individualus namas
Projekto vizual.

NAMAS X – INOVACIJA 2023: namas su minimaliu kiekiu sienų, durų bei kampų (A. Songin-Martynovska)


Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui.

Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą?

Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

 

Konkurso dalyvė: Agnieška Songin-Martynovska

Vizija

Harmoningas, inovatyvus, erdvus, funkcionalus ir jaukus – manau, toks turėtų būti būstas šiomis dienomis. Tad buvo nuspręsta projektuoti ne judraus miesto ar priemiesčio, o naujos statybos pastatą, apsuptą gamtos.

Pagrindinė projekto idėja – sukurti atviros erdvės (open space) tipo namą su minimaliu kiekiu sienų, durų bei kampų, tačiau nepaversti jo galerija, suteikti privatumo ir jaukumo kiekvienoje iš projektuojamų pirminės būtinybės erdvių, tokių kaip virtuvė su svetaine, miegamasis, vonios kambarys ir techninė patalpa.

Dviejuose priešpriešiniuose pastato kampuose yra nedidelės terasos-poilsio zonos, matomos iš visų pagrindinių namuose esančių kambarių. Terasos ne tik padeda dar labiau padidinti sąlytį su gamta, bet ir įneša į namus išskirtinumo, nes vidų ir išorę skiria apvalinti vitrininiai langai.

Partnerių produktai:

GROHE

Dušo kabinai buvo pasirinktas GROHE SMART CONTROL (29 121 000) vandens maišytuvas ir Rainshower Cosmopolitan serijos (26 066 000) 310 mm skersmens dušo galva, ir praustuvai, ir klozetas – taip pat Grohe.

Visų prietaisų spalva pasirinkta iš naujausios GROHE SPA Colours kolekcijos – matinio grafito, ir ji dar labiau pabrėžia prietaisų grakštumą ir elegantiškumą.

vonios kambarys

BRASA

Pagrindinio įėjimo spintų mintis – paslėpti ir suteikti išskirtinumo jų apvalintos formos kampais, o miegamojo zonos rūbinė – visiškai priešingos išvaizdos.

Modulinė aliuminio profilių sistema MODUS, žinoma savo elementų surinkimo lankstumu, pavertė nuobodžią ir visiems gerai žinomą užslėptą spintą savotišku kintančiu kūriniu, kuriame kiekvieną dieną keičiasi vaizdai, atsižvelgiant į tai, kokie drabužiai ar daiktai liko už aliuminio įrėminamų stiklinių durų. Į spintą taip pat yra integruotas apšvietimas.

miegamasis

AUDRINETA

Siekiant miegamojo erdvėje sukurti kuo daugiau privatumo, iš Audrinetos užuolaidų asortimento buvo pasirinktas blackout tipo audinys, kuris užtrauktas neįleidžia į vidų saulės šviesos ir taip užtikrina komfortišką poilsį net ir šviečiant už lango ryškiai saulei.

Šis audinys yra naudingas ištisus metus – šaltuoju periodu sulaiko šilumą patalpų viduje ir taip sumažina šilumos energijos sąnaudas, o vasarą blokuoja saulės spindulius ir sumažina vėsinimo sąnaudas.

Pasirinkta tekstilė harmoningai dera interjero visumoje – apvalėjančioms vitrinoms pasirinktas šviesaus smėlio atspalvio audinys, o valgomojo zoną puošia tamsios, rudo atspalvio užuolaidos. Kadangi namo lubos aukštos, lengvesniam ir patogesniam užuolaidų valdymui buvo sumontuoti nuotoliu valdomi elektriniai karnizai.

VILNIAUS EJOTRA

Namo fasadui pasirinkti „Turner Oak Toffee“ spalvos „vinyPlius Shadow“ profiliai. Jais dengiama priekinė fasado dalis. Ši fasado danga yra kuriama iš 100 proc. perdirbto plastiko, padengto UV atsparia tekstūrine folija, todėl galima neišgyventi dėl tiesioginės saulės spindulių, šviečiančių į pagrindinio fasado sieną.

Kadangi statinys stovi gamtoje, ekologijos klausimas yra ypač aktualus, todėl ši fasado apdaila – puikus sprendimas ne tik siekiant modernios statinio išvaizdos.

individualus namas

AKZO NOBEL BALTICS

Vidaus sienoms ir luboms buvo pasirinkti pusiau matiniai aukščiausios kokybės „Ambiance“ linijos dažai (spalva FN.01.85). Atitinkamai tokios pat spalvos naudojami dažai sienai bei luboms vonios kambaryje – „Easy Care Kitchen and Bathroom“ linijos dažai.

Abiejų kolekcijų dažai yra atsparūs šveitimui bei gerai dengia visus paviršius, o dėl aukštos kokybės pigmentų galima užtikrinti spalvos intensyvumą ir spalvos atitikmenį.

ULMAS

Interjere estetikos bei minimalizmo paieškoje ne mažą svorį vis dėlto turi baldinės furnitūros parinkimas bei spalvų, faktūrų komponavimas. Dominuojančių korpusinių baldų fasadai yra dengiami laminuotomis MDP plokštėmis, kurių dengimo spalva „Guoba presto“.

Norint išgauti baldo vientisumą, durys, vedančios į techninę patalpą bei WC, yra integruojamos į baldą bei formuojamos iš išlengvintos (perforuotos) medžio drožlių plokštės, skirtos būtent durų gamybai. RK7 tipo durų užpildas durims suteikia ne tik lengvumo, bet ir geras garso izoliacines savybes.

Taip pat vertėtų paminėti, kad namuose vyrauja daug nestandartinių lenktų baldų, kuriems puikiai tinka lanksti MDF plokštė, kuri yra naudojama būtent tokiems gaminiams.

JUNG

Išmani, funkcionali ir kartu paprasta ir priimtina – „Jung Home“ sistema. Projektui buvo pasirinkti „Jung Home Le Corbusier“ serijos oranžinės spalvos mygtukai bei kištukiniai lizdai (32080).

„Jung Home“ – tai puikus naujų jungiklių ar kištukinių lizdų, jos visos galės būti prijungtos prie tos pačios sistemos ir puikiai prisiderins prie jau anksčiau nustatytos būsto tvarkos.

Kas dar aktualiau, kad, kaip ir minėjau anksčiau, pastatas yra projektuojamas nuošaliau nuo miesto, tad smagu, kad „Jung Home“ sistema veikia su savo atskiru tinklu – „Bluetooth SIG Mesh“, kuris nėra priklausomas nuo interneto, nes visi sistemos jungikliai ir kištukiniai lizdai atlieka siųstuvo / imtuvo funkciją, o kiekvieną prietaisą galima valdyti turint programėlę telefone.

GEBERIT

WC yra pasirinkta minimalistinė „Geberit“ keramika bei dušo trapas, kuris puikiai dera prie tamsių maišytuvų ir tampa lyg vienalytė detalė. CLEANLINE80 serijos grindinis dušo kanalas puikuojasi WC kambario gale ir pabrėžia didelę dušo erdvę.

Maksimalus (1 300 mm) šio trapo ilgis leidžia jį montuoti sienos centre visu jo ilgiu netrumpinant, o pasirinkta juoda matinė spalva prisiderina prie dušo sienelės rėmo bei lentynėlės.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų