Nuotraukų autorius: Arimantas Knašas
Nuotraukų autorius: Arimantas Knašas
  1. Structum.lt
  2. Interjeras
  3. Modernus būstas Marių oazėje

Modernus būstas Marių oazėje


Svencelė – tai nuostabi pajūrio vietovė, garsėjanti savo ramybe ir unikaliu gamtos grožiu. Tačiau pastaruoju metu ši vietovė pradeda tapti žinoma ne tik dėl savo natūralumo, bet ir dėl naujos modernios architektūros namų, kurie pastatomi ten.

Moderni architektūra yra kažkas, kas nuolat keičiasi ir evoliucionuoja, tad visada yra džiuginantis matyti, kaip šie pokyčiai atsispindi naujų namų kūrimo procese. Svencelėje galima pamatyti puikių pavyzdžių, kurie gali įkvėpti ir kitus architektus.

Portalas Structum.lt pristato interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Liškauskienės kurtą namų interjerą. Tai namas saloje su vandens kanalais ir nuostabiu vaizdu į Neringą.

182 kv.m. gyvenamas namas ant Kuršių Marių kranto, apsuptas erdvių lauko terasų.

Interjero funkciniai sprendimai bei erdvių išdėstymas kurtas atsižvelgiant į nedidelės šeimos asmeninius poreikius, pomėgius ir būsto architektūrą.

Įėjus pro lauko duris atsiduriame erdviame hole, tai – pirmoji erdvė, į kurią patenkame vos pravėrę namų duris. Daug dėmesio baldinės dalies sprendiniuose, šioje patalpoje sutalpintas visas namų ūkis, skalbimo zona, šildymo ir vėdinimo įranga, elektros instaliacijos spinta, bet jie taip ir lieka nepastebėti, už uždangų, kurios oragniškai susijungia kaip baldinė ir kaip dekoratyvioji dalis, sukurdamos stilingą estetinį paveikslą.

Vertikalūs linijiniai akcentai stilizuotose balduose, organiškai akmens gijomis išmarginta grindų keramika, žalsvi, smėlio, turkio, ochros tonai su kontrastuojančiom juodom detalėm. Ant didžiulės sienos atsiranda tapybiški modernūs gamtos fragmentas, su kabančiomis šermukšnių kekėmis turkio pievoje tarsi įžanga į kitas namų erdves.

Be funkcinio šios erdvės apšvietimo , parinktas ir šiek tiek simbolikos įnešantis vieno iš Europos apšvietos dizaino lyderių šviestuvas, kur šviestuvo pagalba, per formos organiką, funkciją ir meninė išraišką, išspręsta ne tik šviesos sklaida, bet ir prie vandens esančių namų sąsaja su  gamta, kuris neabejotinai sukuria jaukumo atmosferą.

Bendroje pirmojo aukšto zonoje atsiranda baldinis suskirtymas: virtuvė, valgomasis, svetainė bei poilsio spa zona.

Virtuvė ir valgomasis šiuose namuos,  sutelkia visų dėmesį aplink save. Pirmo aukšto erdvėje ji – ir valgomojo, ir  svetainės dalis – funkciška, bet nesubuitinta, pasirenkant netipines ir kontrastuojančias medžiagas: žalvario stalviršis saloje, akmuo, medis, dūminis stiklas, saikingas auksas detalėse.

Greta esantis modernus priešpirčio spa zonos interjeras, virsta daugiafunkcine erdve…

Interjere atsisakyta, į dvi atskiras erdves dalijusios pirmo aukšto gipso sienos, nebelieka planavimo šablonų, priimtas demokratiškas sprendimas atvirame stiklo vitrinų name turėti ir atvirą priešpirtį, čia pat gali ir gerti rytinę kavą, lietui lyjant su vaikais žaisti stalo žaidimus, priiminėti švečius, o norint ramumos, stiklinės pertvaros pagalba, pabėgti į ramybę ir atsikvėpti po spa procedūrų.

Laiptais pakylame į kitas poilsio zonas, miegamasis, vonios kambariai ir vaiko kambarys. Visi jie subtiliai ramūs su savitu koloritu, kuriantys atskiras istorijas:

Vaiko erdvė – mažos mergaitės pasakų ir svajonių oazė su nuostabiu horizontu pro langą. Interjeras šviesiai skaidrus, pudros ir dūminės rožės tonuose, su mistifikuotais šviečiančiais akmenėliais ant sienos rožinėje drugelių pievoje. Baldai kurti šiai erdvei, o rašomasis stalas ir kedė pasirinkti, kad augtu kartu su mažąja kambario šeimininke.

Papildomas mažas kambarys – Poilsio oazė balto miško dekoro fone ant sienos – kambarys tylai, ramybei, knygai ar laikui sau, ar svečių viešnagei.

Šviesus, subtilus, dėmesingas detalėm, praturtintas tekstilės bukle deriniais, specialiai šiai erdvei kurtais korpusiniais baldais paįvairinant juos natūralaus ratano užpildu.

Miegamasis ir miegamojo didžioji vonia lengvuose vandens tonuose, kambariai atveriantys horizontus, su didžiuliais vitrininiais langais į vandenį, akvareliniais liejiniais ant sienos ir subtiliai atsikartojančiais gamtos motyvais dekoruose.

Šiame interjere pasiektas rezultatas – ne tik funcionalūs ir estetiški namai, bet ir sukurta vieninga namų istorija, kur kiekvienas kambarys turi savo veidą, praturtintą tematikomis, faktūromis, kokybiškais daiktais ir apdailos medžiagomis, kurie rinkti išskirtinai šiai aplinkai, racionaliais ir iracionaliais sprendimais, kurie kūrybiniame procese neišvengiami.

Inovatyvių technologijų baseinas ir pirtis

Kaip ir kiekviename pirties ir baseinų projekte, visi sprendimai yra individualūs. Šiame – taip pat ne išimtis. Projekte beveik visi sprendimai yra ypatingi. Apie tai daugiau papasakojo

„Klientui, kuriam sumontavome hidromasažinį baseiną, buvo labai svarbu, kad juo naudotis būtų labai patogu, o priežiūra kuo paprastesnė, ir kad pačiam klientui nieko nereikėtų daryti, o tiktai džiaugtis hidromasažinio baseino teikiamais malonumais. Didelė hidromasažinių purkštukų įvairovė suteikia didelį malonumą visam kūnui, žmogus pilnai atsipalaiduoja, ir kas svarbiausia, gerai pailsi.

Todėl prieš rinkdamiesi hidromasažinį baseiną ir jam reikalingą įrangą, ilgai diskutavome su užsakovu apie įvairius variantus ir galimybes. Labai svarbus momentas yra ir tai, kad užsakovas pastoviai ten negyvena, o atvažiuoja tik kartais kartą per mėnesį, kartais dar rečiau, taigi reikėjo spręsti, kad klientui nesant namuose, būtų galima greitai vandenį išleisti, o jam atvykus, vienu mygtuko paspaudimu, vandenį prisileisti ir pašildyti. Taip pat  užsakovas nepageidavo vandens dezinfekcijos su chloru. Mes klientui pasiūlėme įrangą automatizuoti, o vandens dezinfekciją atlikti su aktyviu deguonimi.

Papildomai dezinfekcijai sumontavome UV lempą, kurios dėka yra vykdoma vandens dezinfekcija. Visa vandens dezinfekcija yr atliekama automatinės stotelės pagalba, kuri pati reguliuoja baseino pH lygį, ir įdozuoja reikiamą kiekį aktyvaus deguonies ir koagulianto. Aktyvus deguonis neturi nepageidaujamo chloro kvapo, ir neišskiria žalingų chloro dujų, kurios yra labai pavojingos mažiems vaikams. Sumontuotas WIFI modulis leidžia ir mums ir klientui nuotoliniu būdu  sekti hidromasažinio baseino vandens parametrus, siurblio darbą, reguliuoti vandens temperatūrą. Ši sistema pilnai pasiteisino, ir nuėmė nuo kliento visus rūpesčius susijusius su hidromasažinio baseino priežiūra. Klientui belieka tik džiaugtis geru hidromasažinio baseinu  masažu, krištolo švarumo vandeniu, ir malone 37 laipsnių temperatūra.

Šiame projekte buvo suplanuota stiklo vitrina, per visą sieną su berėme varčia (durimis). Tai labai svarbus elementas pirtyje, nes mažoje karštoje patalpoje atsiranda erdvės pojūtis ir tuo pačiu atsiveria nuostabus Kuršių marių dirbtinių kanalų vaizdas. Už poilsio zonos yra vitrininiai langai į lauką, tad naudojantis pirtimi galima grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais.

Priepirčio grindų apdailos aukštis atitinka pirties grindų grotelių aukštį, dėl to įeinant į pirtį niekada kojos neklius už paaukštėjimo. Tiki retais atvejais galima padaryti šį suderinamumą, nes Užsakovai ar kiti Užsakovų atstovai vėlai kreipiasi į mus (kai jau būna išbetonuotos grindys). Šiuo atveju Užsakovas labai gerai padarė ankstyvojoje stadijoje kreipdamasis į mus, tad bendromis jėgomis su dizainere suplanavome pirties zonoje grindis išbetonuoti žemiau, dėl to grindų grotelių aukštis atitinka priepirčio grindų lygį. Gal tai smulkmena bet, patikėkite, tai labai maloni smulkmena.

Pirties sienų apdailai buvo pasirinkta Kanados kedro mediena, kuri skleidžia intensyvų kvapą, dezinfekuoja aplinką, yra mažo tankio, kas lemia, jog kedro mediena pirtyje įkaista gerokai mažiau nei kita pirtyje naudojama mediena. Dėl to prie jos liestis yra maloniau – nedegina. luboms ir gultams buvo panaudota specialūs liepos medienos ruošiniai – ažūro imitacijos. Liepos mediena yra labai tinkanti pirtims, nes ji –  lapuotis, kuris tinka pirtims, yra mažo tankio, kas taip pat lemia mažesnį įkaitimą, nei pavyzdžiui juodalksnio medienos apdaila“, – sako UAB „Poilsio sprendimai” vadovas Vaidas Baupkus.

Dalyvavimas šiame projekte jam įsiminė visų pirma tuo, jog pats projektas yra vystomas nuostabiame, sutvarkytame ir poilsiui pritaikytame gamtos kampelyje, kuriame yra žmogaus ir gamtos visuma. „Taip pat šis projektas yra labai pavyzdinis tuo, jog Užsakovas ankstyvoje stadijoje išsirinko visus rangovus ir juos visus suvedė tarpusavyje, bei atidavė koordinaciją profesionaliems dizaineriams, kas lėmė tinkamą projekto vykdymą, koordinavimą ir rezultatą.

Svarbiausias principas – kiekvienam klientui siūlome tik kokybiškas paslaugas, medžiagas ir įrenginius, bei išklausome Užsakovo individualius pageidavimus ir norus, tam kad galutinis rezultatas atitiktų visus Jo lūkesčius ir finansines galimybes.

Galime pasiūlyti pilną paketą baseinų ir pirčių, įrengimo paslaugų, pagalbą projektuojant, garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, eksploatacines medžiagas ir, svarbiausia, galime pasiūlyti savo žinias ir patirtį susijusias su pirtimis ir baseinais.

Žmonėms, norintiems įsirengti modernius būstus, norėčiau patarti visus abejones keliančius klausimus pirmiausia aptarti su savo srities specialistais – su kurių pagalba Jūsų abejonės išsisklaidys ir iš pirmo žvilgsnio neįmanomi dalykai virs realybę ir džiugins ne vienerius metus“, – pridūrė UAB „Poilsio sprendimai” vadovas V.Baupkus.

Pagrindinis užuolaidų tikslas – sulaikyti kaitrą ir saulės spindulius

Užuolaidų ir interjero salono „Admaja“ atstovė Evelina Baltunė teigė, jog Svencelėje „Admaja“ atliko ne vieną projektą, tačiau šis projektas įmonei čia buvo pirmasis. „Turėjome didelę galimybę prisidėti prie projekto šioje nuostabioje lokacijoje, tad natūralu, jog šis projektas, būdamas pirmasis, mums yra tikrai svarbus. Kadangi su dizainere Silvija dirbome jau ne pirmą kartą, žinojome jos aukštos kokybės standartus, dėl to turėjome jos pasitikėjimą, ir kaip visada jos, bei jos užsakovų, nenuvylėme“, – sako E. Baltūnė.

„Admaja“ specialistai objekte apsilankė vos tik jame buvo pradėti gipso darbai. Tuomet kartu su dizainere buvo dirbama prie elektros išplanavimo, norint įdiegti elektros bėgelius valdomus pulteliu, automatizuotoms užuolaidoms.

„Turint omenyje, jog už didžiulių langų atsiveria pasakiškas vaizdas į gamtą, visas interjero tikslas ir pagrindinė mintis buvo interjere taip pat perteikti gamtos motyvus. Savo planavimus pradėjome nuo elektros palnų kanizams, o tuomet perėjome prie tapetų parinkimo objektui. Priderinome tapetus vaikų kambaryje, svečių kambaryje, bei koridoriuje iš tuo metu buvusių naujausių kolekcijų: miegamajame parinkome Anthlogy onikso akmens tapetus, vaikų kambaryje foto tapetai iš Vokiečių dizainerių, o svečių kambaryje parinkome Sandberg tapetus. Taip pat, tuo metu naujausios Villa Nova kolekcijos tapetais – panelėmis dekoraveme koridoriaus sieną.

Kuomet buvo suderintos sienų bei grindų spalvos, pradėjome darbuotis ties tuo, ką darome jau 11 metų – užuolaidomis. Užuolaidų pagrindinis tikslas šiame projekte buvo sulaikyti kaitrą ir saulės spindulius, nes langai buvo nuo lubų iki grindų su nuostabiu vaizdu į Kuršių marias. Dėl gražaus vaizdo per langą visame projekte buvo atsisakyta dieninių užuolaidų, o naktinėse užuolaidose buvo dėtas blackout pamušalas.

Pirmame aukšte, išlaikant gamtos motyvų temą, buvo parinkti audiniai primenantys medžio kamieno tekstūrą, kuri buvo derinta prie svetainės židinio, baldų bei priešpirčio, ir pirties zonai pasirinktų aksesuarų. Svečių kambaryje buvo pasirinktas tuo metu naujai pristatytas boucle tipo audinys kombinuotas su tamsesne spalva. Užuolaidos buvo kombinuotos iš dviejų spalvų norint priderinti jas lengviau prie parinktų baldų bei paryškitini tapetų raštą.

Miegamąjame parinkome audinį iš Belgų gamintojo Wind, natūralios struktūros ir sudėties, kuris suteikė erdvei minkštumo. Tam, kad užsakovai galėtų reguliuoti šviesos srautą bei kaitrą, voniose bei koridoriuose buvo priimtas sprendimas naudoti plačias medines žaliuzes.

Suderinus užuolaidas, žaliuzes bei tapetus perėjome prie kito etapo – rinkti baldus ir aksesuarus. Šiame projekte fotelius bei baro kėdes rinkome iš baldų tiekėjo Scab, Italija.

Projekte nemažai dėmesio sulaukęs kavos staliukas „grybukas” buvo priderintas prie priešpirčio, ir parinktas iš italų baldų gamintojo Cattelan Italia. Projekte parinkti visi veidrodžiai iš Calligaris gamintojo, kuris pasižymi išskirtiniu dizainu ir gan gera veidrodžių kaina“, – sako „Admaja“ atstovė.

„Admaja“ savo kelią pradėjo kaip užuolaidų salonas. Dėl to šioje sferoje įmonė turi jau vienuolikos metų patirtį, ir ją ugdo nuolatos. „Esame vieni pirmųjų, ir turbūt vieni iš labai nedaugelio Lietuvoje naudojantys užuolaidų salonams skirtą aplikaciją „Curtains Calculator”, kuri mums ne tik padeda klientams paruošti pasiūlymus greičiau, nei mūsų konkurentai, bet ir padeda išvengti žmogiškųjų klaidų skaičiavimuose.

O taip pat, kadangi greitai galime paruošti pasiūlymus, lygiai taip pat žaibiškai juos galime ir koreguoti. Laikui eianant ir matant, jog Klaipėdoje trūksta aukštos kokybės produkcijos į savo asrotimentą įsivedėme tapetus bei dekoratyviniais apvadus Orac decor. O šiuo metu asortimentą plečiame bei pildome Itališkais bei Skandinaviškais baldais bei interjero detalėmis. Taip pat, nuo pat įsikūrimo dienos, nuolatos lankomės įvairiose tarptautinėse parodose, ir stengiamės ieškoti būsimų tendencijų. Visi dabar esantys naujausi sprendimai, kaip elektriniai bėgeliai, tiek paprasti, tiek paslėpti lubose, naujausių tendencijų audiniai, bei įvairiausių erdvių nestandartiniai sprendimai yra mūsų varomoji jėga judėti pirmyn ir nuolat tobulinti klientų namus“, – pridūrė E. Baltūnė.

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų