Molio tinko revoliucija?


Architektas Guilaume Terver (Guillaume Terver) įrodė, kad niekada nesuklysite naudodami natūralias medžiagas. Bretanės (Prancūzijos miesto) keramikos parduotuvės interjere architektas pasirinko molio, mėlyno granito ir medienos derinį.

Keramikos parduotuvė jungiasi su Japonijos kultūros įkvėptu restoranu „Otonali“. Taigi, vienoje erdvės pusėje yra Japoniška keramika, o kitoje – restoranas, kuriame tiekiami Prancūzijos ir Japonijos virtuvių tradiciniai patiekalai.

„Mano tikslas buvo sukurti erdvę, kuri suteiktų žinių apie amatininkus ir unikalius meno kūrinius”, – paaiškino G. Terveras. Architektas dirba su Paryžiaus architektų biuru „LeLad“. Idėjos autorius pasirinko mažos technologijos estetiką, primenančias žaliavines ir natūralias medžiagas.

Molio tinko, mėlyno granito ir medienos tandemas

Dauguma parduotuvės paviršių, kaip ir kambario galinė siena padengta moliu, buvo padengti moliu, išskyrus vieną akmens staliuką, kuris buvo specialiai paliktas, kaip ekspozicijos dalis. Kaip ir visa „žalioji statyba“, tinkavimas moliu Lietuvoje — kol kas daugiausiai entuziastų reikalas. Greičiausiai, viena iš priežasčių, kodėl molio tinkas Lietuvoje dar neįgavo reikiamo populiarumo, yra ta, kad apie molį mūsų statybininkams nėra dėstoma. Apie šią statybinę medžiagą daugiausiai išmano meistrai, mūrijantys židinius ir krosnis.

Kaip pasakoja menininkas Eduardas Kaltanas, molio tinko populiarumą pasaulyje lemia tai, kad: pirma, su juo labai lengva dirbti, antra, molis randamas po kojomis, trečia, jis turi keletą stebuklingų savybių, kurių neturi kiti tinkai (yra antistatiškas, turi antibakterinių savybių, neutralizuoja kvapus, suformuoja patalpoje labai gerą mikroklimatą — sugeria perteklinę drėgmę, o, prireikus, ją išskiria).

Molis, kitaip nei kiti tinkai, nesudaro su pagrindu cheminės reakcijos, jame netgi tūkstantmečiams užsikonservuoja mediena.

Kuo storesnis molio tinkas, tuo patalpa yra sveikesnė žmogui. Molis labai tinka alergiškiems, silpnesnės sveikatos žmonėms.

Viena iš patraukliausių molio savybių statytojams yra ta, kad molis lėtai stingsta, todėl su juo galima žaisti, lipdyti, minkyti, dirbti plikomis rankomis ir nuo to oda tik gerėja (viena iš sudėtinių parfumerijos pramonės dalių yra baltasis molis).

Skirtingos funkcijos – viena erdvė

Mediniai durų, esančių palei periferines sienas, rėmai buvo inkrustuoti tradiciniais japoniško popieriaus lapais. Granito blokai buvo panaudoti uždarai sandėliavimo patalpai, esančiai parduotuvės gale. Lentynų pertvara padėjo išvengti didelio kontrasto tarp dviejų, skirtingas paskirtis turinčių erdvių.

Priešais atvirą virtuvę stovi vienas didelis ąžuolinis stalas. Čia svečiai gali mėgautis patiekalais ir stebėti kas vyksta virtuvėje. Ant medinių lentynų sukrauti vyno buteliai. Visi buteliai paslėpti japoniškais hieroglifais išpuoštose alksnio dėžutėse.

Šviesos ir baltos spalvos sienų paviršiai suteikia stabilumo, nuramina ir taip ekspresyvų spalvinį mėlynos ir medžio derinį.

Įdomiausias dviejų, skirtingas funkcijas atliekančių patalpų suderinimas vienoje erdvėje, yra Toronte. Čia sulčių baras dalinasi viena erdve su kirpykla.

Guillaume Terver nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų