„Mone Home“ –  svarbiausi interjero principai harmonijai ir jaukumui namuose


Kiekvieni metai atneša naujų dizaino tendencijų, kuriomis vadovaujamės kuriant savo namų interjerą. Interjero namų „Mone Home“ įkūrėja Simona pabrėžia, kad tendencijos nėra griežtos taisyklės, kurių būtina laikytis. Geriau į jas žvelgti, kaip į patarimus ar įkvėpimo šaltinį puoselėjant savo namus. Ji pristato madingas interjero tendencijas ir dalijasi patarimais, į kokius estetinius akcentus verta atkreipti dėmesį atnaujinant savo būstą.

Susipažinkite su Japandi – harmoningos namų oazės kūrėju

Simona patikina, kad Japonai tikrai puikiai žino, kas yra minimalizmas. Jeigu norite ir jūs savo namus sukurti kaip harmoningą, jaukią ir neperkrautą erdvę, pasak jos, turėtumėte susipažinti su pagrindiniais principais, kuriais vadovaujasi japonai.

„Jeigu siekiate namuose susikurti harmoningą ramybės oazę, tikrai neliksite abejingi Japandi namų dekorui. Šis interjero dizaino stilius, kaip ir atsispindi jo pavadinime, yra darbus skandinaviško minimalizmo ir japoniško funkcionalumo miksas. Dėl to, natūralu, kad Japandi dekoro elementai idealiai pritaikomi net labai mažų erdvių interjeruose“, – pasakoja „Mone Home“ įkūrėja.

Šiam subtiliam japoniškos ir skandinaviškos estetikos deriniui būdingas šiaurietiškas paprastumas, funkcionalumas, žemės spalvų paletė, japonų mėgstamas minimalizmas, tvarumas, kokybė ir gaivi estetika. Simona pastebi, kad vis labiau lietuvius domina Japandi interjero stilius, o namuose vis dažniau integruojami šiam stiliui priklausantys dekoro elementai.

Natūralios medžiagos – sąmoningo žmogaus sąlyga

Pasak Simonos, minėtas japoniškas stilius populiarus dėl atidumo natūralumui.  „Tikriausiai daugelis sutiks, kad jaukumo namuose kūrimas yra neatsiejamas nuo natūralumo, todėl itin svarbią vietą natūralios medžiagos, dėmesys kokybei, rankų darbo akcentai, kurie savo funkcijas ir estetinę vertę išsaugo ne vienerius metus“, – sako moteris.

Be abejones, pasak moters, natūrali mediena – visuomet turi savo vardą ir puikuojasi populiariausių medžiagų sąrašo viršūnėje. Medienos panaudojimo galimybės labai plačios: nuo baldų, grindų, laiptų, iki stalviršių, sienų bei lubų dekoro, šviestuvų ar kitų dekoro detalių.

„Taigi, siekiant atnaujinti namus ir jiems įkvėpti daugiau gyvybės, šiltumo, galima išsirinkti kelias naujas medines detales. Beje, vienos didžiausių medienos privalumų, tai kad ji lengvai dera su betono, marmuro, akmens paviršiais, įvairiais tekstilės gaminiais“, – akcentuoja „Mone Home“ įkūrėja.

Šiaurietiško minimalizmo subtilumas

Šis principas, kurį galima apibūdinti kaip „kaip mažiau yra daugiau“ primena apie subtilumo svarbą interjere. „Siekiant išlaikyti balansą ir švarumą, rekomenduojama vengti perkrauti erdves objektais. Verta rinktis minimalistinio, tačiau praktiško dizaino baldus ir dekoro elementus. Geometrinės formos bei tiesios linijos padeda sukurti aiškią ir paprastą namų estetiką ir jaukumą“, – sako Simona.

Pasak jos, svarbiausia jaukių namų kūrimo taisyklė – švari aplinka. Moteris rekomenduoja apgalvoti kiekvieno baldo svarbą, funkciją ir įsigijus jiems paskirti konkrečias vietas. Baldai turėtų būti kompaktiški, bet elegantiški, siekiant neapkrauti per daug erdvės. Rekomenduojama kiek įmanoma mažiau daiktų laikyti atvirai, o juos susidėti į stalčius ar spinteles. Didžiausias dėmesys interjere turėtų būti skiriamas renkantis pagrindinius baldus. Kiekviena erdvė turi savo pagrindinį ir svarbiausią akcentą, pavyzdžiui, valgomojo zona stalą ir kėdes, svetainė šoninį staliuką ir t.t. Svarbu išlaikyti gaivą ir paprastumą aplinkoje.

Dekoro elementai – jaukumo kūrėjai

Kaip jau  minėta, minimalizmas – tai jaukumo kūrėjas. Tačiau pasak Simonos, be minimalizmo ir funkcionalumo, namuose svarbu šilta ir jauki namų atmosfera. Dėl to, neatsiejami šio stiliaus akcentai yra pinti baldai, lenktos formos, minėta mediena ir žinoma smulkūs dekoro lementai.

„Interjero spalvų paletėje dažnu atveju vyrauja šviesi, žemės spalvų paletė – pasteliniai, pilki, smėlio, kreminiai atspalviai. O ryškesnių spalvų akcentai namų interjere lieka antrame plane – jie skirti paryškina kontrastus, pagyvinti erdvę. Dažnai tokiais akcentais tampa šviestuvai, valgomojo kėdės, paveikslai, patalynė, santechnikos prietaisai vonios kambaryje. Todėl tikrai rekomenduojama interjerą papildyti mielais dekoro elementais, pavyzdžiui, stalo dekoracijomis, žvakėmis ir žvakidėmis, rankų darbo molio ar stiklo vazomis. Verta pridurti, kad įkvėpimo galima pasisemti iš japoniškos „wabi-sabi“ (gebėjimas įžvelgti grožį netobulume filosofijos. Svarbu dekoruoti saikingai, neperkraunant interjero, tuomet galėsite džiaugtis harmoningu poilsiu savo namuose, – “, – pataria Simona.

 

Apie „Mone Home“ interjero namus

„Mone Home“ – tai namai sukurti puoselėti jūsų namų jaukumą ir padedantys kurti tobulą jausmą, sakantį – „aš namuose“. Kartu, tai interjero namai, gimę iš asmeninio poreikio sukurti atsipalaidavimu ir Zen būsena alsuojančią erdvę – kupolą apsuptą dzūkiškų pušų. Šiai vietai sukurti buvo ieškoma išskirtinių, bet tuo pačiu prieinamų įsigyti baldų bei interjero detalių. Šiais akcentais namams suteikiama galimybė kvėpuoti ir būti išvien su šiuolaikiškumu, estetikos pojūčiu, švariomis ir tvariomis formomis.

Apsilankius internetinėje parduotuvėje „Mone Home“ surasite Rotango medžio skulptūriškumą ir lengvumo pojūtį, natūralumu dvelkiančią molio faktūrą atsikartojančiose detalėse ir perregimą stiklo, ištirpdančią sunkumo būseną.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

2022 metų augalų tendencijos

Visada malonu namus dekoruoti augalais, nes jie puošia taip, kaip bet kokia kita interjero detalė negalėtų. Augalai padeda atsiskleisti namų…

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų