Jolanta Dzemydienė ir Vaidas Stankauskas.

VIETA, KUR GERA DIRBTI IR ILSĖTIS

Ko gero, kiekvienas žmogus, daug laiko praleidęs biure, neretai pagalvoja, kokioje darbinėje aplinkoje iš tiesų norėtų dirbti. Juk tai, koks yra gyvenimo būdas ir stilius, tiesiogiai priklauso nuo aplinkos sąlygų, į kurią patenkame. Ir net nuolat vystantis technologijoms žmogus negali nutolti nuo savo prigimties – mums reikia gryno, gaivaus oro, panoraminių vaizdų, erdvumo pojūčio, augalijos, ir kai šios sąlygos yra pakankamos, jaučiamės saugūs kurti socialinius ryšius, bendradarbiauti, kurti – kokybiškai ir turiningai nugyventi savo dieną. Mūsų siūloma „co-working“ erdvė sukurta taip, kad integruoja „žalias augalų juostas“ prie vitrininių langų darbo ir poilsio erdvėse vadovaujantis „Žemės laivo“ / „Earthship“ principu. Gyvi augalai ne tik atlieka dekoratyvią funkciją, pagyvina ir užbaigia interjerą, bet ir valo bei atgaivina orą, tad kvėpuojant atsinaujinančiu oru lengviau išlikti susitelkus, kūrybiškam ir sveikesniam. Erdvės mikroklimatas būtų reguliuojamas natūraliais augalais. Jiems yra skirta 10 procentų nuo bendro patalpų ploto. Siūlomas patalpų aukštis siekia 4 metrus, atsižvelgiant į tvarumo tendencijas – patalpų viduje tarp fasado ir perdangos yra įrengtas karnizas su saulės baterijomis, siekiant patenkinti pastato ir patalpų elektros ir šilumos poreikį. Tokią suplanavimo koncepciją matome urbanizuotoje aplinkoje – didmiestyje, kuriame vis daugiau projektuojama inovatyvių ir technologiškai pažangių pastatų. Tad pats planas yra su aiškia, simetrijos principais pagrįsta struktūra, kad galėtų realizuotis kaip kartotinis „co-working“ erdvės konceptas – bendrystės ir bendradarbiavimo erdvė, kur darbui ir poilsiui skiriama tiek pat erdvės ir dėmesio.

Konkursui CO-WORKING, CO-LIVING pateiktame erdvės suplanavime yra numatytos proporcionaliai tokio pat dydžio patalpos tiek darbui, tiek poilsiui, yra funkcionaliai suplanuotos, integruojant tvarumo ir inovatyvumo tendencijas, pusiausvyros ir estetikos principus, perteiktus pasitelkus simetriją.

Darbo erdvėje yra 12 stacionarių darbo vietų prie darbinių stalų ir papildomų 19 darbo / susitikimų vietų su kėdėmis ir minkštasuoliais, kavos staliukais ir foteliukais šioje erdvėje – toks darbinės erdvės dydis ir darbinių vietų skaičius yra labai optimalus. Žinant, kad darniausias vienos komandos narių skaičius yra nuo 8 iki 15. Skirtingų baldų parinkimas toje pačioje erdvėje leidžia lanksčiau planuoti savo darbo dieną, derinti individualų darbą su komandiniu. Dažnai toks „co-working“ erdvės suplanavimas yra panašus į biuro ir kavinės derinį arba biuro ir sporto klubo derinį, tad nėra toks oficialus kaip ankstesnio tipo biurai. Siūlomi projektiniai sprendimai padeda keisti požiūrį tiek į darbo, tiek į poilsio erdves.

NARBUTO siūloma „NOVA Wood“ sukurta stalų koncepcija puikiai atitinka šiuolaikinių bendrų erdvių reikalavimus tiek medžiagiškumo, tiek funkcijos prasme – labai patogus elektros ir laidų nutiesimo sprendimas, jaukūs ir patvarūs medžiagiškumo deriniai. PARTHOS stalų kolekcija suteikia erdvei architektūriško griežtumo ir elegancijos. Tad šios kolekcijos stalus norėjosi rinktis ten, kur reikia susitikti solidžiam darbo pokalbiui ir reprezentuoti savo veiklos eigą ir rezultatus.

Įdomu, kad PARTHOS konferencijų stalą galima panaudoti ir kaip recepcijos baldą, pasitinkant ateinančius kolegas ir svečius. O jei holo erdvėje žmonės sugalvotų surengti vakarėlį, šis stalas gali virsti ir valgomuoju stalu bei tapti pasitarimų vieta, pasiimant daugiau kėdžių.

Ateities „co-working“ erdvėje planuojama poilsio ir laisvalaikio patalpa – jogos ir meditacijų salė skatintų žmones atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos ar sudėtingo susitikimo. Šią erdvę taip pat galima išnaudoti kaip vietinę biblioteką ar konferencijų salę, jei kiltų poreikis surengti pristatymą ar pravesti mokymus. Turint tokią erdvę belieka į ją persinešti reikalingą kėdžių skaičių. O NARBUTO siūlomose lentynose COMBUS gali tilpti tiek sportinis inventorius, tiek knygos.

Biure turint jogos salę kaip poilsio / konferencijų / mokymų erdvę belieka numatyti persirengimo patalpas su dušu ir WC.

Projekto vonios patalpoje – dušo zonoje mus įkvėpė „Futura casa“ siūloma SICIS VETRITE GEM GLASS & ONIGEM stiklo plokštės kolekcija – tarp dviejų stiklo plokščių įdėtas dekoratyvus spaudinys. Tai dar viena puiki alternatyva ateities sanitarinėse patalpose išpildyti interjero sumanytą koncepciją ir įvesti gamtinius elementus, kurie tokie mieli žmogaus akiai. Tokio sprendimo vonios patalpose privalumas tas, kad VETRITE GEM GLASS & ONIGEM technologijos leidžia tiekti produktą, iš anksto apdorotą savaime išsivalančiu ir antibakteriniu paviršiumi, turinčiu hidrofilinių ir fotokatalitinių savybių, kurios efektyviai palaiko švarų paviršių. Be to, ši stiklo plokštė yra ir kaip papildomas šviesos šaltinis bei yra galimybė užsisakyti asmeninį norimą spaudinį.

„Ideal standard“ maišytuvai ir vonios keramika užbaigia estetinį vonios patalpų vaizdą aiškiomis formomis ir geometrija. Dušo zonoje naudojame atvirą dušo termostatinį maišytuvą „Ceratherm“, šilkinės juodos spalvos iš ALU+ kolekcijos ir papildomus aksesuarus prie kriauklės „Connect Air Cube Basin“, veidrodžio bei potinkinį klozetą PROSYS su WC TESI AQUABLADE ir „soft-close“ dangčiu, taip pat šilkinės juodos spalvos.

UAB „Tork“ gamintojo siūlomas juodas „Tork PeakServe® Mini Continuous™“ popierinių rankšluosčių dozatorius dėl itin siauro korpuso: dailiai atrodo ir taupo vietą, taip pat jame telpa didelis kiekis, naudojamas vonios ir virtuvės zonoje. „Tork SmartOne®“ tualetinio popieriaus ritinėlių dozatorius, „Tork“ skystojo ir purškiamojo muilo dozatorius papildo „Ideal standart“ siūlomą keramiką.

Šiuolaikinėse CO-WORKING erdvėse visada jaukiai „įsipaišo“ maža virtuvėlė, kurioje galima užsikaisti arbatos ar kavos, šaldytuve pasaugoti savo atsineštus pietus ar išsispausti šviežių sulčių. Poreikiui esant tai gali būti naudojama kaip sulčių baro vieta, prie kurios galima prisėsti. Norėdami išlaikyti atidumą detalėms ir ieškodami alternatyvos matomoms virtuvės ir biuro baldų rankenoms naudojome „Brasa“ siūlomą horizontalų „Vello“ profilį dėl siūlomos juodos spalvos ir lakoniško minimalistinio profilio, sieninius kabliukus „Arco“ persirengimo kambaryje. Taip pat „Brasa“ siūlomus „Darval“ atlenkiamus grindinių kištukinių lizdų blokus po stalais, kai darbo ir pasitarimų stalai yra toliau nuo sienų, ir LED profilius balduose ir baldinėse plokštėse.

Turint tokį šiuolaikinį CO-WORKING erdvės suplanavimą, tokios erdvės savininkui gali kilti pagunda turėti ir mažą asmeninį kampelį, kuriame telpa miegamojo zona ir svečių kambarys. Juk virtuvėle ir sanitarinės patalpos skirtos gyventi kasdien, šioje erdvėje jau yra. JUNG siūloma SMART HOUSE instaliacijos sistema padės prižiūrėti šias erdves neatsiliekant nuo šiuolaikinių gyvenimo tendencijų išlaikant estetikos principus ir funkcionalumą. O sieninių jungiklių ir kištukinių lizdų LS serijos matinė grafito spalva padeda išlaikyti juodos spalvos tęstinumą detalėse.

Konkursiniame projekte sienoms panaudoti „Tikkurila“ siūlomi visiškai matiniai akriliniai vidaus dažai „Harmony F300 Camelia“ iš interjero spalvų paletės „Feel the Color 2020“. Tai ekologiški, atsparūs valymui, nepaliekantys pirštų žymių, sukuriantys aksominį sienų įspūdį dažai.

Vidaus dailylentėms – mediniams fasadiniams sienų tašeliams parinkta „215A Bushel“ lako spalva, skirta visoms skaidrioms medienos dangoms iš „Timeless“ spalvyno.

Grindims pasitarimų kabinete ir persirengimo ir vonios patalpose naudojamos UAB „Ginlora“ tiekiamos vinilinės grindys, atsparios drėgmei:

„Woodric Mineral Dryback“ dėl savo 100 procentų atsparumo drėgmei, tylumo ir atsparumo dėvėjimuisi.

Norint paskatinti žmones gyventi judriau, „Parkis“ dviračių laikikliai atveria galimybę saugiai ir patogiai laikyti asmeninį dviratį tiek patalpų viduje, tiek šalia pastato.

Planuoti tokią „co-working“ erdvę visada yra smagu, nes yra daugiau vietos fantazijai ir įkvėpimui. O kiekviena „co-working“ erdvė turi galimybę tapti „co-living“ erdve, jei toks poreikis iškiltų ateities užsakovams.

Jolanta ir Vaidas

Architektė ir interjero dizainerė Jolanta Dzemydienė ir interjero dizaineris Vaidas Stankauskas.

„Kuriu erdvę“, 2024 metų sausis.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų