Lietuvių urbanistai apdovanoti tarptautiniame konkurse Makedonijos sostinėje Skopjėje


Lietuvių urbanistų komanda PUPA laimėjo trečią vietą tarptautiniame urbanistiniame konkurse Makedonijos sostinėje Skopjėje. 82 hektarų konkurso teritorijoje Rasadnik rajone dalyviai turėjo pasiūlyti, kaip vystyti naują tankų gyvenamąjį kvartalą prie buvusio medelyno.

Lietuvių komanda projekte „Patchwork Habitat“ siūlė vystyti skirtingo užstatymo charakterio kvartalus, kurie atlieptų gretimų rajonų identitetą – daugiabučių, individualių namų ar industrinių angarų. Naujajame gyvenamajame rajone kuriami mišrios paskirties kvartalai, viešosios ir komercinės funkcijos, gatvių tinklas, alėjos ir viešosios erdvės kuria įvairų, unikalų, gyvą, modernų ir patrauklų miesto rajoną. Skirtingo užstatymo charakterio kvartalai supa žalią širdį – buvusį medelyną – parką. Funkcijų įvairovė užtikrina rajono gyvybingumą 24/7. Viešosios funkcijos, tokios kaip mokykla, vaikų darželis, bažnyčia, bendruomenės namai, arbatos namai, turgus ir maisto salė, išsidėsčiusios kaimynystėje ir veikia kaip traukos objektai ir viešosios erdvės aktyvatoriai.

Žaliųjų viešųjų erdvių tinklas yra didžiausias rajono privalumas. Pagrindinė viešoji erdvė – tai 10 ha dydžio Rasadnik parkas. Esami medžiai ir sodai išsaugomi, tačiau pridedami nauji takai ir funkcijos. Pagrindinis takas – žiedas jungia gretimus gyvenamuosius kvartalus, viešąsias funkcijas ir skirtingo charakterio parko erdves – ramią zoną aplink arbatinę ir bendruomenės centrą bei aktyvią dalį su sporto aikštelėmis, riedlenčių parku ir tvenkiniu. Pėsčiųjų alėja yra tarp parko ir pagrindinės gatvės kvartalų. Aktyvūs komerciniai pirmieji aukštai kuria sąveika tarp vidaus ir lauko erdvių, pastato ir viešosios erdvės.

Konkurso užsakovas – Kisela Voda ir Skopje miesto savivaldybė. PUPA komanda: Tadas Jonauskis, Lukas Kulikauskas, Justina Muliuolytė, Jūratė Volkavičiūtė bei architektė iš Makedonijos Hristina Sekuloska. Konkursą laimėjo komanda iš Kroatijos, antrą vietą užėmė graikai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų