Architektės Edita Urbanavičiūtė, Ugnė Gudiškė

Balsai:
118

VIZIJA

Šiuolaikinis ritmas ir nuolatinis stresas metai iš metų didina žmonių skaičių, turinčių psichologinių problemų, o dėl nesuvaldomos pandemijos šis skaičius drastiškai išaugo. Todėl pagrindinė „ateities klinikos“ idėja yra sukurti miesto centre oazę, kurioje pacientas jaustųsi tarsi atitrūkęs nuo realybės, galėtų atsipalaiduoti ir atrasti save. Kuriant „ateities klinikos“ koncepciją tenka susidurti su sąvoka „klinika“, kuri dažniausiai asocijuojasi su visuomeninėmis įstaigomis, skirtomis priimti pacientus, besikreipiančius tik dėl fizinių sveikatos sutrikimų. Didelę įtaką daro ir tai, kad klinikos yra projektuojamos laikinam apsilankymui, todėl ir interjero sprendimai pasirenkami kuo minimalesni ir funkcionalesni, kartu gana šalti ir nejaukūs lankytojams. Bandydami pakeisti nusistovėjusį požiūrį į kliniką, mūsų pagrindinė interjero koncepcija – centrinėje klinikos dalyje sukurti sodą po atviru dangumi, taip likusias erdves planuojant aplink šį centrinį stiklinį akcentą. Lenktos formos bei natūralių tonų medžiagos suteikia interjerui jaukią, estetišką ir komfortišką atmosferą. Pasitelkiant inovatyvius interjero sprendimus, tokius kaip vamzdiniai reflektoriai, nematomos durys, modernūs dizainerių baldai ir žalios sienos, – „klinikos“ paskirtis įgauna naują bei modernų įvaizdį. Klinikoje numatytos specialisto patalpos, bendra zona su registratūra bei jogos ir grupinių užsiėmimų patalpa. Ypatingas dėmesys skiriamas kliento patogumui, pritaikius modernias planšetes ir galimybę pacientams prisiregistruoti bekontakčiu būdu. Ateities klinika asocijuojasi su erdve, kurioje modernūs ir naujoviški sprendimai dera tarpusavyje, todėl gerinama ir paciento psichologinė savijauta.

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG

Produktai:
patalpos valdiklis – „F 40 KNX Room controller“;
klasikinis šviesos jungiklis – „LS 990“.

Motyvacija: ir patalpos valdiklis, ir šviesos jungiklis išsiskiria moderniu ir minimalistiniu dizainu, derančiu prie interjero koncepcijos.

ALUCOBOND

Produktas: „Alucobond“; plokštės – individualus dizainas; spalvų serija – „Natural“; spalva – „Copper 434“.

Motyvacija: pagrindinės „Alucobond“ plokštės savybės, tokios kaip lengvumas, tvirtumas ir elastingumas, suteikia galimybę eksperimentuoti su įvairiomis fasadų formomis. Plokštės turi ir estetinių, ir techninių privalumų, tokių kaip atsparumas klimatiniams poveikiams ir pramoninei taršai.

ARTFIKSA

Produktai:
plytelės sienoms – „Ersa“; spalva – „Ersa.Rlv White“; matmenys – 36×80 cm;
plytelės grindims – „River“; spalva – „Arena“; matmenys – 90×90 cm.

Motyvacija: galimybė rinktis iš daugybės atspalvių ir paviršių pateisino lūkesčius sukurti harmoningą interjerą.

DOMUS LUMINA

Produktas: „Blackout“ ritininės užuolaidos; modelis – BO4066; spalva – „Bella Frost“.

Motyvacija: ritinines užuolaidas pasirinkta montuoti specialisto darbo kabinete ir jogos salėje, atsižvelgiant į tai, kad produktas gali apsaugoti patalpą nuo saulės šviesos atspindžių bei praeivių žvilgsnių iš lauko pusės, kai šios užuolaidos yra visiškai nuleidžiamos. Platus audinių asortimentas suteikė galimybę pritaikyti ritinines užuolaidas prie specialisto kambario interjero.

EJOTRA

Produktas: „Solatube® Daylighting System 290 DS“.

Motyvacija: vamzdiniai reflektoriai įrengti specialisto kambaryje. Natūralus apšvietimas gerina kūrybiškumą, produktyvumą ir sukuria sveikesnę aplinką. Pasirinktas produktas taip pat suteikia galimybę įrengti reflektorių nuleistose lubose bei pritaikyti įvairaus tipo difuzorius, taip priderinant reflektorius prie interjero.

GAJA DECOR

Produktas: vertikalus apželdinimas.

Motyvacija: žalia siena numatyta registratūroje. Žalios sienos sprendimas suteikia ne tik estetikos, bet kartu ir harmonijos jausmą patalpoje. Tai pirminis interjero akcentas, pasitinkantis lankytoją. „Gaja Decor“ produkcija užtikrina ilgaamžiškumą ir minimalią žaliosios sienos priežiūrą.

INTERJERO LINIJA

Produktai:
sienų danga – „Vescom“; linija – „Melvin+Protect“; spalva – „1017.01“;
grindų danga – „Amtico flooring“; linija – „Amtico Spacia 36+“; spalva – „Monument Concrete“;
– „Amtico flooring“; linija – „Amtico Spacia“; spalva – „Limestone Cool“.

Motyvacija: betono įvaizdžio sienų danga su minimalia tekstūra vyrauja visoje klinikoje, norint sukurti harmoningą atmosferą, o dviejų skirtingų tekstūrų grindų danga suteikia žaismingumo. Svarbu paminėti, kad pasirinkti produktai išsiskiria antibakterinėmis savybėmis, kurios klinikoje yra labai svarbus aspektas.

LAUFEN

Produktai:
praustuvas iš kolekcijos „Sonar“; kodas – 812343; spalva – „757 balta matinė“;
praustuvo maišytuvas iš kolekcijos „Kartell by Laufen“; kodas – 3113360901201; spalva – „PVD copper“.

Motyvacija: produktai pasirinkti vonios kambariui dėl išskirtinio dizaino ir kokybės.

NARBUTAS

Produktai:
staliukas – „Infiniti“; modelis – „Diapason“; spalva – juoda;
fotelis – „Infiniti“; modelis – „BomBom 4 Legs“; spalva – juodos metalinės kojos ir natūralaus atspalvio medžiaga;
pufas – „True Design“; modeliai – CD 75SQ, CD60RE, CD75RE;
rašymo lenta „Lintex“; modelis – A01, (100 x 100 circle cm);
kilimas – „Kasthall“; modelis – „Häggå Melange“, spalva – „H_Bay Leaf 3530“;
pakabos „Enea Design“; modelis – „Caddy coat hook“, spalva – balta;
modelis – „Caddy coat stand“, spalva – balta;
staliukas – „+Halle“; modelis – „Proto Table 1“; spalva – balta;
pufas – „+Halle“; modelis – „Proto bench“; spalva – įvairios;
fotelis – „+Halle“; modelis – „Proto Low Chair Our“; spalva – įvairios;
kėdė – „+Halle“; modelis – „Torno chair“; spalva – įvairios.

Motyvacija: baldai puikiai atspindi interjero viziją perteikdami komfortišką, bet kartu ir modernią klinikos atmosferą.

CORIAN

Produktas: „Corian Solid Surface“; spalva – „Sand Storm“.

Motyvacija: „Corian“ paviršius naudojamas vonios kambaryje numatytai spintelei. „Corian“ produktai turi estetinių privalumų dėl paviršių pasirinkimo gausos. Taip pat svarbūs sanitariniu atžvilgiu – produktai turi sertifikatus dėl antibakterinių paviršių.

E-DURYS

Produktai:
nematomos durys; modelis – „Integro 5“, spalva – grunto;
rankena; modelis – 3033 RT 142.

Motyvacija: nematomos durys naudojamos specialisto kambaryje, taip sukuriant harmoningą ir minimalistinį interjerą.

SALDA

Produktas: ortakis; modelis – „Smarty 4XP F2 1.1.“.

Motyvacija: vienas pagrindinių privalumų – kompaktiškas įrengimas, todėl sutaupoma vietos ir galima sumontuoti rekuperatorių po kabamosiomis lubomis. Ortakis numatytas jogos patalpoje, taip užtikrinant optimalų patalpos vėdinimą.

Architektės Edita Urbanavičiūtė, Ugnė Gudiškė

Edita Urbanavičiūtė: ed.urbanaviciute@gmail.com, +39 3249205099 (Italija), architektūros studija „Lombardini22“ | www.lombardini22.com (Italija | Milanas). Ugnė Gudiškė: info@gudrenders.com, +370 695 87385. Vizualizacijų studija „Gudrenders.com“ (Lietuva | Vilnius)