Plaukiojančių namų revoliucija


Architektūra, kuri veikia išvien su vandeniu, kylančiu su potvyniais. Tai taip projektas išnaudojantis nepanaudotas miesto erdves. Dizaino novatoriai sako, kad plaukiojantys namai ant vandens gali būti ne tik miesto planavimo ateitis, bet ir būdas prisitaikyti prie besikeičiančio klimato.  

78 procentai didžiausių planetos miestų yra įsikūrę šalia vandens. Taigi dizaineriai siūlo į vandenį žiūrėti ne kaip į potencialią grėsmę, tačiau kaip į galimybę. Pasak jų, plaukiojančių namų architektūra yra kitas miestų evoliucijos žingsnis.  

Architektas iš Olandijos Koen Olthuis sako, kad Olandija visada buvo ir yra laikoma šalimi, kuri žemę atsikovojo iš vandens. Architektas tiki, kad artimiausi dešimtmečiai tik dar labiau išryškins amžiną, nuolatinę olandų kovą su gamta. Tačiau geriau gyventi darnoje su gamta, todėl Olandija privalės ieškoti būdų kaip išnaudoti vandens teikiamas galimybes.

Per paskutinį šimtmetį Olandijoje išpopuliarėjo gyvenamieji laivai. Jų jau visoje šalyje yra daugiau nei 10 tūkstančių. Šiuo metu siekiama šiuos gyvenamuosius laivus paversti namais ant vandens, t.y. pakelti į kitą lygį. Tai būtų tradiciniai namai, atliekantys mums įprastas funkcijas. 

Architektai neslepia, kad sukurti namus amfibijas nėra taip paprasta, nes vandens lygis kyla neprognozuojamai. Todėl turi būti sukurtas tvirtas namas be pamatų. Jau dabar projektuojami pirmieji doko tipo projektai. Tai reiškia, kad kylantis vanduo užpildytų namo rūsį ar kitą tam skirtą erdvę, o tada pakiltų pats namas. Antrasis projektas remiasi pamatų, kurių aukštį galima reguliuoti, principu. 

Šie namai galėtų sukurti naujas galimybes, tapti sezoniniais namais, kurie, prireikus, galėtų keisti lokaciją.  

Tokios struktūros bus žymiai saugesnės ir tvirtesnės, pritaikytos atšiauriam ir nepastoviam klimatui. 

Projekto autorius neslepia tikįs, kad artimiausias dešimtmetis bus lyg namų ant vandens revoliucija. Prieš akis dešimtmetis, kuris pakeis miestų planavimą, o namai ant vandens taps dominuojančiu kraštovaizdžio elementu. Plaukiojantis dokas gali keistis, augti, sukurti visą infrastruktūrą arba tapti tokios infrastruktūros dalimi. Daugiau apie šį projektą: goo.gl/3Xjp5V


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų