Naujamiestį ir Naujininkus jungiančiam Vilniaus grįžračiui – nauja kryptis


Vilniaus Naujamiesčio ir Naujininkų sandūroje kuriasi startuoliai, verslai ir kūrybinių industrijų atstovai. Senosios šių rajonų gamyklos ir kiti pramoniniai statiniai virsta verslo, meno, kultūros ar švietimo erdvėmis.

Panašių pokyčių laukia ir anksčiau geležinkelių riedmenims aptarnauti naudotas grįžratis ir jo prieigos (Lokomotyvų remonto depas).

Balandžio 6 d. 17:30 val. renginyje-diskusijoje „Miestas ateina į pramonės rajoną: Naujamiestis pokyčių kelyje“ išgirsite apie tokius projektus kaip „Sparta 360“, verslo centras „T parkas“ (buvęs taksi parkas), „Tech Zity Vilnius“ ir Ševčenkos loftų bendruomenė (buvusios radiotechnikos gamyklos „Elektrit“ ir „555“).

Po trumpų pranešimų apie grįžračio kaimynystėje vykstančius pokyčius diskutuosime apie tai, kaip galėtų keistis grįžračio teritorija. Renginys vyks „Tech Zity Vilnius“ adresu Panerių g. 43. Renginio moderatorius –  architektas, architektūros istorikas ir LRT Klasika laidos „Žmogus ir miestas“ vedėjas Matas Šiupšinskas.

Visus, norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis https://forms.gle/JDd55fccjSvNtdFj7.
Daugiau informacijos apie renginį rasite „Facebook“ tinkle https://fb.me/e/3w1UbJCTi.

Išskirtinės architektūros Lokomotyvų remonto depas (su grįžračiu) įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. 1905 m. pastatytas pusapskritimio formos mūrinis pastatas buvo skirtas garvežių priežiūrai ir remontui. Vienu metu grįžratis galėjo aptarnauti 30 garvežių. Tai vienintelis tokios paskirties įrenginys Vilniaus geležinkelio ruože. Šiuo metu grįžratis savo funkcijų nebeatlieka, o su teritorijos konversijos idėja būtų galima ieškoti naujų pastato pritaikymo galimybių.

Atsižvelgiant į esamos situacijos tyrimo išvadas, 2023 m. vasario mėn. įvykusią gyventojų apklausą ir viešų diskusijų apibendrinimus, ateityje galėtų būti skelbiamas urbanistinis konkursas, kurio dalyviai turėtų teikti viziją, kaip šią keliasdešimties hektarų zoną pritaikyti miesto reikmėms, kad ji virstų visiškai nauja, aktyvia miesto dalimi.

Prasidėjus diskusijoms apie grįžračio ir jo prieigų pokyčius, siekiama, kad susidomėję miestiečiai turėtų kuo daugiau galimybių susipažinti su iki šiol uždara teritorija ir prisidėti prie jos konversijos idėjos plėtojimo.

Su „Vilniaus plano“ atlikta grįžražio teritorijos esamos būklės apžvalga galima susipažinti čia https://arcg.is/1D45Xb0


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų