„Tikkurila“ nuotr.

Nauja platforma architektams ir dizaineriams „Pro Designer“


Dažų ir pramoninių dangų gamintojo „Tikkurila“ atstovybė Lietuvoje pristato naują platformą architektams ir dizaineriams  – „Tikkurila Pro Designer“.

Tai architektams ir interjero dizaineriams skirta kūrybinė erdvė, padedanti kurti rytdienos aplinką pasitelkus spalvas, dangas ir atliepiant naujausias tendencijas.

Į šią virtualią bendruomenę kviečiami jungtis visi architektai ir dizaineriai. Narystė joje yra nemokama.

Integracija braižymo programose

Tik startavusi, „Tikkurila Pro Designer“ platforma sulaukė daug teigiamų atsiliepimų iš projektuotojų bendruomenės. Ypatingo susidomėjimo sulaukė galimybė įdiegti „Tikkurila“ spalvynus į braižymo programas – tai labai svarbus patobulinimas spalvų pasirinkimo procese, nes jau braižymo etape parenkami klientų pageidaujamų spalvų kodai.

„Atrinkome populiariausius „Tikkurila“ spalvynus ir sukūrėme papildinį braižymo programoms „AutoCAD“, „ARCHICAD“, „Revit“ ir „3ds Max“.

Projektuose naudojant tikslias „Tikkurila“ spalvas projektavimo etape lengviau pasirinkti tinkamą paviršiaus atspalvį ir vėliau išvengti nereikalingų nesusipratimų parenkant dažams spalvas. Papildinio įdiegimo procesas yra labai paprastas, tereikia sekti žingsnius pagal pridėtą instrukciją“, – teigia L. Malaškevičienė.

Papildinyje įdiegti populiariausi vidaus ir lauko „Tikkurila” spalvynai.

Tikkurila Symphony spalvynas yra vienas didžiausių ir moderniausių spalvynų rinkoje.  Jį sudaro net 2436 spalvos. Papildinyje braižymo programoms rasite spalvas F300 – Y502.

Įdiegtas ir fasadų dažų spalvyną „Tikkurila Facade 760 “, kaip rodo jo pavadinimas, šį spalvyną sudaro 760 spalvų, skirtų lauko dažams spalvinti. Patvarios šio spalvyno spalvos tinka įvairiems paviršiams – mineraliniams, mediniams ir metaliniams. Šiame spalvyne taip pat pateikiama specialistams svarbi informacija, pvz., NCS kodai.

„Tikkurila“ nuotr.

Tikkurila vidaus beico ir lako spalvynas – geriausiai mediena atrodo padengta permatoma apdailos priemone. Tai puikus pasirinkimas, leidžiantis išsaugoti natūralų jos grožį.

Išskirtinis savo plačia spalvų gama yra Tikkurila „Valtti“ medienos dažyvių spalvynas, jį sudaro 40 spalvų, puikiai derančių natūralioje aplinkoje ir nepaslepiančių medienos rašto.

Populiarųjį „Tikkurila Deco Grey“ spalvyną sudaro 94 pilki atspalviai. Plati pilkų atspalvių paletė aktuali ieškantiems modernumo dvelksmo interjeruose. Šiame spalvyne yra 72 tradiciniai, 15 skaidrūs ir 7 perlamutriniai pilki atspalviai.

Pilki atspalviai gali būti parinkti ne tik interjere, bet ir lauke, nes susilieja su gamtos spalvomis ir suteikia aplinkai harmonijos.

Tobulėjimui skirta bendruomenė

Didžiausi iššūkiai su kuriais susiduria architektai ir dizaineriai yra tinkamas spalvų parinkimas, dangų blizgumas ir jų pritaikymas skirtingiems paviršiams. Aktualūs visuomenės, kultūros, meno įvykiai ir mokslas verčia mus rinktis vienas ar kitas spalvas ar tonus bei diktuoja jų madas.

„Tikkurila” kompanija Pro Designer platformos nariams pateikia 2023 m. spalvų pritaikymo ir tendencijų interjere ataskaitą („Color & Trend report 2023), kurioje pristato reiškinius, šiuo metu formuojančius interjero pasaulį bei kurie turės įtaką ateinančius keletą metų.

Ataskaitoje pateiktos įžvalgos pagrįstos stebėjimais ir „Tikkurila” specialistų atstovų nuomonėmis. Aplinkos apsauga ir perėjimas prie žiedinės ekonomikos nėra momentinės tendencijos. Mūsų ateitis priklauso nuo tvaraus gyvenimo, kuris kuria ryšį tarp žmonių ir organiškos bei pirmykštės gamtos.

„Tikkurila Pro Designer“ klubo nariai taip pat turi galimybę dalyvauti nemokamuose „Tikkurila“ seminaruose, renginiuose, pirmieji sužinoti naujausias tendencijas, gilinti žinias apie įvairias dangas bei gauti informacijos kitomis aktualiomis temomis, taip pat suteikiama prieiga prie išskirtinės informacijos.

„Mūsų produkto specifika bei poreikis dalintis informacija  dizaineriams ir architektams aktualiomis temomis padiktavo šią idėją. Be to, šios srities specialistų suvienijimo idėja ir noras palaikyti ryšį svarbūs visai bendruomenei.

„Tad mūsų manymu susistemintai pateikta informacija apie tendencijas, naujausius gaminius, spalvynus, jų naudojimo galimybes įvairiose programose bus naudinga tiek pradedančiam dizaineriui, tiek jau pažengusiam savo srityje specialistui“, – sako „Tikkurila“ atstovė Lina Malaškevičienė.

Beje, kiekvienais metais „Tikkurila“ renka metų spalvą ir pristato visą COLOR NOW metų spalvų paletę, kuri puikiai dera tarpusavyje. „Tikkurila Pro Designer“ platformos nariai pirmieji sužino skelbiamą metų spalvą, nes būtent jiems organizuojamas išskirtinis ir visuomet dėmesio sulaukiantis metų spalvos pristatymo renginys.

Šių metų „Tikkurila“ spalva yra „Rosy Moment“ (V413). Ji simbolizuoja šilumą, empatiją ir geranoriškumą esantiesiems šalia. Kai mus supa nuostabūs žmonės, kasdienybė tampa rožine akimirka. „Color Now 2023“ spalvos dera tarpusavyje, nesvarbu kurias iš jų pasirinktumėte.

„Tikkurila Akademija“ nemokamos ekspertų konsultacijos –  tai dar viena pridėtinė vertė „Tikkurila Pro Designer“ klubo nariams. Akademijos ekspertai ne tik teikia nemokamas konsultacijas, bet ir padeda architektams ar dizaineriams objektams parinkti tinkamas dažymo sistemas ir, esant poreikiui, teikia išskirtinę paslaugą, kuomet paruošiami spalvų ant paviršiaus pavyzdžiai.

Dangos tvariems pastatams

Vienas iš „Tikkurila Pro Designer“ platformos akcentų – tvarumas. Kompanija „Tikkurila“ norėdama prisidėti prie darniojo vystymosi ir tvariosios statybos skatinimo įsipareigojo siekti tarptautinės Žaliųjų pastatų tarybos iškeltų tikslų. „Tikkurila“  tikslas – supažindinti projektuotojus su dangomis, tinkančiomis tvariajai statybai.

„Tvarumas neatsiejamas įvairiose srityse, tad ne išimtis ir statybų sektorius. Tvarusis pastatas – tai ilgaamžis nekilnojamasis turtas, kuriame sveika gyventi. Pastatų griovimas visada neigiamai veikia aplinką, tad verta teikti pirmenybę tokiems gaminiams ir statybos būdams, kurie pailgina nekilnojamojo turto eksploatacijos laikotarpį.

Renkantis tvariajam pastatui tinkamus dažus bei kitas dangas būtina atsižvelgti į jo buvimo vietą ir sertifikavimo sistemą. LEED ir BREEAM – dvi dažniausiai Europoje naudojamos tvariųjų pastatų sertifikavimo sistemos.

Kompanija „Tikkurila“ savo pirmuosius vandeninius dažus pradėjo gaminti maždaug prieš 70 metų. Šiandien turime daugiau kaip 300 gaminių, kurie yra pažymėti tarptautiniu arba nacionaliniu ekologiniu ženklu, aprobuoti Alergijos ir astmos asociacijos arba atitinka mažos emisijos klasę M1.

Kompanija „Tikkurila“ investavo į Gyvavimo ciklo vertinimo metodo (LCA) programinę įrangą, kurios reikia Gaminio poveikio aplinkai deklaracijoms kurti. LCA – tai metodas, leidžiantis įvertinti visų gaminio gyvavimo ciklo etapų poveikį aplinkai per visą pastato gyvavimo ciklą.

Projektuotojams ir architektams LCA taip pat suteikia viliojančią galimybę toliau tobulinti rezultatą. Kadangi renkantis įvairius komponentus galima įvertinti ir palyginti, pvz., poveikį klimatui, visas projektavimo procesas tampa žymiai tvaresnis. Tai ypač svarbu, kai projektai turi atitikti tvariesiems pastatams keliamus reikalavimus ir sertifikavimo sistemų, pvz., BREEAM ir LEED, kriterijus.

Naudodami EPD mes galime pateikti skaidresnę informaciją, kokį poveikį aplinkai daro mūsų gaminiai kuriant tvarius ateities miestus ir bendruomenes.

Siekiame būti tvariajai statybai skirtų sprendimų iniciatoriais gamindami labiau aplinką bei gyventojų sveikatą tausojančius ir saugesnius dažus bei kitas dangas.

EPD sertifikatus turi tokie „Tikkurila“ produktai kaip epoksidinių grindų sistema ar dažai skirti medienai.

„Tikkurila Pro Designer“ platformoje stengiamasi pateikti kuo daugiau informacijos apie tai, kaip tvariųjų pastatų sertifikavimo kriterijai veikia dangų pasirinkimą ir kokios dangos tinkamos tvariajam pastatui.

„Tikkurila“ yra Žaliųjų pastatų asociacijos narė ir prisideda prie bendrųjų tikslų įgyvendinimo tvariosios statybos link.

„Tikkurila“ yra Šiaurės šalyse pirmaujanti dažų ir pramoninių dangų gamintoja, turinti 160 metų patirtį. Kuriame aukščiausios kokybės gaminius ir paslaugas, kurie mūsų klientams užtikrina kokybę, atlaikančią laiko ir oro sąlygų išbandymus. 2021 m. birželį „Tikkurila” tapo  PPG, antros pagal dydį dažų gamintojos pasaulyje, dalimi.

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų