Pietų Korėjos sostinėje architektas Yong Ju Lee įgyvendino milžiniškos apskritimo formos lauko baldą „root bench“. 30 metrų skersmens kūrinys organiškai skleidžiasi teritorijoje tarsi didžiulio medžio šaknys ir parko lankytojus kviečia prisėsti ar atsigulti ant jo išsikerojusių „šakų“.
Yong Ju Lee šį lauko baldą sukūrė naudodamas kompiuterinį algoritmą, kuris sugeneravo suoliuko trimatę geometriją. Remdamasis reakcijos ir difuzijos matematiniu modeliu, pagal kurį dažniausiai apskaičiuojamas laikinis ir erdvinis difuzijos greitis, kompiuterinis algoritmas sukūrė unikalią radialinę instaliacijos formą, kuri ritmiškai skleidžiasi palei žemę.
Ant lauko baldo viršaus įrengtas medinis paklotas, o pati konstrukcija remiasi į metalinį karkasą su betoniniais pamatais. Ją sudaro trijų skirtingų tipų baldai, įrengti trijuose skirtinguose aukščiuose: vaikiška kėdutė, suaugusiojo kėdutė ir stalas. Tokia konfigūracija reiškia, kad bet kokio dydžio lankytojai gali užimti suoliuką taip, kaip jie nori. Ritmiška objekto forma ir medžio pagrindu sukurtas paviršius leidžia jam susilieti su aplinka, nutrinant ribą tarp dirbtinės instaliacijos ir natūralios aplinkos.
Nuotr.: Kyungsub Shin