„Juoda studija“

Jurgita Stankūnaitė, Laura Lėja Dovydaitienė, „Juoda studija“, info@juodastudija.lt, www.juodastudija.lt

VIZIJA

Mes įsitikinusios, kad, atsižvelgiant į neseniai pasaulį pakeitusią pandemiją, kartu turi kisti ne tik mūsų darbo vieta bei įpročiai, bet ir erdvės, kuriose gyvename.

Projekte atsiskleidžia esminiai mūsų dizaino principai: kontekstualumas, sprendinių nuoseklumas ir funkcionalumas. Namo plane akivaizdžiai išskirtos trys pagrindinės zonos: privati poilsio erdvė, pusiau privati laisvalaikio erdvė ir vieša darbo erdvė. Kuriant namus

„Rytojus – šiandien“, buvo svarbu organiškai įkomponuoti pandeminio ir popandeminio gyvenimo aspektus:

– įėjimo zonoje suprojektuotas laisvai pastatomas praustuvas, formuojantis įprotį, vos įžengus į namus, plauti rankas;

– žiemos sodas, suteikiantis fizinį ir emocinį perėjimą iš privačios namų zonos į viešą darbo zoną;

– namų darbo zona: griežtojo karantino metu dauguma įmonių darbus išmoko organizuoti nuotoliniu būdu. Pasibaigus pirmajai viruso bangai, pusė dirbusiųjų iš namų taip ir negrįžo į fizines darbovietes (šaltinis: „The Economist“ straipsnis „The future of the office“). Šis rodiklis tapo svariu argumentu, kodėl namai „Rytojus – šiandien“ yra pritaikyti nuotoliniam darbui;

– langų sistema „Bi-Fold“ suteikia galimybę sujungti zonas ir keisti uždarų bei atvirų erdvių kombinacijas.

Architektūrinė ir interjero išraiška remiasi „Japandi“ stiliaus estetika: naudojamos natūralios ir ilgalaikės medžiagos, saikingas dekoras, augalai ir neutrali spalvų paletė. Harmoningai derinami kontrastingi elementai: šilta medienos tekstūra ir nerūdijančiojo plieno švara, aptakios formos ir aštri geometrija. Minimalūs interjero sprendimai sukuria foną subtiliems akcentiniams elementams: šviestuvams, dekoratyviems 3D tapetams bei meno kūriniams (erdvėse matomų tapybos paveikslų autorė Rosanda Sorakaitė).

JUNG. Išmaniosios namo funkcijos yra sujungtos į KNX valdymo sistemą, su kuria galima valdyti pastato sistemas centralizuotai. Taip pat naudojami „Schuko“ kištukiniai lizdai su USB jungtimis.

ARTFIKSA. Vonios sienoms ir grindims pasirinktos kvadratinės plytelės „Vedra-Rlv5“ (spalva „Alga“), kurios tampa saikingu fonu plastiškų formų voniai. Namų biuro virtuvėlėje naudojamos dekoratyvios plytelės „Yorkshire“, suteikiančios žaismingą akcentą darbinėje aplinkoje.

DIMENSE. Miegamajame pasirinktas PINE 3D dekoras, primenantis japonišką ornamentiką.

KAMĖ. Vonioje naudojamas praustuvo baldas „D-Line“ (spalva „Matt-Grey“) su individualiai pritaikytais papildomais baldo segmentais ir unikaliu praustuvu „Corian“.

THINK LIGHT. Skirtingose namo erdvėse panaudoti grafiški gamintojo „Trizo“ šviestuvai „Austere“ (grindų, stalo ir sienų). Toks pasikartojantis elementas suteikia vientisumo pojūtį visame name. Valgomojo erdvę pabrėžia gamintojo „Loum“ šviestuvas „Diovis-PD“.

GROHE. Virtuvėje naudojamas maišytuvas „Grohe Blue Home“, o namų biure pasirinktas „Grohe Red Duo“. Taip mažoje virtuvėlėje sutaupoma stalviršio vietos, nes nebereikia papildomo buitinės technikos prietaiso.

GEROS GRINDYS. Virtuvės, valgomojo ir namų biuro erdvėse naudojama kamštinė sienų danga „Stone Art Pearl“, kuri savo medžiagiškumu ir akustinėmis savybėmis suteikia namo gyventojams privatumo bei jaukumo pojūtį.

RENVERSA. Miegamojo privatumui sukurti naudojamos dieninės ir naktinės užuolaidos: „Lavender“ – lengvas, skaidrus, plazdantis drobinis audinys; „Deco-New“ – atrodantis kaip drobė, tik kur kas geresnės kokybės ir lengvesnės priežiūros audinys.

CEDRAL. Stogo apdailai pasirinktos kvadratinės plokštelės „Cedral“, lygaus paviršiaus ir mėlynai juodos spalvos. Šis produktas pabrėžia fasado idėją – išlaikyti vientisą namo geometriją.

GAJA DECOR. Žiemos sodas pripildytas stabilizuotų medžių ir miško augalų kompozicijų. Šis perėjimas iš namų zonos į darbo zoną primena kasdienę kelionę į fizinę darbovietę ir leidžia emociškai pasiruošti darbiniams iššūkiams.

LAUFEN. Vonioje – laisvai stovinti vonia iš kolekcijos „Palomba“. Jos plastiška forma dera prie „Japandi“ stiliaus estetikos.

EASE BALDAI. Valgomojo zonoje parinktos kėdės LINDSAY. Namų biure naudojami LINDSAY foteliai ir OXFORD stalai. Parinkti baldai yra minimalistiniai, todėl puikiai papildo vyraujančią estetiką.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų