Terapinė gamtos erdvė vonios kambaryje: „Villeroy & Boch“ kolekcija „Antao“.
Terapinė gamtos erdvė vonios kambaryje: „Villeroy & Boch“ kolekcija „Antao“.
  1. Structum.lt
  2. Naujienos
  3. Poilsio oazė jūsų vonios kambaryje? Misija įmanoma

Poilsio oazė jūsų vonios kambaryje? Misija įmanoma


Šiandien vonios kambariui keliami kur kas aukštesni, nei vien praktiniai, reikalavimai. Su interjero specialistais apžvelgiame įkvepiančias tendencijas bei idėjas, kaip susikurti ne vien švaros, bet atpalaiduojančią, terapinę erdvę – asmeninį SPA – savo namuose.

Nusiprausti patogiai įrengtame duše ar išsivalyti dantis virš kokybiško praustuvo, nuo kurio su vandens srove lengvai nuteka dantų pastos ar muilo likučiai – savaime suprantami kasdieniai poreikiai. Tačiau ryte paskubomis palikdami vonios kambarį, puoselėjame lūkestį sugrįžę po darbo dienos čia atsipalaiduoti: lėtai mėgautis bėgančios vandens srovės terapija, pasinerti į karštą vonią jaukiame aromatinės žvakės fone. Vonios kambarys – toli gražu ne vien švaros, bet ir poilsio, atsipalaidavimo ritualų – asmeninio SPA – erdvė.

Gamtiško SPA atmosfera

„Mano nuomone, vonios kambarys yra viena pagrindinių erdvių, todėl jį projektuodama skiriu daug energijos bei laiko. Čia pradedame ir užbaigiame dieną, nusiteikiame darbui ryte ir poilsiui vakare. Aš, kaip ir dažnas mūsų, šioje aplinkoje pasikraunu, atsipalaiduoju,“ – savo požiūrį akcentuoja interjero dizainerė Ana Drutel. Ieškodama SPA atmosferos sprendimų vonios kambaryje, ji atsigręžia į gamtą, natūralumo inspiracijas: spalvų gamą, medžiagas, kai kada – jų imitacijas. Specialistės nuomone, gamtos tema ypač aktuali dėl ramybės, harmonijos poreikio šiuolaikiniame gyvenimo ritme.

Poilsio nuotaiką bene paprasčiausia sukurti gamtos įkvėptais spalviniais sprendimais. Vonios kambario įrangos „Villeroy & Boch“ atstovas Lietuvoje Valdas Povilauskas siūlo atkreipti dėmesį į prislopintus, netiesmukus natūralius atspalvius, kurie ypač atsiskleidžia matiniuose keramikos paviršiuose. Be to, matinė tekstūra išryškina praustuvo ar vonios formos ypatumus, jaučiasi tarsi aksominė, yra itin maloni liesti.

„Gamtos, natūralių medžiagų koloritas niekada neatsibos – net ir ryškius jos atspalvius mūsų akis priima kaip natūralumą. Kurdama vonios interjerą renkuosi pastelinius, gamtos stichijų tonus, kurių fone įkomponuoju ryškesnį akcentą, pavyzdžiui, charakteringą praustuvą,“ – savo projektavimo logika dalijasi A. Drutel. Taip pat priduria, jog erdvėje, kur tikimasi ramybės, vengia spalvinių kontrastų, verčiau įveda kuo daugiau faktūrų, tekstūrų, sukuriančių jaukumą ir malonių lytėti.

Šiuolaikiniam vonios kambariui keliamą terapinės erdvės – asmeninio SPA – lūkestį įkūnija naujoji „Villeroy & Boch“ vonios kambario kolekcija „Antao“. „Ji atliepia aktualų poreikį kurti objektus bei erdves su gamtos aura, raminančius, balansuojančius, suteikiančius energijos. Natūralios tekstūros, keraminiai, akmens, prabangios medienos paviršiai, aiškus, ramus dizainas sukuria gamtos potyrius vonios interjere,“ – sako jos autoriai, vokiečių dizaino dueto „Kaschkasch“ atstovai Florian Kallus ir Sebastian Schneider.

Unikalūs, gamtos įkvėpti atspalviai yra aktualūs vonios keramikoje.

Asimetrijos energija

Gamtos įkvėptas ir pagrindinis stilistinis „Antao“ kolekcijos leitmotyvas – rasos lašas. Jo asimetrinė forma varijuoja vonios praustuvų, laisvai pastatomų vonių, veidrodžių, maišytuvų dizaine. „Proporcingi išdėstymai, standartinių linijų pasikartojimas laikui bėgant gali tapti nuobodžiais ir monotoniškais. Tuo tarpu asimetriniai sprendimai interjerui suteikia netikėtumo, originalumo, kelia susidomėjimą, – įžvalgomis dalijasi V. Povilauskas. – Be to, griežtas, simetriškas dizainas atrodo formaliau, o nesimetriniai akcentai erdvei suteikia laisvumo, ji tampa mažiau įpareigojanti, jaukesnė – artima gamtai, kur jaučiamasi natūraliau“.

Interjero dizainerė A. Drutel, projektuodama vonios kambarius, visuomet įveda asimetrinių sprendimų. Dvejojantiems ji siūlo atsigręžti į gamtą – juk ten nėra simetrijos ir žmogaus akiai kur kas natūraliau priimti asimetriją: „Simetriškame interjere sunkiau gyventi, laikyti daiktus. Griežta geometrija įpareigoja, tarsi užprogramuoja tarnauti aplinkai, o namuose juk norisi atsipalaiduoti, jaustis laisvai.“ Penkiolikos metų patirtį sukaupusi profesionalė teigia, jog pirminis žmonių įsitikinimas – viską lygiuoti, centruoti. Tad asimetriniai sprendimai iš pradžių sunkiai priimami, reikalauja diskusijos, logiškų argumentų: „Ar tikrai patogesnis praustuvo centre įkomponuotas maišytuvas? Mano nuomone, jį sumaniau projektuoti kairėje (kitiems galbūt – dešinėje) pusėje, kad pasilenkę prie srovės nesitrenktume kakta, o ir rankas plauti ar vaiką prausti patogiau vandeniui tekant iš šono“.

Povilauskas įvardija ir kitą asimetrijos privalumą: tai – paveikus būdas atkreipti dėmesį į patalpos dizaino ypatybes. „Lašo formos praustuvas ar veidrodis gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu, aplink kurį formuojama visuma. O tobulai simetrišką, griežtą interjerą neabejotinai papuoš laisvai pastatoma nestandartinės formos „Antao“ vonia,“ – idėjomis dalijasi ekspertas ir priduria, jog kuriant nestandartinių formų gaminius pasitarnauja inovatyvios technologijos. Pavyzdžiui, „TitanCeram“ leidžia išgauti grakščias ir lengvas formas, suteikia praustuvo kraštui ypatingą stabilumą, tvirtumą. O „TitanGlaze“ matinė keramikos glazūra (populiari pastarųjų metų tendencija) suteikia dar didesnį atsparumą smūgiams ir įbrėžimams.

Vonios kambarys vis dažniau tampa asmeninio SPA erdve.

Erdvėje plūduriuojanti vonia

Jei vonios kambarys – pakankamai erdvus, laisvai stovinti vonia – nepakeičiamas sprendimas kuriant asmeninio SPA atmosferą. Nusprendus tokio tipo vonią projektuoti palei sieną, interjero dizainerė A. Drutel ją siūlo pasukti 45 laipsnių kampu – taip erdvėje atrodys dar organiškiau ir bus patogiau prieiti.

„Antao“ kolekcijos akcentas – lašo formos laisvai statoma vonia, pagaminta iš itin patvarios, „Villeroy & Boch“ patentuotos medžiagos Quaryl®. V. Povilauskas pabrėžia, jog ši medžiaga yra hipoalerginė, neslidi,  maloniai juntama prie kūno, ilgiau palaiko vandens temperatūrą. „Antao“ vonias galima pasirinkti iš kelių spalvų bei funkcijų variantų, pavyzdžiui, su integruota tylaus vandens pripildymo sistema „Silent Flow“. Ji leidžia vonią projektuoti ir miegamojo erdvėje: vandens srautas iš apačios teka tyliai ir greitai, nesitaško per kraštus. Tai – ir estetinis minimalistinio dizaino sprendimas, nes vonios pripildymui nereikalingas vandens čiaupas.

Jei vonios kambarys pakankamai erdvus, laisvai stovinti vonia – nepakeičiamas akcentas siekiant sukurti asmeninio SPA atmosferą.

Savita tvarumo koncepcija

Tvarumas – šiandien viena aktualiausių tendencijų, neatsiejama nuo vis labiau vertinamo ryšio su gamta. Stereotipiškai manoma, jog natūralių žaliavų produktas yra savaime draugiškas gamtai, aplinkai, taigi – tvarus. Tačiau ar tvaru, visuomet lygu natūralu? Nebūtinai. Profesionalai akcentuoja interjere naudojamų medžiagų savybių išmanymą. „Renkantis žaliavas vonios kambariui, pirmiausia reikia įvertinti, kieno jis – visos šeimos, tėvų, vaikų,  svečių. Natūralios medžiagos vonios erdvėje gali atsirasti, tačiau reikia apsvarstyti, kas šiuo kambariu naudosis, kaip naudosis ir kiek norima, kad tarnautų, – atkreipia dėmesį A. Drutel. – Pavyzdžiui, natūralus medis geriau neturėtų dažno sąlyčio su vandeniu, tad jo reikėtų vengti vaikų vonios kambaryje, kur taškomasi. Jei mažamečių praustuvą statysime ant natūralaus lukšto spintelės, ši tarnaus veikiausiai dvejus metus. Taigi, nors produktas pats savaime yra draugiškas aplinkai, netvaru tai, jog po poros metų turi jį keisti“.

Pašnekovė mano, jog svarbu rasti balansą tarp tvarumo, funkcionalumo bei praktiškumo ir netarnauti savo namams. „Ar kelias valandas bent kartą per savaitę šveisti pretenzingą vonios kambarį – tvaru jūsų gyvenime? Juk tą laiką galima skirti vaikams, hobiui, pasivaikščiojimui gamtoje, sportui. Kosminę kainą sukuria ne tik pats daiktas, bet ir laikas priežiūrai, įtampa bijant sugadinti, – sako A. Drutel, pati būdama keturių vaikų mama. – Aš turiu savitą tvarumo formulę: kiek mums to daikto reikia, kiek jis tarnaus ir kiek maksimaliai išnaudosime jo galimybes.“

Interjero dizainerė siūlo vonios kambaryje vengti lepių paviršių, ant kurių lieka pirštų anspaudai, kaupiasi nešvarumai. Šiandien galima rasti estetiškai patrauklių, tačiau ypatingos priežiūros nereikalaujančių produktų. „Villeroy & Boch“ asortimente yra specialiai vonios patalpoms skirti baldai, gaminami iš natūralių, bet lengvai prižiūrimų medžiagų. Stalviršiai gali būti iš riešutmedžio, ąžuolo masyvo ar natūralus „Botticino“ marmuro, o fasadai – iš faneruotų medžio plokščių. Šios faktūros itin dera su gamtos atspalvių matine vonios keramika.

Gamtos tema aktuali dėl ramybės, harmonijos poreikio siuolaikiniame gyvenimo ritme.

Tuo tarpu V. Povilauskas akcentuoja funkcinius, technologinius parametrus. Pavyzdžiui, visa „Antao“ keramika – tiek blizgi, tiek matinė – turi patentuotą „Ceramic Plus“ padengimą. Ant šios dangos vanduo susiformuoja į lašelius ir lengvai nuteka, tarsi nuslysta paviršiumi, todėl beveik nesikaupia nešvarumai ar kalkės. „CeramicPlus“ technologija leidžia sutaupyti iki 80 proc. valymo laiko ir priemonių sąnaudų. Elgiamasi ekologiškiau, draugiškiau aplinkai ir turima daugiau laisvalaikio, kurį galime skirti pomėgiams, šeimai, o ne valymui“, – reziumuoja „Villeroy & Boch“ ekspertas.

„Villeroy & Boch“ vonios keramikos gaminių ieškokite salonuose Celsis, Iris, Komfortas, Muresta, Sanistal, Tavydas, Valbra ir kt. Taip pat elektroninėse parduotuvėse ir www.villeroy-boch.eu

Daugiau inspiracijų: www.facebook.com/SvajoniuvoniasuGustavsbergirVilleroyandBoch

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų