Laplandija – magiška vieta pasaulio pakraštyje: ledo karalystė ir nakvynė paukščių rojuje


Laplandija – kraštas, kuris driekiasi šiauriausioje Suomijos (ir Švedijos) dalyje. Tačiau ji yra tokia nepanaši į jokią kitą vietą pasaulyje, kad galima pamanyti, jog svetimoje planetoje. Bet kaip tik todėl ji siūlo tokių pramogų ir vietovių įvairovę, kad kitur tai rasti būtų tikrai nelengva. Ir tai nėra tik Kalėdų Senelis su elniais.

 

Laplandija yra šiaurinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje ir laikoma samių gimtine. Ji itin vertinama už nuostabų savo gamtovaizdį. Čia važiuojama pailsėti gamtos prieglobstyje, patirti ramybę, pamatyti gamtos stebuklų. Laplandijoje turizmo industrija išvystyta puikiai, todėl turistai mielai vyksta į šią šalį.

Elniai – neatskiriama Laplandijos dalis. 200 000 stiprių elnių banda – gyvybiškai svarbus samių pragyvenimo šaltinis. Laplandijos danguje sklando kilnusis erelis, o miške galima užtikti mešką. Žinoma, skirtingi Laplandijos regionai skiriasi klimatu, tačiau gamtos grožis pakeri visur.

Į Laplandiją vykti verta jau vien dėl Šiaurės pašvaistės – gražiausio gamtos šviesos šou. Besikeičiančios spalvos ir formos – tai tikras gamtos fejerverkas. Tiesa, norint pamatyti nuostabų gamtos pasirodymą būtina Laplandijoje praleisti bent jau savaitę. Pati ryškiausia Šiaurės pašvaistė suteikia tiek pat šviesos, kiek ir mėnulis.

laplandija

laplandija

Tiems, kurie nori pagyventi „prieblandos zonoje“, puiki pramoga – poliarinio rato kirtimas. Poliariniame rate nėra nei dienos, nei nakties – vien tik prieblanda. Toks poliarinio rato kirtimas – svarbi ceremonija, kurią dažnai lydi šamanų palaiminimai, laplandiškas krikštas ir stebuklingasis gėrimas.

Tačiau Laplandijoje yra ką veikti ir be gamtos grožio stebėjimo. Mėgstantiesiems miesto gyvenimą Laplandijoje yra keturi dideli miestai: Kemis, Tornijas, Kemijervis ir Rovaniemis, kuriose galima pajusti miesto tempą ir gyvenimo ritmą.

Kiekvieną žiemą galima aplankyti Kemio sniego pilį. Ši pilis – tikras meno kūrinys. Atsidūrus tarp pilies sienų galima patirti neįtikėtinų įspūdžių. Sniego, ledo ir šviesos efektai, žiemos skulptūros stebina daugelį.

Ledo rūmai

Laplandijoje, netoli Jukasjervio miesto, įsikūręs 55 kambarių „Icehotel“ viešbutis, kuris kasmet statomas iš ledo ir sniego, gaunamo iš netoliese esančios upės.

laplandija

laplandija

laplandija

Skirtingas viešbučio erdves kūrė skirtingi menininkai, interjero dizaineriai. „Icehotel“ įrengtus liukso numerius puošia išskirtinės dekoro detalės. Natūralaus dydžio ledinis dramblys, kurį sukūrė Petrosas Dermatas ir Ellie Souti. Trijų metrų aukščio afrikinis dramblys, iškilęs virš ledo rėmo lovos liukso numeryje, kurį sukūrė švedų skulptorė Anna Sofia Maag, 2014 metais sukūrusi ir vienaragį pagrindinei viešbučio salei. Ne mažiau stebina kambarys, pilnas skraidančių avių ir 8-ojo dešimtmečio meilės kapsule.

Viešbučio „Icehotel“ statybai sunaudota išties daug sniego ir ledo. Pavyzdžiui, būtų galima pagaminti net 700 milijonų sniego gniūžčių, o užšaldyti sietynai talpina daugiau nei 1 000 rankomis išpjautų ledo gabalėlių, Kasmet viešbučio statyboms prireikia net 48 000 valandų, tačiau atėjus pavasariui ledo rūmai visiškai ištirpsta.

Tiesiai po Šiaurės pašvaiste

Laplandijoje galite pamatyti įspūdingiausią gamtos šviesų šou – Šiaurės pašvaistę. Kad atvykę svečiai galėtų komfortiškai stebėti šį reginį, yra sukurta daug įdomių erdvių nuo minimalistinių stiklo namelių iki prabangių apartamentų.

laplandija

Ar žinojote, kad Laplandijoje Šiaurės pašvaistė matoma maždaug 200 naktų per metus? Nors daugelis renkasi šį gamtos reiškinį apžiūrėti keliaudami sniego motociklais ar traukiami šunų rogėmis, Šiaurės pašvaistę galite stebėti ir patogiai viduje.

„Wilderness“ viešbutis, Nelimas

Nelimo kaime prie Inario ežero galima išvysti gražiausių Laplandijos peizažų. Apsistoję viešbutyje „Wilderness“, rasite dvigulę lovą ir ekologišką vonios kambarį. Tai burbulo formos viešbutis su stikliniu stogu – bene dažniausiai pasitaikanti forma, sukurta specialiai tam, kad būtų patogu stebėti dangų.

laplandija

„Lucky Ranch“ sniego nameliai, Pyhätunturi

„Lucky Ranch“ sniego nameliai iš tikrųjų yra pagaminti iš sniego, todėl jų viduje temperatūra yra nukritusi žemiau nulio. Vis dėlto ši sąlyga turistų neatbaido: vieta puikiai tinka stebėti žvaigždes ir Šiaurės pašvaistę.

laplandija

Nakvynė ant medžio tarp 350 inkilų

Danijos architektūros studija „BIG“ suprojektavo viešbutį „Treehotel“ Švedijos Laplandijoje, kurį supa 350 paukščių namelių.

Viešbutis sukurtas bendradarbiaujant su švedų ornitologu Ulfu Öhmanu, viešbučio kambarys skirtas svečiams mėgautis miško, esančio netoli Haradso kaimo, ramybe ir visiškai pasinerti į gamtos teikiamus privalumus.

Viešbučio kambarys, pakabintas tarp dviejų medžių, yra įrėmintas įstiklinto kubo formoje. Šis kubas yra apsuptas metaliniu tinkleliu, kuris palaiko 350 skirtingo dydžio paukščių namelių, kad būtų sukurta sferinė forma.

laplandija

laplandija

laplandija

Pasak projekto sumanytojų, mintis apsupti viešbutį paukščiais kilo visai netikėtai. Pasitarus su ornitologu U. Öhmanu, architektams palengvėjo sužinojus, kad paukščiai nesituština ten, kur peri, todėl atsirado viltis, kad stiklas išliks skaidrus net ir apsuptas inkilų.

Į „Treehotel“ 34 kvadratinių metrų biosferos namelį medyje galima patekti per kabantį tiltą, kuris atlieka lifto funkciją – švelniai pakyla aukštyn kambario link.

Namelyje yra į du aukštus padalyta gyvenamoji erdvė su dideliais langais stebėti atskrendantiems paukščiams ir miškui, tualetas ir dušo kambarys.

Virš vonios kambario esančioje patalpoje stovi dvigulė lova, į kurią iš gyvenamosios erdvės patenkama kopėčiomis.

laplandija

Interjere vyrauja juoda spalva, o lubose kabo keli namelio medyje formos šviestuvai. Iš paaukštinto miegamojo galima taip pat stebėti inkilus.

Anot ornitologo ir Norboteno ornitologų asociacijos pirmininko U. Öhmano, tikimasi, kad kambarys suteiks svečiams įdomios patirties ir padės padidinti vietinių paukščių populiaciją. Pasak specialistų, tyrimai rodo, kad įvairių paukščių populiacijų mažėja. Būtent miškininkystė lėmė, kad medžiuose sumažėjo natūralių plyšių, kuriuose gali perėti paukščiai. Todėl paukščių lizdų įrengimas bus ne tik pramoga žmonėms, bet ir pagalbos priemonė paukščiams.

„Biosphere“ namelis medyje yra ne pirmasis architektų studijos „BIG“ kūrinys, o jau aštuntasis, kuris priklauso „Treehotel“ viešbučių grupei.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų