Garsiąją Niujorko rajono panoramą papildė 435 metrų aukščio dangoraižis „Steinway Tower“, kurio aukščio ir pločio santykis yra 24:1 ir dėl to jis yra laikomas ploniausiu dangoraižiu pasaulyje.
Šis įspūdingas statinys yra vienas aukščiausių pastatų Vakarų pusrutulyje, nusileidžiantis tik dviem kitiems pastatams Niujorke: „One World Trade Center“ ir Centrinio parko bokštui.
Dangoraižyje „111 West 57th Street“ įrengta 60 gyvenamųjų butų, pastate iš viso yra 84 aukštai.
Bokštą suprojektavo Niujorko architektūros įmonė „SHoP Architects“, o pastatė statybų kompanijos „JDS Development“, „Property Markets Group“ ir „Spruce Capital Partners“. Pastato statybos prasidėjo 2013 m.
Projekto autorių „SHoP Architects“ direktorius Greggas Pasquarelli šį dangoraižį pavadino „nepaprastų proporcijų ir epišku projektu“.
Itin ploni dangoraižiai aštuntajame dešimtmetyje tapo išskirtiniais Honkongo horizonto bruožais. Nuo to laiko tokie didieji miestai kaip Niujorkas ėmė sekti šiuo pavyzdžiu.
„Steinway Tower“ bokšto dangoraižis elegantiškai siaurėja iki pat jo galo. Viršuje įrengta trijų aukštų mansarda su vaizdu į Centrinį parką.
Architektai teigė, jog pagrindinis jų tikslas buvo sukurti naują ir drąsią Niujorko panoramos interpretaciją, kartu pagerbiant istorines vietos tradicijas.
„Bet kokios išankstinės nuomonės, su kuriomis mūsų komanda susidūrė kuriant šį projektą, buvo paneigtos ir mes sukūrėme tai, ko dar niekada nebuvo padaryta“, – sakė G. Pasquarelli.
Architektai įkvėpimo sėmėsi iš „Manheteno dangoraižio aukso amžiaus“ ir Niujorko Art Deco istorijos. Bokšto fasadą sudaro terakotos blokai – tai medžiaga, kuri, atrodo, keičia spalvą ir tekstūrą, kai žiūrima į objektą iš skirtingų kampų.
„Steinway Tower“ jau atveria duris naujiems gyventojams. Kainos prasideda nuo 7,75 mln. JAV dolerių už apartamentus ir iki 66 mln. JAV dolerių už mansardą.
Dronalist ir David Sundberg nuotr.