Šilumos izoliacija, kurianti sveiką namų aplinką


Profesionali šilumos izoliacija ne tik reikšmingai prisideda prie pastato energinio efektyvumo, bet ir užtikrina maloniai šiltas sienas žiemą ir vėsias sienas vasarą. Taip gyvenamoji erdvė tampa komfortabilia, be skersvėjų, tad ne tik patogi, bet ir sveika. Tačiau tam būtina parinkti kokybiškas medžiagas, geriausiai tinkančias konkrečiam statiniui ir pasirūpinti, kad darbai būtų atlikti laikantis gamintojo nustatytos metodikos.

Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame patalpose. Prie fizinės gerovės prisidedantys veiksniai yra patogi kambario temperatūra, patalpų oro drėgnumas, oro kokybė ir kt. Štai kodėl mūsų gyvenamosios erdvės yra tokios svarbios  mūsų sveikatai. Veiksmingiausias būdas sukurti sveiką gyvenamąją erdvę – optimalus fasado apšiltinimas. Kuo geresnė izoliacija, tuo didesnis patogumas, nauda mūsų sveikatai ir optimalesnės energijos sąnaudos. Tokią namų aplinką įgyvendinti jau daugiau nei 30 metų padeda bendrovės „Baumit“ komanda.

Bene populiariausias šiuo metu pastatų šiltinimo būdas – išorinė sudedamoji tinkuojamoji šiluminės izoliacijos sistema (angl. ETICS). Tai – sistema, susidedanti iš patikrintų sistemos komponentų.  Ji labai mėgstama, mat tokią sistemą gana paprasta įrengti, be to, ji besiūlė ir lengva, taigi fasado ir pamato neveikia didelės apkrovos. Negana to, tai puiki ilgalaikė investicija, kuri prasideda nuo pirmos minutės: pagerėja gyvenimo kokybė ir prasideda energijos sąnaudų taupymas, kuris tęsis ne vieną dešimtmetį.

Patikimumas iš vieno gamintojo rankų

Viena svarbiausių aspektų, įrengiant pastato fasadą yra – patikimas gamintojas, jo specialistų komanda ir preciziškas gamintojo nurodymų laikymasis. Tuomet fasado kokybė gali nesikeisti ne vieną dešimtmetį. Nors šiandien produktų pasirinkimo galimybės – labai įvairios, rinktis skirtingų gamintojų produktus, ieškoti pigesnių pasirinkimų nepatartina, nes tai neužtikrins nei kokybės, nei garantijos.

Geriausias pasirinkimas – šiltinant pastatus naudoti vieno gamintojo medžiagas ir  produktus, sudarančius darnią sistemą. Daugelio gamintojų siūlomos sistemos skirstomos pagal tai, kokia šiltinamoji medžiaga naudojama. „Baumit“ šiltinimo sistemas skirsto pagal jų savybes, integralumą ir produktų suderinamumą, nes visos sistemos ypatybės yra svarbiau nei vien tik šiltinamosios medžiagos ypatybės. „Pirkėjui siūlome gerai pagalvoti ir apsispręsti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti namo šiltinimo sistema. Juk vargu ar kas nors svajoja savo namo fasadą nuolat perdažyti, plauti nuo jo teršalus ar atlikti kitus priežiūros darbus. Šiuolaikinis žmogus nori gražaus, šilto ir ilgai savo pirminę išvaizdą išlaikančio fasado“, – sako „Baumit“ įmonės atstovai.

Sertifikuotos sistemos, užtikrinančios kokybę

Fasadų šiltinimo sistemos yra sertifikuojamos pagal išorinių sudedamųjų tinkuojamųjų šiluminės izoliacijos sistemų reikalavimus. Tai užtikrina, kad visos naudojamos medžiagos ir komponentai yra tinkami naudoti kartu – jų tarpusavio suderinamumas patikrintas laboratorijose. Baumit Klinker sistema – vienintelė Sertifikuota sistema Lietuvoje. Taigi pasirinkęs „Baumit“ klientas gali būti tikras, kad jei ir atsirastų šiltinto fasado defektų, tai tikrai ne dėl naudotų medžiagų nesuderinamumo. Be to, renkantis sistemą, „Baumit“ specialistai visada teikia konsultacijas bei visokeriopą techninę priežiūrą fasadą šiltinant. Tinkamas techninis palaikymas iš gamintojo yra labai svarbus, ypač kai reikia nestandartinių sprendimų. Taigi žmogus nelieka vienas su iškilusiais klausimais ar nekompetentingais, o kartais ir nesąžiningais statybininkais.

Medžiagų poveikį sveikatai tiria unikalus tyrimų parkas

„Baumit“ ypač atsakingai žiūri į savo gaminamų produktų poveikį aplinkai ir pačiam žmogui. Bendrovė išsikėlė sau prioritetines užduotis: naudoti išteklius tvariai, mažinti sunaudojamos energijos ir išmetamųjų dujų kiekį, optimizuoti žaliavų ir kuro naudojimą, bet turbūt pats reikšmingiausias jų projektas – “Healthy Living”, kurio metu skleidžiamos žinios apie statybinių medžiagų daromą įtaką gyventojų sveikatai. Tam, kad ištirtų realias gyvenimo skirtingo tipo pastatuose sąlygas ir nustatytų statybinių medžiagų poveikį žmogaus organizmui, „Baumit“ sukurė VIVA – vienintelį tokį pasaulyje tyrimų parką, kur atliekami statybinių medžiagų bandymai, užtikrinantys, kad gyventumėm sveikuose namuose.

Šiuo metu Viva parke pastatyta jau 12 pavyzdinių namų iš įvairių statybinių medžiagų – betoninių konstrukcijų, betono, pilnavidurių plytų, medienos ir medžio karkaso. Šie namai pastatyti greta naujo Baumit Inovacijų centro, Wopfingo mieste, 50 km į pietus nuo Vienos. Namų, kurių matmenys yra 4×5 m, išorės ir vidaus sienos padengtos įvairiausiomis dangomis. Visus pastatus veikia tos pačios oro sąlygos, visų šilumos laidumo koeficientas yra vienodas. Iš vienos struktūros yra surenkama daugiau nei 3000 matavimų per savaitę. Anoniminiai duomenys yra siunčiami į technikos universitetą Vienoje. Ten įvertinama surinktų duomenų įtaka žmonių sveikatai ir gyvenimo kokybei.

 

Tai, kad dar 1810 m. prasidėjo Austrijos Kalkių krosnyje, išsivystė į vieną sėkmingiausių Europos statybinių medžiagų prekinių ženklų. Nuolatinis augimas ir tobulėjimas yra, turbūt, įsišaknijęs įmonės vizijoje ir vertybėse, tad šiandien ji gali pasiūlyti ne tik aukštos kokybės, patvarius šiltinimo sprendimus, bet ir žmogaus didžiausią turtą – sveikatą saugančius gaminius.

www.baumit.lt

 

Partnerio turinys

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų