LINA IR PAVEL BALBATUNOVAI

www.archihauzas.lt I info@archihauzas.lt

Namas KAIP tiltas

Gyvenamasis namas projektuojamas virš natūraliai susiformavusios daubos, supamos gamtos. Namą sudaro pailgas stačiakampis tūris,skirtas šeimai, ir į jį įsikertantys trys vertikalus tūriai, priklausantys tėvams ir kiekvienam iš vaikų. Šiuose tūriuose vyksta asmeninis gyvenimas, išsidėstęs per kelis lygius – pusrūsio, pirmo aukšto ir antresolės. Kiekvienas lygis turi savo funkciją. Stačiakampis tūris jungia atskirų šeimos narių gyvenimus ir yra tarsi tiltas tarp jų. Įsikertančiuose tūriuose galima judėti vertikalia kryptimi liftu arba bendro naudojimo laiptais. Kiekvienas blokas turi pusrūsį, skirtą pramogoms, pirmą aukštą, skirtą gyventi, ir antresolių dalį. Bendro naudojimo patalpos projektuojamos su didelėmis vitrinomis iš abiejų pusių, taip leidžiant išlaikyti kuo didesnį ryšį su supančia aplinka.

Fasado medžiagiškumas ir technologijos

Apdaila. Pastato tūriai skiriasi ne tik funkcija, bet ir apdaila. Horizontalaus tūrio fasado apdailai parenkamos „Eternit“ stogo ir fasado plokštelės „Dacora“ lygiu paviršiumi, stačiakampio rašto, topazo spalvos. Trijų vertikalių įsikertančių tūrių fasado apdailai parenkamos taip pat „Eternit Dacora“ stogo ir fasado plokštelės, bet jau struktūrinio paviršiaus, patraukto rašto užlaida ir juodai mėlynos spalvos. Šių tūrių apdaila numatoma tiek lauke, tiek viduje, siekiant išlaikyti vientisą tūrį. Šios fasado medžiagos leidžia pabrėžti architektūrinę pastato viziją ir idėją, išryškina formas ir užtikrina ilgalaikiškumą. Name išlaikant rafinuotą dizainą ir patogumą naudojami jungtukai ir elektros lizdai „LS ranges“, LS 990.

Vonios kambarys. Praustuvo čiaupas ir dušo sistema parinktos ir gamintojo „Grohe“. Iš didelio asortimento buvo pasirinkta interjero idėją atitinkanti santechnika iš kolekcijos „Essence“. Siekiant užtikrinti aukštą komforto lygį duše, ketinama įrengti dušo sistemą „AquaSymphony“.

Kad vonios zona būtų kuo atviresnė, buvo pasirinkta minimalistinio dizaino įmonės „Baltijos Brasta“ atvira dušo kabina „Dora“. Vonios kambarį, kuriame gera būti, sudaro ne tik dizainas, bet ir kokybiška įranga, todėl naudojamas „Geberit“ pakabinamas WC puodas „AquaClean Sela“ su apiplovimo funkcija. WC puodo vandens nuleidimo mygtukas „Geberit Sigma50“ prie vonios kambario plytelių dera dizainu ir kuria patalpos vientisumą.

Audiniai. Užuolaidoms, lovatiesėms, patalynei numatomi naudoti „Audrinetos“ audiniai. Svetainei pasirenkamos lengvo audinio užuolaidos leidžia suvaldyti dideles erdves ir išlaiko ryšį su vaizdu pro langą.

Liftas. Vertikaliuose tūriuose gyvenimas vyksta per kelis lygius, kurie tarpusavyje susisiekia per liftą. Liftas „Terry Lifestyle“ parenkamas iš „Šiaulių lifto“ asortimento. Tai kampinis kompaktiškų matmenų juodos spalvos liftas, nesunkiai įkomponuojamas į interjerą.

Kondicionavimas. Išlaikant architektūrinę idėją ir formų lengvumą, numatoma įrengti laisvai statomus oro kondicionierius iš „Samsung“ kolekcijos. Parinkti kondicionieriai „Floor Standing Air Conditioner“. Kondicionieriaus išskirtinis dizainas harmoningai įkomponuojamas į interjerą. Šis modelis pasirinktas dėl gerų komforto savybių: tylaus darbo, miego režimo, patogaus valdymo, drėgnumo mažinimo, oro valymo. Naudojant šį įrenginį, bus užtikrinta tinkama gyvenimo kokybė.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų