Nuotraukų autorius: Arimantas Knašas

Lofto tipo savaitgalio namai vėjų šiūrenamoje Svencelėje


Svencelėje pastaraisiais metais iškilo daug modernios architektūros namų, kurie organiškai susilieja su aplinka ir suteikia jaukumo savo gyventojams. Šie namai atspindi šiuolaikinius dizaino principus ir yra įkvepiantys savo kūrybiškumu bei originalumu.

Portalas Structum.lt pristato interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Liškauskienės kurtų namų interjerą.

Sukūrta moderni erdvė įgijo savaitgalio namų statusą. Tai namai aktyviam miesto žmogui, gaudančiam Kuršių marių vėjus, skraidančiam jėgos aitvarais, vertinančiam komfortą ir poilsį gamtos apsuptyje.

Neabejingam estetikai, komfortui, kokybei bei inovatyviems sprendimams buityje. 85 kv. m. būstas ir atskiros dvi lauko terasos, viena jų ant namo stogo, o kita su į lauką iškelta SPA zona. Būste nėra uždarų kambarių, bet patalos zonuojamos į miegamajį, svečių, virtuvės- svetainės, tualeto.

Vienintelė visiškai uždara erdvė – sanitarinis mazgas, bet patalpa su dideliu langu, tad šviesa įneša jaukumo ir paįvairina faktūriškai vakarų saulės atspindžių piešiniais betonines keramikos sienas.

Miegamojo erdvė atskirta skaidria stiklo ir juodo metalo stumdoma pertvara bei šviesai nepralaidžia užuolaida. Techninė namo dalis ir jų prietaisai integruoti po laiptais, bei uždengti baldine dalimi.

Virtuvė ir valgomasis tampa viena zona, dalis virtuvės buitinių prietaisų integruoti baldinėje dalyje po laiptais, o saloje atsiranda maisto gamybos zona su integruota inovatyvia indukcine kaitlente, turinčia gartraukio funkciją, stiklo keramikos plautuvę ir indaplovę. Taip pat tai ir bendravimo, ragavimo ir susibūrimų vieta, visų zonų jungiamoji dalis, galima sakyti, yra pagrindinis traukos taškas interjere.

Aukštose erdvėse daug dėmesio apšvietai, šviestuvų dizainui, kokybei bei techniniams jų parametrams, numatyta, kad kiekviena zona turėtų šviesos reguliavimą bei tinkamą apšvietos srautą pagal funkcinį daiktų išsidėstymą.

Moderniame interjere derinamos skirtingos apdailos medžiagos, neabejotinai kreiptas dėmesys ir praktiškumui, ir į medžiagų kokybei, bei dizainui, tam kad daiktai tarnautų žmogui, kurtų būsto pridėtinę vertę ir namų estetinį vaizdą.

Natūralus ąžuolas, betonas, stiklas, metalas, rūdžių efekto akmuo, medį ir metalą imituojančios baldinės plokštės. Šiltos ir šaltos medžiagos konkuruodamos tarpusavyje, apsijungia į darnų interjero sprendimą.

Daug šviesos, patenkančios pro vitrininius langus ir didžiulį stoglangį lubose, patalpoms suteikia erdvės efektą ir betarpiškumo jausmą, galimybę nuolatos stebėti ir jausti besikeičiančių metų laikų gamtos reiškinius.

Natūralaus Ąžuolo grindys

Natūralus ąžuolas interjere tarsi ištrina ribas tarp vidaus ir išorės, gamtos jausmas perkeliamas į namo vidų, išlaikoma gamtoje patiriama ramybė, emocinė pusiausvyra.

Interjerui ąžuolo grindys, laiptai ir dekoratyvinės lubos atkeliavo iš tikrų ekspertų – „Medžio stiliaus“. Visi gaminiai iš vienų rankų – ne tik patogus ir efektyvus sprendimas, bet stilistiškai įtvirtinama vienovė ir darna. 100% pagaminta Lietuvoje, tiksliai pagal individualius matmenis, sumontuota profesionalios meistrų komandos.

Alyvuotas grindų paviršius skleidžia medžio šilumą, o natūrali spalva (Bespalvė alyva, 3305) ne kontrastuoja, bet susilieja su aplinka, kurios vaizdai veriasi už didelių langų. Suklotos 140 mm pločio ąžuolinės lentos ant specialaus itin tvirto vokiško „Ecoboard“ pagrindo. Tokia lenta puikiai tinka mūsų klimatui, nes atlikti kokybės tyrimai tik patvirtino atsparumą drėgmei, temperatūrų svyravimams.

Įdomus sprendimas – ąžuolinės deko lubos, kai iš viršaus ir apačios gyventojus šiltai apsupa ąžuolas.

Laiptai darniai įsilieja į bendrą kontekstą: tas pats alyvuotas paviršius (Bespalvė alyva, 3305), ta pati ąžuolo šiluma ir tvirtumas.

Unikalus jungiklių dizainas, įkvėptas legendinio architekto

Lofto tipo namuose panaudoti populiariausi žymiosios vokiečių jungiklių bei išmanaus namo sistemų gamintojos JUNG jungiklių LS990 serija. Jie savo ilgametį populiarumą išlaiko dėl klasikinio šios serijos jungiklio varianto siauru rėmeliu, kuris puikiai dera bet kurioje aplinkoje.

Šios serijos jungikliai, gaminami iš duroplasto arba kelių rūšių metalų. Platus jų funkcijų spektras leis įgyvendinti sudėtingas architektūrines ir technines idėjas. Gaminamus daugiaviečius rėmelius (iki 5 vietų) ant sienos galima montuoti ir vertikaliai, ir horizontaliai.

LS990 išlaiko populiarumą dėl nesenstančios elegancijos ir spalvų įvairovės. JUNG visame pasaulyje išskirtinai siūlo savo klasikinį LS990 jungiklį su 63 originaliomis Les Couleurs® Le Corbusier spalvomis. Le Corbusier laikomas vienu reikšmingiausių XX a. architektų. Jo spalvų sistema ypatinga tuo, kad kiekvieną iš 63 spalvų galima derinti su bet kuria kita.

Ilgaamžiai dušo sprendimai

Šiame objekte yra sumontuota išskirtinė „Radaway“ dušo sienutė „Furo Gold DWJ“. „Iš viso „Praimas“ asortimento pasirinkome šį variantą, nes „Furo“ serijos gaminiai pasižymi išskirtine kokybe tarp dušo kabinų su slankiojančiomis durimis.

Atsisakydami viršutinių bėgelių ir duris montuodami ant apatinių ratukų, galime sukurti išskirtinai elegantiškas, lengvas ir skaidrias dušo kabinas. Ratukai sumontuoti lygiai su stiklo kraštu, kad būtų paprasčiau palaikyti dušo kabiną švarią. Slankiojančios durys pasislenka priešais stacionarią dalį, taip sukuriant erdvų ir patogų įėjimą.

Norintiems įsirengti modernų vonios kambarį „Radaway“ gali pasiūlyti platų asortimentą tiek standartinių, tiek nestandartinių gaminių. Ypač išsiskiria akmens masės padėklai „Kyntos“ ir „Teos“. Šiuos padėklus galima sumontuoti lygiai su grindų plytelių paviršiumi, kas užtikrina subtilų ir estetiškai patrauklų vaizdą. Akmens masės dušo padėklo paviršius pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurį lengva prižiūrėti bei valyti. Šie padėklai gali būti net iki 2100m ilgio. Plotis nuo 600mm iki 1000mm. Neradus klientui tinkamo dydžio padėklo, juos galima išpjauti pagal individualius matmenis ir formas „Radaway” gamykloje.

Dušo kabinos gaminamos iš 8mm ir 6mm stiklo. „Praimas“ turi net 20 kolekcijų kabinų, tad kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius.

Visos dušo kabinos dengtos „EASY CLEAN“ danga – tai apsauginė danga, kuri padeda palaikyti švarą ant stiklo paviršiaus. Dėka vandenį atstumiančiu savybių vandens lašai neužsilaiko ant stiklo paviršiaus ir greitai nuteka nepalikdami žymių.

„Praimas“ taip pat teikia visą servisą nuo pamatavimo, konsultacijos iki sumontavimo objekte.

Visos dušo kabinos dengtos „EASY CLEAN“ danga – tai apsauginė danga, kuri padeda palaikyti švarą ant stiklo paviršiaus. Dėka vandenį atstumiančiu savybių vandens lašai neužsilaiko ant stiklo paviršiaus ir greitai nuteka nepalikdami žymių.

Top keramika – Vonios kambariui savitą estetiką suteikiančios plytelės

Šio objekto vonios kambaryje buvo įrengtos išskirtinės, Ispanijoje gamintos plytelės, kurios pasižymi išskirtine išvaizda – jos turi betono ir rūdžių efektą.

Apie vonios plytelių įrengimą daugiau papasakojo jas tiekiančios ir montuojančios bendrovės vadovė UAB „Plyteliu namai“ vadovė Liudmila Siniakova.

„Šiame projekte buvo tiekiamos akmeninės, industrinio stiliaus plytelės. Gaminiai buvo pasirinkti interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Liškauskienės. Mūsų tikslas buvo kartu atrasti tinkamą medžiagą, kuri padėtų sėkmingai įgyvendinti dizainerės viziją.

Klientai norėjo kokybiškų ir išskirtinių medžiagų. Šios plytelės yra 60 x 120 cm. Tokio dydžio plytelių pranašumai – tai, kad jų raštas yra neišskaidomas, jos turi mažai siūlių, todėl reikalauja mažiau priežiūros ir žinoma – greitesnis klijavimas.

Priežiūra nesudėtinga, nebent iš vandentiekio bėga labai kalkėtas vanduo arba naudojamas netinkamas glaistas. Patariu nenaudoti visiškai cementinio glaisto, nes jeigu vanduo yra kalkėtas, siūlės ima geltonuoti. Mes savo gaminiams naudoti siūlome tik aukštos kokybės glaistą“, – teigė L. Siniakova.

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų