mokslo sala
Kauno m. sav. nuotr.

Nemuno saloje vis labiau ryškėja muziejaus kontūrai – aiškėja statybos darbų pabaigos data


Kauno Nemuno saloje Nemuno saloje kylančiame Mokslo ir inovacijų centre „Mokslo sala“ statybos darbai artėja finišo link, praneša miesto savivladybė.

Skelbiama, jog jau baigta įrenginėti visas monolitines konstrukcijas: polius, sienas, grindis, sumontuotos lauko vitrinos, apšiltintas stogas.

Portalą Structum.lt Kauno m. sav. atstovas informavo, jog statybos darbus planuojama baigti spalio mėnesį.

„Pastato viduje ryškėja planetariumo kontūrai. Jame lankytojai bus kviečiami ne tik į kosmoso pažinimo keliones, bet ir virtualių projekcijų programas.

Intensyvūs darbai verda ties pagrindiniu įėjimu, kuriuo lankytojai pateks į vidų per pastato stogą. Jo akcentas – 21 metro skersmens ore „pakibęs“ diskas, jau tapęs „Mokslo salos“ simboliu. Taip pat ruošiamasi stogo apželdinimo darbams.

Parengtas nuolatinės ekspozicijos planas ir pradėti gaminti eksponatai – iš viso numatyta įrengti 140. Planuojama, kad jie Kauną pasieks dar rudenį“, – teigiama Kauno miesto savivaldybės pranešime.

Parodos muziejuje bus suskirstytos į 7 nuolatines temas: žmogaus kūnas ir sveikata, maistas, gamta ir aplinka, atliekos ir tarša, energija, transportas bei komunikacija. Lankytojai galės lavinti savo kūrybiškumą atlikdami bandymus ir tyrimus.

Čia bus įrengta ir speciali paroda mažiausiems (3–6 metų) lankytojams, pritaikyta jų poreikiams ir pažinimui.

A++ energinio naudingumo klasės pastatą suprojektavo tarptautinį konkursą laimėjusi Ispanijos ir Australijos architektų kompanija „SMAR Architecture Studio“. Techninę dalį padeda įgyvendinti architekto Gintauto Natkevičiaus komanda.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų