VIZIJA
Urbanizuotose teritorijose, ypač miestų centruose, didėjant gyventojų skaičiui, intensyvėjant statyboms ir brangstant nekilnojamajam turtui, vis opesniu iššūkiu tampa būsto optimizavimas. Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į potencialas teritorijas, kurios dažnai traktuojamos kaip netinkamos užstatyti vietovės.
Projekto idėja – pritaikyti siauras urbanizuotas erdves gyvenimui drauge (angl. co-living). Nauja gyvenamųjų namų architektūra atspindėtų augantį bendrą žemės poreikį ir norą gyventi mieste. Kadangi šiuolaikinei visuomenei dalijimasis paslaugomis (poilsio namais, automobiliais, motoroleriais, dviračiais) jau tapo įprastu reiškiniu, bendrabučio projektas yra potencialus ateities gyvenamosios architektūros pavyzdys, išsiskiriantis savo tipologija ir skatinantis bendrauti.
Idėjinio projekto vieta yra Teatro gatvėje, Vilniaus senamiestyje. Nors teritorija yra strategiškai patraukli gyventi, tankus užstatymas kelia iššūkių tankinant vietovę ir kuriant naują architektūrą.
Pastato architektūra jautri vietos kontekstui. Nors norima kuo efektyviau išnaudoti esamą sklypą, pastato tūris yra argumentuotas esamų ryšių išlaikymu tarp Teatro gatvės ir vidinio senamiesčio kiemo. Taigi tarp kaimyninių pastatų įsispraudęs naujai projektuojamas objektas esminės vietos paskirties nepraranda: sklypas išlieka atviras ir artimas pastato funkcijai. Siūlomo objekto kompoziciją veikia ir artimos aplinkos foninė architektūra: pastato fasadams būdingas nežymus horizontalus dalinimas bei dominuojančios vertikalios detalės.
Vidinei pastato struktūrai būdingas funkcinis zonavimas paralelus sklypo naudojimo aktyvumui. Į gatvę orientuojamos erdvės įtraukia gyventojus užsiimti bendromis veiklomis. Šios komunikaciją skatinančios erdvės suvokiamos kaip svarbiausios, todėl projektuojamos atviros ir vizualiai pasiekiamos. Individualūs miegamieji ir vonios kambariai atgręžiami į ramaus pobūdžio vidinį kiemelį.
Svarbu paminėti ir tai, kad pastato sprendimas yra energiškai efektyvus: dvi šoninės ugniasienės sumažina projektuojamo pastato sienų, turinčių tiesioginį sąlytį su išore, plotą. Pastato projekte panaudoti įvairūs partnerių produktai.
JUNG. Bendrosiose erdvėse panaudoti šviesos jungikliai, o miegamuosiuose – kištukiniai lizdai su USB jungtimis.
ARTFIKSA. Didesnių matmenų „Keratile“ akmens masės plytelės iš kolekcijos „Gannett“ numatytos naudoti mažesnių vonios kambarių interjerui.
DIMENSE. Bendrabučio miegamuosiuose jaukumui sukurti numatomas baltas sienų dekoras su trimačiu efektu.
KAMĖ. Vonios kambariui pasirinktas ant spintelių montuojamas keraminis praustuvas „Tondo“.
THINK LIGHT. Miegamiesiems, vonios kambariams bei koridoriams parinkti į lubas montuojami šviestuvai „Kalio Square R“.
GROHE. Virtuvėje numatoma montuojama plautuvė „Grohe Stainless Steel“, taip pat prie jos derantis išmanusis vandens maišytuvas „Grohe Blue Home“.
GEROS GRINDYS. Vonios kambario grindims ir sienoms panaudotos didelių matmenų akmens masės plokštės „Porcelux“, „Calacatta“.
RENVERSA. Jaukumui miegamuosiuose kambariuose sukurti numatomos tankaus pastelinio audinio užuolaidos, kurios suteikia būsto gyventojams privatumo.
CEDRAL. Ant stogo terasos numatyta vandeniui bei kenkėjams atsparių ir garsą izoliuojančių dailylenčių „Cedral Click“ apdaila.
GAJA DECOR GROUP. Šio partnerio siūlomus bonsus numatyta panaudoti terasai ant pastato stogo.
LAUFEN. Vonios kambariuose naudojamas pakabinamas unitazas iš kolekcijos „Laufen Pro“, praustuvo maišytuvas, potinkinis dušo maišytuvas, montuojamas su „Simibox“ iš kolekcijos „Kartell by Laufen“, apvali lietaus tipo dušo galva bei sieninė alkūnė lietaus tipo dušo galvai iš „Accessories“ kolekcijos.
EASE BALDAI. Valgomajame aplink stalą išdėstytos nuostabios prekinio ženklo „Mobitec“ „Pamp“ kolekcijos kėdės. Kiekvieno aukšto aikštelėje, šalia stalų, pastatyti prekinio ženklo „Sits“ foteliai „Oliver“.