patogų kampelį iš interjere esančių elementų. Taip pat interjere buvo labai svarbu užtikrinti darbo ir pasitarimo vietų ergonomiškumą. Siekta pridėti ir gamtos elementų, kurie įkvėptų kurti ir užsiimti mėgstama veikla.

ARTFIKSA. WC ir dušo patalpoms pasirinktos smulkios 10 x 10 cm dviejų spalvų „Monopole“ plytelės „Limestone Brillo Liso“ ir „White Brillo Liso“. Plytelės puikiai dera su pasirinkta grindų danga ir stilistiškai įsilieja į bendrą interjero kompoziciją.

DANGŲ STUDIJA. Poilsio zonoms bei privatesnėms erdvėms (mokymų, pasitarimų kambariams, pokalbių ir pusiau uždaroms darbo erdvėms) pasirinkta „Dangų studijos“ serijos „Balsan“ kiliminė grindų danga „Nexus 910“. Ši danga savo spalvomis neerzina ir neblaško darbuotojų bei padeda kurti jaukumo ir minkštumo pojūtį, taip pat užtikrina geresnę akustiką uždaresnėse erdvėse. Pasirinkta danga „Nexus“ – puikus ekologiškas sprendimas biuro erdvėse, atsparus spalvos pokyčiams ir intensyviam dėvėjimui.

GAJA DECOR GROUP. Šiame interjere vienas ryškiausių akcentų yra augalai. Šviesiame ir neutraliame interjere puikiai suskamba stabilizuotų augalų kompozicijos. Dažnas žmogus, visą dieną praleisdamas biuro aplinkoje, labai išsiilgsta kontakto su gamtos motyvais. Ir augalų sienos, ir nuo poilsio zonos šviestuvo svyrantys augalai leidžia dirbantiems žmonėms pasijusti nors šiek tiek arčiau gamtos. Stabilizuotų augalų sienos labai unikalios, kiekviena kompozicija pritaikyta ir sukurta būtent tai erdvei, kurioje ji numatyta. Lengvai prižiūrima, tad puikiai tinka bendradarbystės erdvėms.

GEBERIT. WC patalpoms pasirinkta naudoti „Geberit AquaClean Mera Comfort“ tualeto sprendimą. Šis sprendimas padeda užtikrinti maksimalią higieną net esant dideliems žmonių srautams. Taip pat naudojamas potinkinis bakelis „Geberit Sigma“ ir jutiklinis vandens nuleidimo mygtukas „Sigma 10“. Praustuvų zonoms naudojami potinkiniai jutikliniai maišytuvai „Piave“. Dušo zonai panaudotas dušo nuotekų latakas „CleanLine80“. Patogus ir lengvas valymas – puikus sprendimas biuro erdvėse.

JUNG. Projekte pasirinkta įrengti išmaniąją „Jung KNX“ sistemą. Ši sistema leidžia sujungti ir centralizuotai valdyti visas sistemas: apšvietimo, multimedijos, mikroklimato, temperatūros, žaliuzių, saugos ir kt. Valdymas yra ne tik patogesnis, bet ir taupesnis bei saugesnis, o modernus ir minimalistinis valdymo blokų dizainas puikiai įsilieja į biuro interjero visumą. Taip pat interjere pasirinkti jungikliai ir kištukiniai lizdai „LS 990“. Spalva priderinta prie sienų, norint, kad jungikliai ir kištukiniai lizdai neišsiskirtų iš bendro interjero. Minimalistinis ir nepretenzingas jų dizainas puikiai įsilieja į formų ir namo dizaino visumą.

KAMĖ. Dušo zonoje pasirinkta naudoti dušo duris su stacionaria stiklo dalimi „Model 03“. Stiklo pertvara tvirtinama minimaliais chromuotais furnitūros elementais, kurie neperkrauna bendro erdvės vaizdo ir leidžia lengvai matyti visą dušo zoną. WC patalpose panaudota spintelių kolekcija „D-Line“. Minimalistinis dizainas ir lengvas naudojimas puikiai dera ir įsilieja į interjerą. Netikėta detalė – stalviršio briaunoje integruotas šviesos diodų (LED) apšvietimas. Taip pat naudojami ant stalviršio pastatomi apvalūs praustuvai „Tondo“. Savo forma jie atkartoja ir kitus apvalius interjero elementus. Virš praustuvų zonos naudojamas apvalus veidrodis su LED apšvietimu „Lotus Round“.

MAPEI. Bendrosioms projekto erdvėms pasirinkta mozaikinio betono „Ultratop Terrazzo“ grindų danga. Ši danga su siūloma paviršiaus dizaino įvairove leidžia neutraliame interjere įnešti šiek tiek žaismingumo ir unikalumo. Projekte pasirinktas dangos spalviškumas sklandžiai sujungia visus interjero elementus. Taip pat mozaikinio betono danga „Ultratop“ turi daugybę pranašumų – ji labai greitai įrengiama, be didelių rūpesčių ar nešvaros, galima išgauti besiūlį efektą, kuris leidžia užtikrinti erdvių vientisumą. Šis paviršius ilgalaikis ir gerai dėvisi, tad puikiai tinka viešose, dažnai naudojamose erdvėse. Taip pat visi produktai, naudojami „Mapei Ultratop Terrazzo“ sistemoje, yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai.

NARBUTAS. Sukurtoje bendradarbystės erdvėje labai svarbus universalumas ir ergonomiškumas, kad patalpos būtų maksimaliai išnaudotos ir pritaikytos darbuotojų poreikiams. Stengtasi pasirinkti daugiafunkcius baldus. Darbo zonose naudojami gamintojo „Mara“ reguliuojamo aukščio, nulenkiami stalai su ratukais „Follow Tilting“. Tai leidžia atviras erdves keisti pagal poreikį, padidinant ar sumažinant darbo vietų skaičių, atskiriant skirtingomis grupėmis ir t. t. Taip pat atvirose erdvėse labai svarbi akustika, tad ant darbo stalų pritaikytos „Lintex“ mobilios pertvarėlės „Edge Table Screen“, kurias galima lengvai tvirtinti skirtingose vietose pagal poreikį. Taip pat, norint bendrose erdvėse įrengti pusiau uždarus darbo ir pasitarimų kampelius, pasitelktos gamintojo „Arper“ pastatomos akustinės pertvaros „Parentesit“ ne tik leidžia šiek tiek atskirti erdves, bet ir prisideda prie bendro interjero vientisumo. Mokymų ir pasitarimų kambariams taip pat pasirinkti reguliuojamo aukščio stalai iš gamintojų „Mara“ bei „Pedrali“, stalų aukščio reguliavimas leidžia pasirinkti, kokiame darbastalio aukštyje norite dirbti ar pasikalbėti. Interjere vyrauja aptakesnių formų minkštieji baldai bei kėdės, apvalintos formos leidžia kurti ramybės ir organiškumo pojūtį. Darbo vietoms pasirinktos „Andreu World“ kėdės su ratukais „Next“, pasitarimų salėms naudojamas modelis „Arper Cila“. Poilsio erdvei parinkta aptakių formų „+Halle“ kolekcija „Proto“, įkvėpta mūsų noro ieškoti prieglobsčio nuo pernelyg stimuliuojamos visuomenės. Taip pat minkštuosius baldus atsveria ir papildo labai lengvo įvaizdžio kavos staliukai „Softline Folia“.

THINK LIGHT. Kadangi darbo zonos numatytos gana mobilios ir su galimybe keisti vietas bei stalų derinius, nesinorėjo išdėstymo įpareigoti iš anksto numatytomis šviestuvų vietomis, tad darbo zonų apšvietimui pasitelkti „Moltoluce“ pastatomi šviestuvai „System 02 F“. Juos prireikus galima perstatyti pagal keičiamą stalų išdėstymą. Taip pat patogu, kad kiekvienas darbuotojas gali reguliuoti šviesą pagal savo poreikius. Poilsio zonoje panaudoti pastatomi dekoratyviniai šviestuvai „Flos Tab“. Bendrų erdvių apšvietimui panaudoti pagal individualų projektą kurti į lubose suformuotą juodą griovelį tvirtinami „Moltoluce“ LED profiliai bei taškiniai „Track“ tipo šviestuvėliai „Trigga“. Pasitarimų ir mokymų erdvėms panaudoti „Moltoluce“ šviestuvai „Ride Ring PD“. Jų minimalistinis dizainas puikai įsilieja ir neužgožia interjero visumos, taip pat kuria gerą bendrą apšvietimą ir darbinį paviršių.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų