Tom Podmore nuotr.

Paryžiaus studija „Moreau Kusunoki“ atrinkta svarbiems Pompidu centro atnaujinimo darbams atlikti


Kitais metais kultinis Pompidu centras Paryžiuje bus uždarytas iki penkerių metų truksiančiai renovacijai – ko galima tikėtis iš kapitalinio remonto?

Prancūzų studija „Moreau Kusunoki“ pristatė savo planus dėl užsitęsusios Paryžiaus kultinio Pompidu centro renovacijos – projekto, kuris gali užtrukti iki penkerių metų, o jo vertė gali siekti 262 mln. eurų.

Meizhi Lang nuotr.

Vienas didžiausių modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje Pompidu centras garsėja savo novatoriška „iš vidaus į išorę“ struktūra, kurioje vamzdžiai rodomi iš išorės, tačiau ji labai nusidėvėjo.

Moreau Kusunoki savo planus įgyvendins padedami Meksikoje ir Niujorke įsikūrusios studijos „Frida Escobedo“.

Studijos teigia, kad kapitalinio remonto metu siekiama pagerinti muziejaus prieinamumą, taip pat pakeisti fasadus, pašalinti asbestą ir sutvarkyti surūdijusias vietas.

Tom Podmore nuotr.

Po renovacijos muziejus taip pat įgis naujų erdvių: septintame aukšte esantis stogas taps prieinamas visuomenei, Naujosios kartos centre bus įrengtos specialios erdvės vaikų užsiėmimams, o laiptinė, jungianti rūsį su daugiafunkciniu centru „The Forum“, taps gyvybinga socialine erdve.

Aikštė prie muziejaus taip pat bus atgaivinta, joje bus įrengtos rampos ir terasos, kad ji taptų labiau integruota į aplinkinį rajoną.

Po aikšte esančioje išplėstoje „Agoroje“ bus įrengtos koncertų salės, du kino teatrai, konferencijų ir repeticijų erdvės. Kitoje aikštės pusėje esanti „Atelier Brancusi“ galerija taip pat bus atnaujinta.

„Nuo pat įkūrimo Pompidu centras siekė būti eksperimentine erdve, nuolat atsinaujinančia, kad išliktų aktualus ir įkvėptų naujoms idėjoms“, – sako Moreau Kusunoki direktoriai Nicolas Moreau ir Hiroko Kusunoki.

„Į šį renovacijos projektą žiūrėjome kaip į galimybę sustiprinti visus šiuos aspektus ir, atlikdami pagarbų, pritaikomąjį remontą, sukurti muziejų, kuris sustiprintų atvirumą ir tęstinumą su miestu“, – aiškina jie.

Studijos žada, kad, kur įmanoma, bus išsaugota originalaus pastato, kurį suprojektavo britų architektas Richardas Rogersas ir italų architektas Renzo Piano ir kuris buvo atidarytas 1977 m., struktūra.

 




Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Rekonstrukcija – investicija į darbo našumą

Renovavus AB „ORLEN Lietuva“ pagrindinį administracinį pastatą Mažeikių rajone, dabar darbo susitikimai vyksta reprezentatyviose konferencijų salėse, o darbuotojai pertraukėles leidžia…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų