Legendinė „Neringa“ atgimsta moderni ir išpuoselėta

2020 m. gruodžio 1 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

PAVADINIMAS: Viešbutis „Neringa“
ADRESAS: Gedimino pr. 23,Vilnius
VYSTYTOJAS: UAB „Neringos Viešbutis“
ARCHITEKTAI: architektas Alvidas Songaila
INTERJERO DIZAINERIAI: studija „Yes.design.architecture“
GENERALINIS RANGOVAS: UAB Merko statyba
PROJEKTO VALDYTOJAS: UAB „Contestus“
PASKIRTIS: viešbutis ir restoranas
ENERGINĖ KLASĖ: A+
AUKŠTAI: 5 ir 1 požeminis
STATYBOS PRADĖTOS: 2017 m.
STATYBOS BAIGTOS: 2020 m.
INVESTICIJOS: daugiau kaip 14 mln. eurų

Vilniaus Gedimino prospekte esančio viešbučio „Neringa“ pastato rekonstrukcija artėja prie pabaigos – tikimasi, kad netrukus, užbaigus paskutinius darbus, atvers duris ir atnaujintas viešbutis, ir legendiniu vadinamas restoranas „Neringa“. Daugiau kaip dvejus metus trukusios rekonstrukcijos metu viešbutyje įvyko didžiuliai pokyčiai – vidiniame penkių aukštų pastato kieme, kur anksčiau buvo automobilių stovėjimo aikštelė, dabar pastatytas naujas viešbučio korpusas, iškilęs virš restorano salės.

Viešbučio plotas po rekonstrukcijos smarkiai padidėjo – iki uždarymo jame buvo 60 kambarių, dabar jų yra 124. Įrengtos dvi konferencijų salės, restauruotas 150 vietų restoranas, dvi pobūvių salės (20 ir 10 vietų), 80 vietų baras rūsyje, o viršutiniame pastato aukšte šiltojo sezono metu duris atvers stogo baras. Po pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Išmanūs inžineriniai sprendimai diegiami tiek restorane, tiek viešbutyje.

Į viešbučio ir restorano „Neringa“ rekonstrukcijos projektą investuota daugiau kaip 14 mln. eurų, iš kurių apie 2 mln. Eur – investicijos į interjerą ir restauracijos darbus.

Viešbutį valdančios bendrovės „Neringos Viešbutis“ valdybos pirmininkė Rūta Tamulienė sako, kad įsigydami šį pastatą, investuotojai buvo iš anksto įvertinę unikalų paveldą ir vertingo pastato miesto centre rekonstrukcijos galimybes. „Norėjosi išlaikyti pastato istorinę vertę, o jo plėtrą suderinti su šiuolaikinio viešbučio svečio poreikiais, atskleidžiant jam unikalią viešbučio ir restorano „Neringa“ istoriją. Tikime, kad šią viziją įgyvendinome su kaupu,“ – sako R. Tamulienė. Projektas pareikalavo daugiau laiko ir investicijų, nei buvo numatyta, nes rekonstrukcija visada atneša nemažų iššūkių ir po kiekvienu sienos sluoksniu galima laukti siurprizų, tačiau visas problemas pavyko sėkmingai išspręsti, o siekiant galutinio rezultato išnaudotos visos geriausios galimybės.

„Džiaugiamės, kad nauji sumanymai ir idėjos kilo net vykstant rekonstrukcijai. Antai iš anksto nebuvome numatę baro ant stogo, bet pamatėme, kokia nuostabi Vilniaus miesto panorama atsiveria nuo „Neringa“ stogo, ir supratome, kad privalome šią erdvę padaryti prieinamą vilniečiams ir svečiams. Vystydami šį projektą, negailėjome nei lėšų, nei laiko. Esame labai patenkinti rangovų, architektų, interjero dizainerių bei projekto valdytojų darbu ir galutiniu rezultatu. Tikimės, kad mūsų komandinį darbą įvertins ir viešbučio svečiai,“ – sako R. Tamulienė.

PLANUOTA PLĖTRA IR NAUJA STATYBA

2017 m. rugsėjį rekonstrukcijai buvo uždaryti ir restoranas „Neringa“, ir viešbutis. Projekte jie buvo aiškiai atskirti – viešbučio dalis pertvarkyta iš esmės, o restoranas „Neringa“, kuris užėmė pusę viešbučio pastato pirmojo aukšto, buvo apsaugotas ir užkonservuotas, kol po viešbučio rekonstrukcijos darbų pradėta jį restauruoti.

Architektas Alvidas Songaila nurodė, kad parengtuose rekonstrukcijos projektiniuose pasiūlymuose viešbučio plėtra ir jo patalpų perplanavimas buvo projektuojamas nevertingose dalyse, išplečiant restorano ir jo pagalbinių patalpų plotą. Taip pat pastato išplėtimas suplanuotas ir sklypo gilumoje, kieme pristatant du šoninius korpusus, kuriuos sujungė įstiklinta erdvė. Naujųjų kiemo korpusų aukštingumą nulėmė Gedimino prospekto aplinka – jie negalėjo iškilti aukščiau pagrindinio viešbučio pastato korpuso, stovinčio prie gatvės. Naujųjų korpusų fasadų apdailai architektas pasirinko tradicines medžiagas, derančios prie senųjų miesto pastatų konteksto.

Viešbučio „Neringa“ pastato Gedimino prospekto fasado centrinė simetrinė kompozicija yra įvardyta kaip viešbučio išorės vertingoji savybė, kuri buvo išlaikyta atliekant fasado tvarkybos darbus.

Pradėti įgyvendinti viešbučio „Neringa“ rekonstrukcijos darbai nepašykštėjo netikėtumų. Pradėjus ardyti pastato apdailos sluoksnius, paaiškėjo, kad jo perdangos yra deformuotos ir nesaugios. Ekspertizė patvirtino, kad didžiąją dalį esamų konstrukcijų reikia ardyti.

„Vykdant itin didelio masto rekonstrukcijos darbus tokiame atsakingame projekte, kuris įgyvendinamas tankiai užstatytame sostinės centre, ankštose erdvėse tarp kitų vertingų pastatų, neretai susiduriama su dideliais iššūkiais, tenka keisti ne tik darbo, bet ir techninį projektą,“ – sako UAB Merko statyba projekto direktorius Žilvinas Pakutinskas. Keičiant ar koreguojant projekto sprendinius reikia laiko projektavimui, naujų rangovų paieškai, nenumatytų medžiagų užsakymui ir kt.

Be to, senamiesčio sklypuose yra tankus tinklas įvairių komunikacijų, kurios aprūpina kaimyninius pastatus – reikia laiko joms iškelti ar perkelti. Ankštoje statybvietėje nėra vietos įsirengti buitinėms patalpoms, sandėliuoti medžiagoms, taip pat galimybės naudoti daug įvairių kėlimo mechanizmų, sudėtinga siauromis gatvėmis privažiuoti su stambiais konstrukciniais gaminiais. Papildomai būtina skirti dėmesio ir laiko, kad statybos darbų triukšmas ir dulkės netrukdytų aplinkiniams.

Rekonstrukcijos procesui svarbu dinamiška, lanksti, greita reakcija į besikeičiančią situaciją, reikia gerai išmanyti ne tik statybos procesus, bet ir įvairių konstrukcijų ypatumus bei statybos metodus įvairiais laikotarpiais. Todėl turi būti pasitelkta profesionali ir patyrusi dirbti su paveldu komanda, o darbui reikia tikslaus planavimo. Pastato projektuotojams tenka įsigilinti į netikėtai iškylančias naujas kliūtis ar reikalavimus, o generalinio rangovo užduotis – kokybiškai juos įgyvendinti.

Tokių iššūkių neišvengė ir viešbučio „Neringa“ rekonstrukcijos projektas, o tai lėmė ilgesnius, nei numatyta, statybų terminus.

ATSAKOMYBĖ PATIKĖTA PROFESIONALIAUSIEMS

Rekonstruoti prieš 60 metų statytą istorinį viešbutį „Neringa“ buvo pasirinktas patyręs, patikimas ir profesionalus generalinis rangovas – Estijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė Merko statyba. Pagrindinis užsakovo reikalavimas buvo išsaugoti paveldą – restorano „Neringa“ interjerą ir jo elementus, taip pat turėjo būti išsaugota pastato Gedimino prospekto fasado centrinė simetrinė kompozicija bei įgyvendinta viešbučio pastato plėtra. Kaip sako UAB Merko statyba projekto direktorius Žilvinas Pakutinskas, ir pati bendrovė, ir šiame projekte dirbusi komanda jautėsi atsakingi ne tik užsakovui, bet ir vilniečiams, ir netgi istorijai.

Nuo pat pirmųjų dienų objekte kilo įvairių iššūkių įgyvendinant sprendinius dėl paveldo išsaugojimo. Vienas pirmųjų darbų buvo įrengti projektinę perdangą virš dalies saugomo restorano „Neringa“. Iššūkis buvo tai, kad jos vieta sutapo su senąją perdanga, prie kurios iš apačios buvo pritvirtintos senojo restorano lubos, o po ja – restoranas „Neringa“ su saugomu interjeru. Kadangi buvo neįmanoma naudoti tradicinių klojinių ar atramų, suprojektuotos specialios beveik 8 m metalo konstrukcijos, kurios pastate sumontuotos rankiniu būdu.

UAB Merko statyba betonavimo padalinio komanda įrengė likutinius klojinius ir sėkmingai užbetonavo projektinę perdangą, kuri taip pat saugojo nuo mechaninio poveikio, o įrengus virš jos hidroizoliaciją – ir nuo meteorologinių veiksnių. Darbai vykdyti atsakingai, nekeliant vibracijos, kuri galėtų sukelti deformacijas ir pakenkti paveldui.

Vienas atsakingiausių darbų, pademonstravęs Merko statybos profesionalumą, buvo pastato fasado centrinės simetrinės kompozicijos išsaugojimas. Kadangi po ekspertinio įvertinimo buvo nuspręsta nugriauti dalį viešbučio senųjų konstrukcijų, fasado siena buvo patikimai sutvirtinta specialiomis konstrukcijomis, o prastos būklės statinys pradėtas ardyti. Patyręs generalinis rangovas prisiėmė didžiulę atsakomybę, kur buvo neleistina nė menkiausia klaida, ir profesionaliai įveikė iššūkį: sutvirtinta siena liko saugiai stovėti prie sostinės Gedimino prospekto, kuris nuolat pilnas žmonių ir kuriame vyksta daug masinių renginių.

Naujojo viešbučio korpuso statybai taip pat rasti nestandartiniai sprendimai: pradėjus statybos darbus, suprojektuotomis ir įrengtomis specifinėmis monolitinėmis bei metalinėmis konstrukcijomis buvo apgaubta didžioji dalis restorano „Neringa“ salės, virš kurio iškilo naujasis viešbučio korpusas.

Naujas netikėtumas laukė vykdant žemės kasimo darbus ir archeologinius tyrinėjimus: buvo aptikta XVIII a. krosnis. Tai tapo dar vienu iš kelių svarbiausių iššūkių mažoje statybvietėje. Kadangi istorinė krosnis buvo poliakalės judėjimo kelyje, norint užbaigti gręžtinių pamatų įrengimo darbus, teko rasti sprendimus, kaip ją apsaugoti nuo didžiulių mechanizmų keliamos dinaminės apkrovos ir vibracijos. Sėkmingai įgyvendinus sprendimus, krosnis išsaugota ir dabar eksponuojama.

UAB Merko statybai sėkmingai įveikti ne vieną dėl paveldo išsaugojimo iškilusį iššūkį padėjo sklandus bendradarbiavimas su užsakovo atstovais, architektais ir visais rekonstrukcijos projekto partneriais, taip pat sprendimų priėmimo operatyvumas. Objekte darbus vykdė daugiau kaip 100 rangos įmonių, piko metu aikštelėje dirbo apie 200 žmonių. Generalinio rangovo profesionalumas ir patirtis padėjo sėkmingai organizuoti statybos procesą, paisant gretimų pastatų gyventojų interesų. Didelis dėmesys darbų saugai aikštelėje padėjo išvengti incidentų. Bendras komandinis darbas atnešė puikių rezultatų – įvykdyti objekto užsakovo ir architektų kelti patys aukščiausi reikalavimai. UAB Merko statyba džiaugiasi jai patikėta unikalia galimybe palikti žymų pėdsaką Vilniaus architektūroje, o svečiai netrukus galės džiaugtis sugrįžę į legendinę erdvę „Neringa“.

NENUMATYTOS APLINKYBĖS KOREGAVO IR TECHNINĮ PROJEKTĄ, IR STATYBŲ TERMINUS

CONTESTUS prie šio projekto įgyvendinimo prisijungė 2016 m., kai dar tik buvo rengiamas techninis projektas. Įmonė atliko projektavimo valdymo, statybos valdymo ir techninės priežiūros darbus. Tiesa, pasak CONTESTUS projekto vadovės Erikos Baranauskaitės, techninį projektą dėl susidariusių aplinkybių reikėjo keisti kelis kartus, tad statybų terminas pailgėjo, palyginti su pirminiu planu.

„Pirmas veiksnys, lėmęs projekto pakeitimus, kurie pailgino projekto įgyvendinimo terminus, buvo po ardymo darbų paaiškėjusi reali esamo pastato konstrukcijų būklė. Atidengus konstrukcijas ir ekspertams jas įvertinus, pateikta išvada, kad jų kokybė per prasta, ir teko griauti gerokai daugiau, nei buvo numatyta pirminiame projekte, – pasakoja E. Baranauskaitė, kuri šiame projekte darbuojasi jau daugiau nei ketverius metus. – Projekto įgyvendinimo metu nuspręsta išplėsti konferencijų centrą, įrengti daugiau kambarių, suplanuoti barą su terasa ant stogo, todėl buvo suprojektuotas papildomas korpusas.“

Be to, atliekant žemės judinimo darbus, atrasta krosnis, kurią nuspręsta išsaugoti. Ji eksponuojama radimo vietoje.

Svarbiausias tikslas atliekant griovimo ir statybos darbus buvo išsaugoti vertingąsias istorinio restorano „Neringa“ savybes: freskas, bareljefą, sienų gobelenus, medinę apdailą, baldus ir kitas vertybes. Intensyvūs griovimo darbai sukėlė nemažai emocijų visuomenėje, tačiau pavyko rasti visus tenkinantį sprendimą: projektuotojai suprojektavo specifines konstrukcijas, kurios apgobė restorano patalpas ir taip leido vykdyti statybas išsaugant restoraną.

Šį konstrukcinį sprendimą, kai virš restorano pastatytas naujas korpusas su kambariais, įmonės CONTESTUS atstovė įvardija kaip vieną originaliausių visame projekte.

„Visi objekto sprendiniai ir statybų organizavimas buvo vykdomas ypatingą dėmesį skiriant restoranui. Rangovui šią užduotį pavyko įgyvendinti puikiai, o vėliau savo darbą pradėjo restauratoriai, kurie dirbo tam, kad grąžintų restoranui „Neringa“ pirminį grožį, kuris šiek tiek išblėso, ankstesniems savininkams neskiriant tiek dėmesio vertybių išsaugojimui, – sako E. Baranauskaitė. – Restoranui atvėrus duris, visi gerbėjai išvys tokį patį restoraną, kokį mėgo. Tik šiek tiek pagražėjusį ir atjaunėjusį.“

Rinkoje 15 metų dirbanti, prie daugiau nei 100 statybos projektų valdymo bei nekilnojamojo turto objektų plėtros visoje Lietuvoje prisidėjusi įmonė CONTESTUS teigia, kad viešbučio „Neringa“ projektas yra puikus pavyzdys, kaip profesionalus komandinis darbas padeda operatyviai išspręsti visus iššūkius.


ISTORINIS INTERJERAS KAIP VERTYBĖ

Restoranas „Neringa“ buvo atidarytas 1959 m. lapkritį. Jo projekto ir pavadinimo autoriai – architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai. Viešbučio „Neringa“ pastate daugiausia vertingųjų savybių, įrašytų Kultūros vertybių registre, yra būtent restorano interjere: tai restorano trijų salių ir vestibiulio tūrinė erdvinė kompozicija, išdėstymas, interjero visumos sprendiniai, taip pat architektūrinės detalės, tarp kurių ir didžiojo restorano salės scenos pakyla, šviestuvai, dekoratyvinis baseinėlis su stiklo skulptūra bei bufeto-baro, sienų ir grindų apdailos tipai.

„Neringa“ interjerą kūrė dailininkai Vladas Jankauskas ir Vytautas Povilaitis, kurių sieninė tapyba „Neringa ir Naglis“ ant restorano didžiosios salės sienos bei skulptoriaus Juozo Kėdainio mažosios salės puošmena bareljefas „Neringa“ yra vieni įsimintiniausių interjero elementų. Šie kūriniai išsaugoti. Atnaujinant bareljefinę kompoziciją, užteko nuvalyti apnašas nuo reljefinio paviršiaus ir kai kur atkurti dažus. Kultūros paminklų restauravimo UAB „Rūpintojėlis“ specialistai atnaujino bareljefą „Neringa“, taip pat atliko restorano vestibiulio dekoratyvinės betoninės grindų dangos „Terrazzo“ atnaujinimo bei restorano faktūrinių lubų tvarkybos darbus. Senąją grindų dangą pavyko nuvalyti moderniais restauraciniais produktais, kai kur atkūrus netektis.

Tvarkybos specialistai džiaugiasi, kad viešbučio „Neringa“ rekonstrukcijos užsakovai stengėsi pastate išsaugoti ateities vartotojui tiek vertingųjų dalių, kiek jų yra. Prieš dešimtmečius įrengtos restorano lubos yra saugomo faktūrinio tipo: joms įrengti medinių balanų tinklelis buvo klojamas po kalkiniu skiediniu, o gruoblėtas lubų paviršius suformuojamas kazeino ir gipso pagrindu. Buvo sukurtas labai išraiškingas lubų paviršius, šių dienų restauratorių palyginimu, primenantis lietuvišką šakotį. Deja, beveik pusė šių įspūdingų saugomo interjero lubų buvo prarasta – 50 % paviršiaus atšoko, jį teko atkurti. Tad tvarkybos specialistai gerokai pasuko galvas, kol ant lubų pavyko sėkmingai atkartoti „Neringa“ gerbėjams tokį įsimintiną gruoblėtą lubų paviršių.

SPALVOS, MOTYVAI IR RAŠTAI IŠLIKO DETALĖSE

Modernią viešbučio „Neringa“ interjero stilistiką diktavo ne tik architektūrinis paveldas, bet ir nematomas, bet ryškus pastato charakteris. „Neringa“ buvo ir, matyt, liks intelektualių, kuriančių žmonių erdve. Negalėjome čia kurti stilistikos, kuri būtų per daug prabangi, bet minimalizmas ir absoliuti eklektika čia taip pat nederėtų. Todėl rinkomės meniškus sprendimus, net drąsius, kreipėme dėmesį į autentiškumą ir detales,“ – sako studijos „Yes.design.architecture“ architektė Indrė Baršauskaitė.

Esminė dizaino idėja buvo visiškai neatitrūkti nuo senojo restorano tematikos, bet aklai jos nekopijuoti.

Senasis restoranas yra labai turtingas raštais, spalvomis, medžiagiškumu. Šias išraiškas kaip visumą interjero architektai pritaikė naujose erdvėse ne pagal jų senąją funkciją. „Terrazzo“ grindų spalvų paletė nugulė ant sienų, baldų, koridoriaus kilimų. Autentiškų gobelenų raštai tapo kilimu, o restorane mediniais pagaliukais dengtų sienų ritmas dabar primenamas juostinio betono apdailoje. Naujai pažiūrėta į tokius funkcinius interjero elementus, kaip lovos, spintos, praustuvės. Lovoms sukurtas itin nestandartinė galvūgalio forma – pusapvalė, kaip tekančios arba besileidžiančios saulės idėja. Interjere stengtasi nenutolti nuo gamtos.

Apdailai panaudotos interjere dominuojančios medžiagos: tikras, skirtingų spalvų „Terrazzo“ akmuo kiekvieno aukšto vonios patalpose. Ši idėja inspiruota senojo restorano grindų dangų, kurios sugrąžintos į viešbutį „Neringa“.

Kambariuose nemažai medžio faneruotės, kuri pasirinkta įvertinus funkcionalumą ir praktiškumą. Interjere yra ir kitų natūralių medžiagų – metalo ir betono. „Net jeigu sendinto žalvario masyvios lentynos recepcijoje kažkam atrodys per drąsiai, net puošniai, šis puošnumas yra natūralus,“ – sako dizainerė.

Dar vienas įdomus elementas – tai kambarių suoliukai languose, kurių idėją pasiūlė pastato architektas A.Songaila. Tai bus tiek poilsio zona, tiek darbo kompiuteriu vieta svečiui. Suoliukų gobelenas buvo specialiai išaustas tokio rašto, kuris randamas senuosiuose restorano „Neringa“ baldų gobelenuose.

UNIKALI IR ESTETIKA DVELKIANTI ATMOSFERA NUO PIRMOJO ŽINGSNIO

Kiekvienas išskirtinės architektūros pastatas vertas turėti unikalią atmosferą, kurią sukuria estetinių bei kompozicinių sprendinių visuma, pabrėžianti vietos individualumą ir charakterį. Skoninga viešbučio svečių poilsiui skirta aplinka teikia jiems vizualinį malonumą, o interjero erdvėse juos gaubiantys jaukūs tonai, tekstūros ir spalvos reprezentuoja aplinkos išskirtinumą.

Šią unikalią atmosferą viešbučio „Neringa“ svečiai pajus nuo pirmojo žingsnio, kai, vos pastačius koją ant grindų, juos apgaubs skoninga estetika ir švaros pojūtis. Architektų ir interjero dizainerių pasirinkta dekoratyvinių liejamų grindų danga atveria po kojomis įspūdingą spalvų variaciją. Papildomas pranašumas – patikimi, saugūs, švara tviskantys dekoratyviniai grindų paviršiai ir geras jų atsparumas nusidėvėjimui bei trinčiai. Būtent tai slypi už dekoratyvios ir inovatyvios „Mapei“ idėjos, kuri tampa esminiu modernaus interjero dizaino sprendimų šaltiniu.

Vienas iš interjero akcentų – visuose viešbučio „Neringa“ kambariuose architektų sprendimu panaudota „Mapei“ liejamųjų grindų sistema su didelio stiprio pagrindu – „Mapei Topcem“ ir „Ultratop Natural Effect“, kurią tiekė UAB „Velve M.S.T.“, išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje. Naudojant šią dangos sistemą, gaunami reprezentatyvūs, atsparūs, besiūliai grindų paviršiai, tinkami naudoti visų tipų gyvenamosios, komercinės, visuomeninės ir kitos paskirties patalpose.

Pirmiausia, prieš liejant dekoratyviojo betono dangą „Ultratop“, tvirtam pagrindui sukurti išbetonuotas pagrindas, naudojant greitojo betonavimo rišiklį „Topcem“. Vienas iš šios greitojo betonavimo sistemos pranašumų – naudojimo paprastumas.

„Įrengiant „Ultratop“ cementines arba kitų tipų polimerines liejamas dangas, ypač svarbu nepamiršti, kad galutinė tokio tipo grindų kokybė labai priklauso nuo tvirto pagrindo. Pagrindams prieš galutines dangas iš esmės netinka smėlbetonio sistema, kuri plačiai naudojama prieš kito tipo apdailos dangas. Paprastai, dirbant su smėlbetonio pagrindais, susiduriama su tokiais apribojimais bei trūkumais: ilgas įrengto smėlbetonio pagrindo džiūvimo laikas, mažas mechaninis stipris, dozavimo klaidos mišinio gamybos metu, trūkiai ir t. t.“, – sako UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas ir inžinierius Artūras Ručinskas.

Pasak jo, susidūrus su minėtaisiais iššūkiais, puiki alternatyva – greitojo betonavimo sistema „Topcem“. Būtent šio tipo sistema viešbučio „Neringa“ objekte leido ne tik gauti mechaniškai tvirtą pagrindą, bet dėl įrengimo paprastumo šiuos darbus rangovas galėjo atlikti be jokių papildomų mokymų, nes įrengimo procesas – analogiškas smėlbetonio grindų įrengimui.

Be to, sistema „Topcem“ leido sutaupyti nemažai laiko. Dėl greito džiūvimo ant šio tipo pagrindo „Ultratop“ ar kitų tipų liejamas grindis įrengti galima vos po keleto dienų. Įrengiant smėlbetonio pagrindą, tektų laukti ne mažiau kaip 2–3 savaites.

Ant paruošto su „Topcem“ pagrindo įrengtas vienas iš projekto interjero akcentų – įspūdingos grindys su liejamo dekoratyviojo betono sistema „Ultratop Natural Effect“. Ši betono grindų sistema įrengta apie 2,5 tūkst. kv. m plote.

„Dėl savo aukštų techninių parametrų ir estetinio vaizdo projektui pasirinkta sistema „Ultratop Natural Effect“. Tai gniuždymui, nusidėvėjimui ir trinčiai atspari 5–6 mm storio grindų danga. Naudojant šią grindų sistemą, sudaromas vientiso, lygaus paviršiaus efektas, kuris yra maksimaliai artimas pramoninio betono vaizdui. Dengiant specialiais apsauginiais sluoksniais, pasiekiamas puikus atsparumas vandeniui, nešvarumams, dėmėms ir t. t. Tai supaprastina tokių grindų valymą ir kasdienę priežiūrą“, – pabrėžia A. Ručinskas.

Viešbučio „Neringa“ patalpoms architektai pasirinko šiltą spalvą „Standard“ iš šešių „Mapei Ultratop“ spalvų paletės. Besiūlių grindų efektui išgauti, įrengiant šią grindų sistemą, naudotas artimos dangai spalvos sandariklis.

Viešbučio laiptinėse, vonios kambariuose bei kitose bendrosiose erdvėse naudotos keraminės, mozaikinio betono ir akmens masės plytelės. Visų tipų plytelių hidroizoliacija užtikrinta – jas montuojant apie 1–1,5 tūkst. kv. m plote kompleksiškai panaudotos „Mapei“ hidroizoliacijos bei plytelių klijavimo ir glaistymo sistemos (klijai „Keraflex Maxi S1“ ir „Adesilex P9“, glaistai „Ultracolor Plus“ ir silikonai „Mapesil AC“).

Plytelių tarpams glaistyti puikiai tiko cementinis glaistas „Ultracolor Plus“. Tai ne tik plačiausią rinkoje – net 37 spalvų – paletę turintis cementinis plytelių siūlių glaistas, bet jis taip pat išsiskiria keliomis patentuotomis technologijomis: pelėsių kaupimąsi ir formavimąsi ant paviršių, naudojamų drėgnose aplinkose, sumažina technologija „BioBlock®“; o sukurti ilgalaikius, mažiau besipurvinančius, vandeniui atsparius paviršius leidžia technologija „Drop Effect“, paremta specialių hidrofobinių priedų naudojimu.

Itin svarbu tai, kad visi viešbučio projekte gausiai naudojami „Mapei“ produktai yra sertifikuoti, ekologiški ir nekenksmingi aplinkai („žalieji“ produktai). Pagrindiniai sistemos produktai turi ypač vertingą standartizuotą tarptautinį dokumentą – EPD (angl. Environmental Product Declarations) sertifikatą. Ši gaminių aplinkos apsaugos deklaracija pagrįsta produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai. Šis sertifikavimas ypač aktualus šiuolaikiniu tvarios statybos laikotarpiu, kai pastatams keliamas reikalavimas atitikti LEED ir BREEAM reikalavimus.

„Mapei Ultratop“ toli gražu ne naujovė Lietuvoje. Per pastaruosius dešimt metų su šia sistema Lietuvoje įgyvendintas ne vienas unikalus projektas. Vis daugiau architektų, projektuotojų, interjero dizainerių ir klientų renkasi šią sistemą dėl jos universalumo, reprezentatyvumo, detalios techninės dokumentacijos ir kokybiško konsultavimo projektavimo bei įrengimo procese.

DĖMESYS KOMFORTUI, AKUSTIKAI IR ESTETIKAI

„Neringa“ jau metų metus siejama su prabanga, todėl ir po rekonstrukcijos tikimasi, kad jos bus ne mažiau nei prieš tai. O jaukumo ir komforto viešbučiui suteikia išskirtiniai kokybiški daniški kilimai, kuriuos tiekė rinkoje itin gerai žinoma įmonė „Ogrinda“.

Skirtingų atspalvių kilimų galima rasti kiekviename pastato aukšte: jie naudoti koridoriuose, konferencijų salėse, lagaminų saugojimo patalpose, rūsio laiptų pakopose ir net dengia dalį baro patalpos sienų.

„Viešbutyje naudoti vilnoniai kilimai, išsiskiriantys itin aukšta kokybe bei sukuriantys savotišką atmosferą, – pasakoja įmonės „Ogrinda“ projektų vadovas Ignas Vaitiekūnas. – Vientisumui sukurti buvo naudota vienoda kilimo bazė, tačiau kiekvienas aukštas turi savo atspalvį. Konferencijų salėje dėl patogesnės priežiūros naudotas kilimas su druskos ir pipirų atspalviais.“

Anot jo, būtent specialus dizainas ir buvo didžiausias šio projekto iššūkis – visi kilimai gaminti pagal individualius architektų brėžinius. Be to, reikėjo ieškoti pačių tinkamiausių spalvinių sprendimų, todėl iki galutinio varianto buvo kurti net penki skirtingi pavyzdžiai.

„Visuomet įdomu dirbti su išskirtiniais dizaino projektais. Žinoma, tai užtrunka ilgiau, nei pasirinkus standartinius kilimus, tačiau ir rezultatas būna įspūdingesnis“, – sako I. Vaitiekūnas.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad naudoti kilimai turi geras akustines savybes: jie tarsi sugeria žingsnius bei kitokį triukšmą, todėl yra itin mėgstami viešbučiuose. Dažniausiai naudojami būtent daniški kilimai, kurie pasirinkti ir viešbučio „Neringa“ projekte.

„Kadangi viešbučiuose grindų danga patiria didesnes apkrovas nei privačiuose namuose, reikia naudoti atitinkamų techninių savybių kilimus, – sako įmonės „Ogrinda“ vadovas Arūnas Vaitiekūnas. – Mūsų tiekiamų kilimų kokybiškumą iškalbingai įrodo faktas, kad daugelis klientų kilimų nekeičia dešimtmečiais, nes danga tiesiog nepraranda nei techninių, nei estetinių savybių.“

Įmonės vadovas teigia, kad dėmesį reikia atkreipti ir į kilimų priežiūrą, todėl itin dažnai siūlomi vilnoniai kilimai su specialiais priedais, užtikrinančiais atsparumą bei lengvesnį valymą. Be to, įmonės „Ogrinda“ partneriai siūlo ir specialias priemones, kurias naudojant kilimų priežiūra dar labiau palengvėja.

„Ogrinda“ rinkoje žinoma jau beveik 25 metus. Įmonė sėkmingai dirba apdailos medžiagų tiekėja, yra sukaupusi didelę patirtį, atsirinkusi patikimiausius partnerius, nuolatos seka dizaino tendencijas. Dėl šių priežasčių įmonę renkasi didžiausi užsakovai Lietuvoje ir užsienyje. Pritaikydami savo patirtį, įmonės „Ogrinda“ specialistai gali pasiūlyti gaminių tiekimą ir individualiuose, ir viešuosiuose projektuose.

VIEŠBUČIO INTERJERE SPINDI ĮSPŪDINGI MARMURO IR KVARCO GAMINIAI

Viešbutyje „Neringa“ estetinė harmonija bei viso pastato patvarumas susilieja į visumą, nes rekonstrukcijai naudotos ypatingos medžiagos, galinčios ne tik sukurti prabangos įspūdį, bet ir užtikrinti kokybę.

Interjere buvo naudojami italų kompanijos „Santamargherita“ specializuoti marmuro ir kvarco pagrindu pagaminti aglomeruoti akmenys, kuriuos specialiai šiam viešbučiui tiekė lietuviško kapitalo įmonė „Arsenalas“.

Daugiau nei 40 metų įmonė „Santamargherita“ kruopščiai parenka brangiausias medžiagas, kurias gali pasiūlyti gamta. Medžiagos apdorojamos naudojant pačias naujausias technologijas, kad būtų sukurtos įspūdingos marmuro gabaliukų aglomeratų kolekcijos, kuriomis dekoruojamos ir papuošiamos skirtingos erdvės. Svarbu ir tai, kad šie gaminiai užtikrina ilgalaikį atsparumą dilimui, rūgštims ir išlaiko puikų nepakitusį tvirtumą.

„Marmuro ir kvarco aglomeratų universalumas ir didelis asortimentas, kurį suteikia spalvos, faktūros ir apdaila, leidžia sukurti labai dinamiškus ir originalius medžiagų bei spalvų derinius, kurti naujas idėjas ir projektus. Manome, kad dėl šių priežasčių dizaineriai ir pasirinko šiuos gaminius“, – sako įmonės „Arsenalas“ savininkas Virginijus Rutkauskas.

Viešbutyje „Neringa“ interjero dizaineriai parinko šešias skirtingas spalvas: „Verde Alpi“, „Palladio Moro“, „Palladio Griso“, „Arabescato Bianco“, „Breccia Aurora“ ir „Rosso Verona“. Šie gaminiai tarpusavyje skiriasi savo atspalviais (jų galima rasti nuo šviesiausių iki tamsių) bei ornamentais.

Viešbutyje daugiau nei 500 kv. m išklijuotos 20 mm storio plokštėmis, 400 kv. m – 12 mm, o daugiausia, net 3,2 tūkst. kv. m, parinktos itin plonos 9 mm plytelės.

Pasak įmonės „Arsenalas“ atstovo V. Rutkausko, tokio storio plytelės parinktos dėl techninių reikalavimų – norėta, kad sienos nebūtų papildomai pastorintos. Beje, nors šios plytelės buvo gerokai plonesnės už įprastas, jų montavimui tai įtakos neturėjo: plytelės yra lygiai tokios pat tvirtos.

Siekiant sukurti elegantišką bei išskirtinį interjerą, kiekvienas naudotas gaminys buvo parinktas individualiai šiam projektui.

UAB „Arsenalas“ didžiuojasi savo klientams galėdamas pasiūlyti gaminių iš viso pasaulio. O svarbiausia, kad visas siūlomas prekes įmonės komanda kruopščiai atrenka, importuoja, gamina bei montuoja pati, todėl yra užtikrinta kiekvieno gaminio kokybe. Būtent dėl išskirtinės kokybės bei originalių gaminių įmonę „Arsenalas“ renkasi didžiausi užsakovai Lietuvoje bei užsienyje.

ŠVARA TVISKANČIAS ERDVES SUKŪRĖ DAŽŲ SAVYBĖS

Jaukumu ir tviskančia švara pasitinkanti unikali viešbučio atmosfera apgaubia į jį atvykusius svečius vos įžengusius į holą, kur sukuriamas itin svarbus pirmasis įspūdis, vėliau lydintis ir sustiprinamas kambariuose ir bendrųjų patalpų erdvėse. Viešbučio svečiai pasijus jaukiai ir saugiai. Kuriant skoningos estetikos, švaros ir saugumo pojūtį, architektų ir interjero dizainerių buvo itin kruopščiai parinktos sienų apdailos medžiagos, nes nuo sienų dažų ir jų spalvos, matinio ar blizgaus paviršiaus sukuriamo vaizdo gali priklausyti viešbutyje apsistosiančių svečių savijauta ir jų poilsio kokybė.

Viešbučio „Neringa“ patalpoms sienų ir lubų dažai buvo itin kruopščiai bandomi ir atrinkti tik atitinkantys viešbučio reikalavimus, tokius kaip patogumas dirbti, atsparumas valymui, specialus matinis lygis ir kiti.

Vienas iš interjero akcentų – šviesos neatspindintys visiškai matiniai lubų dažai „Tikkurila Siro Himmea“, kuriais lengva dengti paviršius. Su jais malonu dirbti: voleliu dengiant paviršių šiais dažais, jie netyška ir vizualiai išlygina smulkius paviršiaus nelygumus. Po dažymo švyti tobulas baltas paviršius. Šiuos dažus galima naudoti nespalvintus.

Sienoms pasirinkti specialios paskirties akriliniai vidaus dažai „Tikkurila Luja 7“. Laiptinių, vestibiulių, prausyklų ir kitų bendro naudojimo patalpų paviršiams naudojami dažai turi pasižymėti ypatingu patvarumu. Dažai „Tikkurila Luja 7“ atitinka ypatingus reikalavimus – dilimui itin atsparūs akriliniai dažai tokiose specifinėse patalpose gerai išsilaiko ilgus metus. Jie atsparūs stipriam mechaniniam ir cheminiam poveikiui, jų plėvelė ir spalva gali atlaikyti stipriausius ploviklius ir didelį mechaninį poveikį. Šie dažai taip pat tinka drėgnoms gyvenamosioms ir didesnėms visuomeninės paskirties patalpoms, todėl kad saugo dažytą paviršių nuo pelėsio. Dažai „Siro Himmea“ ir „Luja 7” atitinka statybinių medžiagų mažos emisijos klasę M1.

ESTETIKĄ PAPILDO KOKYBIŠKA APDAILA

Tokiuose išskirtinės reikšmės objektuose kaip „Neringa“, kur kiekviena projekto detalė kruopščiai apgalvota, nekyla abejonių, kad visi sprendimai taip pat turi būti kruopščiai ir kokybiškai įgyvendinti. Tokių vertingų objektų užsakovai kelia tik aukščiausios kokybės reikalavimus.

Apdailos darbų įmonei didžiausias iššūkis dalyvaujant kiekviename projekte yra darbo kokybė. Tad kvietimas prisijungti prie tokios svarbos projekto įgyvendinimo patvirtina pasitikėjimą įmonės komandos atliekamų darbų kokybe, kuri apdailos darbų įmonei yra jos geros reputacijos patvirtinimas, vizitinė kortelė bei rekomendacija ateičiai.

MB „Laigo statyba“ vadovai džiaugiasi, kad ši įmonė sėkmingai prisidėjo prie „Neringos“ projekto įgyvendinimo, o komandos atlikto darbo kokybė atitiko griežtus generalinio rangovo standartus ir užsakovo reikalavimus.

Bendrovė atliko nemažos dalies rekonstruojamo viešbučio svečių kambarių sienų ir lubų glaistymo bei dažymo darbus, taip pat įrengė hidroizoliaciją ir klojo plyteles. Užtikrinant aukštą darbų kokybę, antrojo, penktojo ir šeštojo aukštų svečių kambariuose glaistytos ir dažytos lubos bei sienos, o vonių patalpose paklotos plytelės. Šeštajame pastato aukšte atlikti sporto salės sienų ir lubų apdailos darbai.

Pirmajame viešbučio aukšte įrengtos konferencijų salės glaudžiasi aplink didįjį vestibiulį, kurio panoraminis stiklinis stogas leidžia erdvei prisipildyti natūralios dienos šviesos. Šio vestibiulio erdvės estetika ir MB „Laigo statyba“ kokybiškai atlikta apdaila džiugins lankytojų akis.

Iš viso bendrovė „Laigo statyba“ glaistymo ir dažymo darbų atliko daugiau kaip 2,6 tūkst. kv. m plote, o vonių patalpose paklojo apie 500 kv. m plytelių. Tai įprasta darbų apimtis šiai patyrusiai įmonei, o didelė dalis darbų jos komandai buvo standartiniai ir įprasti. Nors terminai buvo įtempti, įmonei pavyko puikiai suvaldyti darbo procesus dideliame objekte, laikytis griežtos tvarkos statybų aikštelėje ir darbų atlikimo terminų. Darbai šiame įsimintiname projekte buvo preciziškai suplanuoti, o profesionali įmonė savo transportu atsigabeno reikiamą kiekį medžiagų, todėl tiekimo sutrikimų ji nepatyrė net tokiame sunkiai privažiuojamame objekte sostinės centre ir puikiai susidorojo su visais iššūkiais.

Įdomiausi baldų sprendimai įgyvendinti vadinamajame „lobby“ bare, arba vestibiulio bare, kuriame prireikė daug netradicinių sumanymų. Viešbučio vestibiulio zonos (angl. lobby) baras skiriasi nuo kitų erdvių, nes jis yra prie pagrindinio viešbučio įėjimo, greta registratūros, todėl jame nuolat gausiai būriuojasi viešbučio svečiai ir su jais susitikti užsukę lankytojai.

SUSTIPRINTAS BETONAS BANGELĖMIS PAPUOŠĖ BARO FASADĄ

Viešbučio „Neringa“ pirmojo aukšto vestibiulyje esančio „lobby“ baro prekystalis sukurtas išskirtinis ir unikalus: jo priekinį fasadą puošia betono bangelės.

Visa vestibiulio baro konstrukcija yra raidės „L“ formos. Prie trumposios jo kraštinės veiks viešbučio registratūra, o prie ilgosios – „lobby“ baras, arba vestibiulio kavos baras, aptarnaujantis svečius.

Įspūdingą šio kavos baro fasadą puošiančią 3D betono plokštę su bangelėmis sukūrė ir pagamino MB „Invelita“. Bendradarbiaudama su architektais, ši įmonė pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti 3D betono plokštes. Gaminių formos neribojamos – pagal kliento pageidavimus ir kiekvieno užsakovo viziją.

„Neringa“ interjero koncepcijai reikėjo besikartojančių betoninių elementų pirmojo aukšto vestibiulyje. „Lobby“ baro prekystalio stalviršį MB „Invelita“ pagamino iš juodos spalvos betono plokštės. Toks pat sukurtas ir viešbučio rūsio baro stalviršis.

Betonas nėra dažomas jau pagamintas – naudojamas spalvos pigmentas įmaišomas betono gamybos metu, taip gaunama vientisa spalva per visą betono masę. Galimos visos spalvos iš NCS spalvų paletės. Viešbučio „Neringa“ projekte juodiems betono stalviršiams pagaminti buvo panaudotas juodas pigmentas.

Betonines dalis įmonė gamina pagal amerikiečių technologiją – betoninės baldų dalys pagamintos iš stiklo pluoštu sustiprinto betono (angl. Glass fiber reinforced concrete, GFRC). Pagrindinis skirtumas tarp šio ir standartinio betono yra tas, kad gaminant GFRC betoną naudojamas stiklo pluoštas, o ne standartinė armatūra. Dėl papildomų priedų, tokių kaip kvarco dulkės, polimerai ir kita, GFRC betonas tampa tvirtesnis nei statybinis. Tai leidžia pagaminti gerokai plonesnius ir lengvesnius, bet labai tvirtus betono gaminius.

Visos baldų detalės viešbučio „Neringa“ projektui, taip pat vazonai ir jų stovai, buvo gaminami užtikrinant nepriekaištingą gaminių kokybę, įgyvendinant visus užsakovo pageidavimus.

ĮKVEPIANTYS DARBO VIETŲ BALDŲ SPRENDIMAI BIURE

Atnaujinto „„Neringa“ viešbučio administracijos darbuotojų patalpose sukurta ne tik jauki, puikaus mikroklimato, bet ir ergonomiška bei produktyviam darbui pritaikyta aplinka.

Bendrovės „Narbutas Lietuva“ komanda džiaugiasi, kad „Neringa“ viešbučio administracija savo biurui įrengti pasirinko šios įmonės tiekiamus baldus, o jos pasiūlyti įkvepiantys darbo vietų baldų sprendimai padės atgimusio unikalaus objekto komandai įgyvendinti naują veiklos etapą. Derinant prie kitų viešbučio erdvių interjero, pasirinktos šiltos medžio spalvos – dominuoja ąžuolo bei juodos spalvos derinys.

Administracijos biure panaudoti „Narbutas“ Ukmergės gamykloje gaminti baldai. Čia įrengti patogūs spintų su stalčių sistema blokai „Choice“ bei minimalistine išvaizda išsiskiriančios estetiškai tiesių linijų kolekcijos „Nova“ spintos. Biure produktyvią darbo aplinką kuria pasirinkti funkcionalūs darbo stalai „Nova U“, stacionarūs stalai „Air“ bei keletas reguliuojamo aukščio darbo stalų. Patogias darbo sąlygas sukurs darbo kėdės „Eva II“ bei italų dizainerių dueto „Baldanzi & Novelli“ kurtos ergonomiškos kėdės iš kolekcijos „Wind“.

Kadangi viešbučio ir restorano administracijos biuro patalpos nedidelės, pasak bendrovės „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovės Gabrielės Vaitonytės-Galdikienės, komanda rado individualius sprendimus, kaip šioje erdvėje sutalpinti viską, kas būtina darbuotojų patogumui, jos neperkraunant, sukurti ne tik komfortiškas ir ergonomiškas darbo erdves, bet ir patogius poilsio erdvių sprendimus. Buvo pritaikyti nestandartiniai sprendimai, spintomis bei spintelėmis sukuriant itin funkcionalias ir patogias darbuotojų virtuvėlės erdves.

PARKETAS SAUGO GRINDŲ AUTENTIKĄ

Gamtos grožį kurianti įmonė „Medžio namai“ prisidėjo prie restorano „Neringa“ ir dviejų nedidelių pobūvių salių autentiškumo atkūrimo. Natūralaus ąžuolo grindys 360 kv. m erdvėje atgaivino klasikos pojūtį.

Net restorano ir pobūvių salėse pakeitus parketą, grindys ir toliau atrodo tokios, kokias mena lankytojai. Įmonės „Medžio namai“ direktorius Vidas Baškevičius su restoranu „Neringa“ taip pat turi ypatingų sąsajų, nes šioje miesto širdyje esančioje vietoje atšoko savo vestuves.
Minėtose erdvėse buvo išklotas vienetinis, arba kitaip – mozaikinis parketas, kuris sutinkamas vis rečiau. Tai subtilus gaminys, iš kurio galima sukurti pačius įvairiausius medžio grindų šedevrus.

Įmonės „Medžio namai“ direktoriaus V. Baškevičiaus tikinimu, svarbiausia užduotis buvo išsaugoti grindų autentiškumą ir atkurti unikalų eglutės raštą. Šis stilingas būdas kloti grindis daugeliui iki šiol kelia nostalgiškus jausmus. Klasikinio eglutės rašto parketas klojamas atskiras parketo lenteles dėliojant 90 laipsnių kampu. Taip sukuriamas daugeliui atpažįstamas ikoninis raštas.

„Jau senokai esame įpratę prie parketlenčių, kurias atsivežę į vietą be didelių rūpesčių galime imtis darbo. Šiuo atveju parketas pirmiausia buvo klijuojamas, 2–3 savaites brandinamas, paskui šlifuojamas, poliruojamas, gruntuojamas ir dengiamas laku. Parketo klojimas užtruko kelias savaites, procesą taip pat apsunkino rašto smulkumas ir margumas. Šiam darbui iš tiesų prireikė kruopštumo ir kantrybės, tačiau tai mums nebuvo iššūkis, nes turime ilgametę darbo patirtį“, – teigia V. Baškevičius.

Anot jo, įmonė „Medžio namai“ vis rečiau sulaukia tokių siūlymų, kai parketo klojimui skiriamas išskirtinis dėmesys. Dabartiniais skubos laikais pirmenybė teikiama greitam rezultatui.

Ilgametę patirtį turinti įmonė „Medžio namai“ ne pirmą kartą prisidėjo prie viešbučio aplinkos kūrimo.

BANDOMA NUSPĖTI ATEITIES MADAS IR TENDENCIJAS

„Assa Abloy Baltic AS“ filialo vadovas Andrius Juodvalkis įsitikinęs, kad dalyvauti istorinio viešbučio „Neringa“ modernizavimo projekte yra didelė garbė ir įvertinimas, juolab kad „Assa Abloy“ dalyvavo ir ankstesniame jo atnaujinimo etape. Jis džiaugiasi daugiamečiu bendradarbiavimu su viešbučiu „Neringa“.

„Klientas kelia aukštus kokybės, patikimumo ir ilgalaikiškumo standartus, o mes sugebame juos atliepti. Šiame projekte pats didžiausias iššūkis buvo suderinti šiuolaikiškus ir net ateities sprendimus su klasikiniu dizainu. „Assa Abloy“ produktų gama yra labai plati, gausu dizaino ir funkcionalumo pasirinkimų pačiam įmantriausiam skoniui, todėl mums užduotis pasiūlyti tinkamiausius sprendimus buvo ypač maloni“, – pasakoja pašnekovas.

Viešbučio kambario durims rakinti architektai su klientu pasirinko viešbučių rinkos lyderio „VingCard Signature“ spynas. Norint išlaikyti bendrą dizainą, visame viešbutyje su tarnybinėmis ir pagalbinėmis patalpomis buvo įdiegta „VingCard“ praėjimo kontrolės sistema. Toks kliento pasirinkimas yra toliaregiškas ir supaprastina tolesnį viešbučio eksploatavimą. Kadangi viešbučio spynų ir pagalbinių patalpų praėjimo sistema vienoda, nereikia papildomų ar net kelių sistemų integravimo tarpusavyje, sumažėja gedimų tikimybė, o tai užtikrina sklandų ir nepertraukiamą viešbučio darbą.

Siekiant užtikrinti viešbučio patalpų saugumą ir personalui patogų bei greitą patekimą į visas patalpas, buvo sumontuota generalinio rakto sistema. Personalui nereikės turėti aibės raktų rakinti kiekvienoms durims atskirai. Kiekvienas darbuotojas pagal jam priskirtas funkcijas galės atsirakinti tik jam priskirtas duris ir turės tik vieną raktą.

Pasak A. Juodvalkio, labai smagu dalyvauti projektuose, kuriuose architektai ir klientai bando nuspėti ateities madas bei tendencijas ir diegia sprendimus, kurie bus aktualūs ateityje. Viešbučio spynos ir praėjimo sistema yra paruošta mobiliojo rakto technologijai, t. y. ateityje kiekvienas viešbučio klientas, įsidiegęs mobiliąją programėlę, galės naudoti savo išmanųjį telefoną kaip durų raktą ir nebereikės jokių kambario kortelių durims atidaryti.

Mobilusis raktas yra didelis patogumas svečiams, be to, jis labai sumažina registratūros darbo krūvį ir pagreitina klientų aptarnavimą. Nuolatiniai svečiai ar klientai, iš anksto apmokėję už viešnagę, galės patys be papildomos pagalbos patekti į savo kambarį. Tai ypač aktualu siaučiant įvairiems virusams. Bekontaktis aptarnavimas užtikrina personalo ir svečių saugumą bei sveikatą. Taigi viešbutis „Neringa“ bus vienas pažangiausių viešbučių Vilniuje, pataikantis į pasaulinių tendencijų madą ir galės pasiūlyti šią inovatyvią paslaugą savo svečiams.

Rankenos ir durų uždarytuvai yra nudažyti matinio žalvario spalva. Tai pabrėžia viešbučio unikalumą ir stilių. „Assa Abloy“ gali pasiūlyti durų uždarytuvus, padengtus kliento norima spalva dar gamykloje, kad būtų užtikrintas nepriekaištingas rezultatas.

Visos projekte naudotos durys yra uždaromos „Assa Abloy“ uždarytuvais, pritaikytais varstyti sunkias, intensyviai naudojamas duris. Įvairus durų uždarytuvo funkcionalumas leidžia reguliuoti ir nustatyti norimą atidarymo kampą, o sumontavus eigos ribotuvą nebereikia grindyse montuoti atmušimo elementų – tai keltų klientams nesaugumo jausmą ir apsunkintų grindų priežiūrą. Palengvinto atidarymo funkcija leidžia net sunkias duris atidaryti vyresnio amžiaus žmonėms ar vaikams. Bėgelyje sumontuotas fiksatorius padeda klientui patogiai įeiti į kambarį net su keliais lagaminas. „Assa Abloy“ gaminiai yra geriausias pasirinkimas viešbučiams bei vietoms, kuriose būna didelis srautas žmonių ir durys yra sunkios.

PAGALVOTA APIE PATOGUMĄ KIEKVIENAM SVEČIUI

Atsižvelgiant į pastato „Neringa“ istorinę praeitį ir autentiškumą, interjere priderinti elektros instaliacijos elementai iš švelniomis linijomis ir aptakiais kampais išsiskiriančios JUNG AS 500 dizaino serijos.

„Šios serijos gaminių techninė įvairovė atitinka visus reikalavimus, keliamus pažangiausiai elektros instaliacijai. Jie yra maksimaliai funkcionalūs, atsparūs smūgiams, taip pat saulės spindulių poveikiui, neblunka ir praktiškai nesibraižo. Šios gaminių savybės itin aktualios viešbučiuose, kuriuose jie naudojami labai intensyviai ir turi būti ypač patvarūs“, – sako jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis.

Visame viešbutyje sumontuota daugiau kaip 5 tūkst. skirtingų JUNG elektros instaliacijos elementų, kurie savo funkcionalumu prisideda prie malonios viešnagės patirties kūrimo, estetiško bendro interjero vaizdo ir netgi resursų tausojimo.

Kiekviename kambaryje įrengti JUNG kortelių skaitytuvai. Jų paskirtis – fiksuoti kambario užimtumą ir taupyti energiją, kai nėra poreikio. Pavyzdžiui, svečiui išėjus iš kambario, automatiškai išjungiamas apšvietimas, klimato kontrolės įranga perjungiama į ekonominį veikimo režimą ir pan.

Taip pat šalia standartinių kištukinių lizdų ir jungiklių kambariuose svečių patogumui yra įmontuoti to paties dizaino USB tipo įkrovikliai su dviejų tipų – A ir C – jungtimis. Tai ypač aktualu šiuolaikiniuose viešbučiuose, kurių svečiai turi poreikį saugiai ir greitai įkrauti bent keletą skirtingų įrenginių.

„Tokių lizdų išskirtinumas ir universalumas – net dvi skirtingų tipų jungtys vienoje vietoje, tarp jų ir ne taip seniai atsiradusi C tipo jungtis, kuri naudojama naujausiuose įrenginiuose. Toks USB įkroviklis ne tik atitinka populiariausius prietaisų įkrovimo standartus, bet ir užtikrina įkrovimo technologijų saugumą. Tai patvirtina JUNG gaminiams suteiktas „Made in Germany“ kokybės sertifikatas“, – pabrėžia R. Skurdenis.

Neapsiribojant vien pagrindine jų funkcija ir aukšta kokybe, visiems elektros instaliacijos elementams keliamas ir kitas svarbus kriterijus – estetiška išvaizda. Kuriant viešbutyje įmontuotų JUNG gaminių seriją AS 500, ypač daug dėmesio buvo skirta jų formos grakštumui ir gaminių funkcionalumui, todėl jie puikiai papildo unikalų interjerą, kuris yra įtrauktas į valstybės saugomų architektūros paminklų sąrašą.

ORIENTAVOSI Į ENERGINĮ EFEKTYVUMĄ IR ŽALIOSIOS ENERGIJOS REIKALAVIMUS

Pasak UAB „GL CO“ direktoriaus Dariaus Lastausko, renkantis viešbučio „Neringa“ kondicionavimo ir šildymo sistemas, orientuotasi į energinį efektyvumą, siekta, kad sistemos atitiktų ES keliamus žaliosios energijos reikalavimus: būtų tylios, efektyvios, patogios eksploatuoti ir valdyti. „GLCO“ šiam objektui tiekė pačią efektyviausią rinkoje siūlomą įrangą – šilumos siurblius „oras–oras“ su energijos grąžinimo funkcija, specialistų dar vadinamus trivamzdėmis VRF sistemomis. Ši įranga išsiskiria aukščiausiais naudingumo EER (vėsinimo) ir COP (šildymo) koeficientais, aprobuotais Europos sertifikavimo tarnybos „Eurovent“. „Aukštas įrangos efektyvumas tiesiogiai lemia itin mažas energines sąnaudas“, – teigia pašnekovas.

Viešbutyje „Neringa“ pasirinkta ~413 kW bendros vėsinimo galios įranga „LG Electronics“ su šilumos siurblio ir šilumos grąžinimo funkcijomis. Įranga su laisvai pasirenkamu klimato kontrolės režimu sumontuota daugiau nei 120 kambarių, administracijos patalpose ir restoranuose.

Vidaus įrenginiai buvo parinkti pagal patalpų specifiką (kasetiniai arba ortakiniai blokai, pritaikyti viešbučiams). Svarbiausias vidaus blokams keliamas reikalavimas buvo itin žemas triukšmo lygis, pritaikytas viešbučio svečių reikmėms. Pasirinkta įranga gali itin efektyviai šildyti patalpas net ir esant žemoms aplinkos temperatūroms – iki –25 °C. Stengtasi pateikti kuo „žalesnį“ sprendimą.

Vidiniai sistemos blokai sujungti su šildymo sistemos radiatoriais specialiu valdikliu. Tai leidžia kontroliuoti sistemos persijungimą iš orinio šildymo į radiatorinį pagal užsakovo poreikį arba automatiškai pagal išankstinius nustatymus. Šie valdikliai leidžia pasirinkti efektyviausią patalpų šildymo būdą su minimaliomis energijos sąnaudomis. Taip pat apribojama energijos švaistymo galimybė, nes kondicionierius vėsinimui ir radiatorius šildymui vienoje patalpoje tuo pat metu veikti negali.

YPATINGI PRODUKTAI, IŠSISKIRIANTYS ILGALAIKIŠKUMU

Per 100 metų „Kaldewei“ tapo vienu pirmaujančių gamintojų pasaulyje, siūlančių vonios kambario sprendimus, pagamintus iš plieno emalio. Aukštas kokybės standartas, kurio bendrovė reikalauja kiekvienam produktui, pelnė didžiulę tarptautinę pagarbą: „Kaldewei“ emaliuotų dušų, praustuvų ir vonių asortimentas užtikrina puikiai derančius vonios kambario sprendimus, atitinkančius konkrečius šalies ir tikslinės grupės poreikius.

„Mes siūlome visapusiškus sistemos sprendimus, kurie sukuria didžiausią įmanomą ir tvariausią pridėtinę vertę mūsų partneriams, – sako Julijus Neufeld, „Kaldewei“ pardavimų vadovas Baltijos šalyse. – Be to, kad siūlome platų modelių asortimentą ir tinkamus vonios kambario sprendimus, mes esame idealūs partneriai, kad galėtume patenkinti specifinius rinkos poreikius.“

Viešbutyje „Neringa“ vonios kambariams buvo pasirinktos vonios „Puro Set Wide“ su itin plačiu kraštu, kuris suteikia dizaineriams ir architektams maksimalią laisvę rinktis, kur montuoti maišytuvus ar stiklinę vonios sienelę.

Naujasis „Kaldewei“ produktas „Puro Set Wide“ yra klasikinė vieno asmens vonia su ergonomišku atlošu ir ypač stačiomis sienelėmis kojoms gale ir šonuose. „Puro Set Wide“ ypatinga savo dviguba funkcija: patogi vonia gulėti ir plati dušo zona. Didelėje stovimoje erdvėje be erzinančio sifono dangtelio pagal pageidavimą taip pat gali būti įrengta ypač didelė neslystanti danga, sauganti nuo netikėto paslydimo ir traumų. „Kaldewei AntiSlip“ danga atitinka griežtus saugumo reikalavimus, o tai itin svarbu viešbučiuose.

Ieškant geriausių sprendinių, viešbutyje buvo vertinamas ypatingas produkto ilgalaikiškumas – produktui suteikiama 30 metų garantija. Ne mažiau svarbi ir estetika bei patogi priežiūra.

AKSESUARAI, KURIANTYS ATMOSFERĄ

Viešbučio „Neringa“ vonios kambariuose buvo pasirinkti tradicinio Vokietijos gamintojo „Keuco“ aksesuarai, išsiskiriantys aukščiausia kokybe ir išskirtiniu dizainu.

„Stiprybė ir kokybė slypi detalėse, o „Keuco“ tai ir siūlo. Mūsų produktai yra neįtikėtinai ilgalaikiai – jie naudojami ir 20 ar 30 metų, ir tai ne riba. Derindami tai kartu su viena geriausių galvanikos (chromo) dangų rinkoje, turime nepralenkiamą kokybę“, – sako J. Neufeld.

Viešbutyje buvo pasirinkti kolekcijų „Plan“ ir „Moll“ aksesuarai, vertinami dėl savo paprastų ir kartu modernių formų, todėl ilgalaikių ne tik dėl kokybės, bet ir dizaino prasme.

Prieš pasirinkdami užsakovai vertino siūlomus produktus, sumontuodami juos pavyzdiniuose kambariuose. „Keuco“ nenuvylė, nes puikiai atrodo ne tik kataloguose, bet ir gyvai atlieka estetinę bei praktinę funkciją.

Be to, kolekcijos „Plan“ aksesuarams gamintojas garantuoja tiekimą iki 2030 m., o po to suteikia dar mažiausiai 10 metų garantiją atsarginėms dalims – tai ypač vertinamos garantijos ilgalaikiuose projektuose.

VONIOS KAMBARIŲ ĮRANGA – MAKSIMALIAM KOMFORTUI

Kiekviename viešbutyje visuomet itin svarbu turėti patogius naudoti ir vandenį taupančius santechnikos prietaisus. Viešbučio „Neringa“ rekonstrukcijos projekte buvo labai vertinamas produktų dizainas ir inovatyvūs techniniai sprendimai.

Siekiant naudoti tvarius ir aplinką tausojančius produktus, pasirinkta Vokietijos gamintojos „Grohe AG“ vonios kambario įranga ir prietaisai. Maksimaliam komfortui ir malonioms akimirkoms duše naudojama sistema „Grohe SmartControl“, įspūdingo dizaino naujosios „Atrio“ serijos maišytuvai, dušo bei vonios maišytuvai su „Grohe SmartControl“ technologija, kai vanduo paleidžiamas ir sustabdomas mygtuko paspaudimu. Dušuose bei vonios kambariuose pasirinktos vandenį taupančios ir aplinką tausojančios dušo galvutės bei rankiniai dušeliai, įdiegtas intuityvus dušo ir vonios maišytuvo valdymas, vonios prileidimas per sifoną sukuria tikrą SPA aplinką.

Viešbučio svečių kambarių vonios patalpose sumontuoti „Grohe“ potinkiniai WC rėmai, naudojama WC keramika su tyliu bei efektyviu vandens nuleidimu „Triple Vortex“.

Kompanijos „Grohe“ strategija – kurti draugiškus mūsų aplinkai produktus, kurie turi būti inovatyvūs, užtikrinantys naudotojo komfortą, lengvai prižiūrimi, o svarbiausia – paprastai, intuityviai valdomi ir ilgalaikiai. Tai puikiai pavyko suderinti komplektuojant santechnikos prietaisus šiame projekte“, – sako „Grohe AG“ atstovė Lietuvoje Aistė Stankevičienė.

Visame projekte šiuolaikinio dizaino sprendiniai buvo derinami prie kitų viešbučio vonios kambario sprendimų. Pasirinkti šiuolaikiški ir minimalistiniai apvalių, elegantiškų formų bei linijų vonios santechnikos prietaisų modeliai. Daug dėmesio skirta detalėms, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikšmingos, bet lemia praktišką, patogų naudojimąsi visais prietaisais. Tai ir maišytuvų rankenėlės, ir dušų maišytuvų valdymo mygtukai. Keramikos formos ir prietaisų spalvos pasirinktos tokios, kurias būtų paprasta prižiūrėti, t. y. balta keramika ir chromuoti maišytuvai.

„Mums labai svarbus produktų suderinamumas tarpusavyje, nes tai lemia galutinį rezultatą ir įvertinimą tų, kurie jais naudojasi bei juos prižiūri. Mūsų tikslas – aukščiausia kokybė, šiuolaikiškas dizainas, tvarumas, neinant į jokius kompromisus dėl naudojimo komforto ir prietaisų priežiūros“, – teigia A. Stankevičienė.

YPATINGAM PASTATUI – SAVITI DURŲ IR LANGŲ SPRENDINIAI

„Hydro Building Systems“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius pasakoja, kad, rekonstruojant viešbutį „Neringa“, išorinėms skaidrioms atitvarinėms konstrukcijoms buvo panaudotos SAPA aliuminio profilių sistemos. Šiame istoriniame statinyje buvo pritaikytas platus SAPA sprendinių asortimentas: pradedant aliuminio langais bei durimis, fasadais, stogo įstiklinimu, nustumiamomis sulankstomomis durimis restorano patalpose pirmame aukšte ir baigiant ugniai atspariomis durimis.

Langams panaudota sistema „SAPA 1086 SX“, kuriai būdinga itin gera šilumos ir garso izoliacija. Šiame istoriniame statinyje sumontuotų langų šilumos perdavimo koeficientas U = 0,86 W/m2*K, o oro garso izoliacija Rw = 40 dB. Langams sumontuoti specialūs apkaustai su rakinamomis rankenomis, tam kad langai galėtų būti tik praverti vėdinti, bet saugumo sumetimais būtų blokuojamas jų atidarymas į šoną.
Taip pat sumontuotos nustumiamos ir sulankstomos durys restorano zonoje pirmajame aukšte. Tokio tipo duryse naudojami paslėpti vyriai, o šiltuoju metų laiku galima plačiai atverti angas ir taip praplėsti erdves bei išėjimus į terasas.

„Projektuojant laiptinių fasadus, architektų sumanymu buvo numatyta naudoti skirtingo aukščio apdailos profilius. Tai nesudarė didelių iššūkių, nes SAPA fasaduose turime labai didelį apdailos profilių pasirinkimą. Viešbučio „Neringa“ projekte buvo pritaikyti ir SAPA ugniai atsparių durų sprendiniai. Turėdami platų asortimentą galėjome rasti tinkamiausius sprendinius ir išlaikyti vienalytiškumą ir medžiagos, ir vizualine prasme“, – pasakoja R. Staknevičius.

VIDINIŲ KIEMO FASADŲ APDAILAI – KLINKERIO PLYTELĖS

Pasak ,,Wienerberger“ Lietuvos atstovybės direktoriaus Vilmanto Pališkio, rekonstruojant viešbutį, panaudotos išorės apdailos medžiagos – belgiškos retro stiliaus klinkerio plytelės „Retro Renova“ (215 x 22 x 65). Architekto prašymu sukurtos Vilniaus senamiesčio istorinių pastatų dvasią atspindinčios plytelės. Jos yra unikalios išvaizdos, gelsvai rausvų, žalsvų pastelinių atspalvių, senovines plytas menančios. Tokios medžiagos pasirinktos dėl unikalumo, autentiškumo, patvarumo ir ekologiškumo. Produkcija panaudota vidinio kiemo fasadų apdailai.

Anot pašnekovo, „Wienerberger“ siūlo labai didelį prekių ženklo „Terca“ apdailos plytų, gaminamų atskirose regiono gamyklose, asortimentą. Į bet kurią pasaulio vietą tiekiamos įvairių spalvų, paviršių ir formų plytos. Joks kitas gamintojas netiekia tokio plataus spalvų, paviršiaus tekstūrų ir formų asortimento plytų. Taigi „Wienerberger“ yra patikimas partneris plytinių fasadų srityje.

Plytos gaminamos tik iš natūralios medžiagos − molio, jos iš pradžių džiovinamos, paskui išdegamos. Gaminant plytas susivienija keturios stichijos: ugnis, vanduo, oras ir žemė.

Naudojant plytas „Terca“, nelieka jokių kenksmingų atliekų, neišskiriama alergenų, o plytinis namas yra nedegus ir nepūva, plytoms nekenkia parazitai, jų neardo grybelis. Plytų fasadas ilgalaikis, todėl jį supančiai aplinkai daroma labai nedidelė įtaka: jei kada nors ir tektų ardyti plytų sieną, plytas galima panaudoti iš naujo ar sunaikinti nekenkiant aplinkai.

Modernūs liftai bet kokio tipo pastate užtikrina išskirtinį lankytojų ir personalo patogumą ir spartų, komfortišką judėjimą. Viešbutyje „Neringa“ įrengti du erdvūs ir greiti panoraminiai svečių liftai „Schindler 5500“ leidžia jais besikeliant grožėtis estetiška erdve, o didesnis iš dviejų personalui įrengtų „Schindler 3300“ modelio liftų nustebins šešių aukštų pastate stabtelėjęs 14 sustojimų, nes stoja ir tarpaukščiuose.

Tik profesionaliausios ir patikimiausios įmonės gali dirbti tokiuose sudėtinguose objektuose, kur visa aplinka yra saugotina, o gretimi sklypai taip tankiai užstatyti vertingais pastatais, kuriems negali būti nė kiek pakenkta vykdant bet kokius darbus.

„Neringa“ komplekso vidiniame kieme, buvusios automobilių aikštelės vietoje, pagal architektų sumanytą viešbučio plėtros planą ir nustatytus darbų terminus turėjo iškilti naujas statinys, nors statybų aikštelė buvo iš visų pusių taip apribota esamų pastatų, kad didelė, sunki statybinė technika čia atrodė kaip narve besimuistantis milžinas. Tokioje ankštoje erdvėje UAB „Projektana“ komanda sėkmingai įveikė didžiulius iššūkius ir itin sudėtingomis darbo sąlygomis įrengė dvigubo gręžimo polių (VDW) technologija paremtus naujojo statinio pamatus per numatytą terminą, nors didžiulei technikai teko įveikti daugybę riedulių ir požeminių kliuvinių.

Rekonstruojant viešbučio „Neringa“ pastatą, monolitinio gelžbetonio konstrukcijų įrengimo darbus (daugiau kaip 2500 m3) kokybiškai atliko ilgametę darbo patirtį turinti „Fortesta LT“.

Viešbučio rekonstrukcijos rangovai sutartinai tvirtina, kad darbus šiame projekte itin apsunkino ir sudėtingos betono mišinio pristatymo į objektą bei jo padavimo į betonavimo vietą sąlygos. Statybas vykdant Lietuvos sostinės pagrindinėje gatvėje, bet kokios statybinės technikos privažiavimas prie objekto buvo didžiulis iššūkis. Patiekti atvežtą betono mišinį į pastato vidų, kur tarp išsaugotų išorinių sienų buvo betonuojamos naujos vidaus konstrukcijos, pasirodė įmanoma tik su specialia technologine įranga, kuri betono tiekėjui buvo atgabenta net iš Vokietijos.

Betono mišinį į statybų aikštelę tiekusi UAB „Betono centras“, naudodama specialiai viešbučio „Neringa“ statybų aikštelei gautą įrangą, 3 tūkst. kub. m įvairių markių sustiprinto betono mišinio patiekė tiesiai ten, kur jis buvo reikalingas – rekonstruojamoms viešbučio vidaus erdvėms ir naujojo statinio korpuso konstrukcijoms betonuoti. Specialiais betono siurbliais, pritaikius reikiamą įrangą, mišinys buvo patiektas tiksliai nustatytu laiku, numatytos apimties ir kokybės, o sėkmingai iššūkius įveikusi įmonės komanda sukaupė naudingos patirties ateities projektams.

ĮRENGTOS PATIKIMOS IR ILGALAIKĖS BETONINĖS GRINDYS

Rekonstrukcijos metu viešbučio „Neringa“ požeminėje dalyje ir naujose pastato patalpose vyko intensyvūs betonavimo darbai. Viešbučio šildomų patalpų, požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, panduso, taip pat techninių ir rūsio patalpų betonines grindis ir šlifuoto betono grindų dangas įrengė UAB „Mažeikių Varduva“.

Viešbučio automobilių saugykloje įrengtas betono dangų paviršius yra atsparus trinčiai. Pilkos šlifuoto betono požeminės aikštelės bei panduso grindys įrengtos naudojant specialius kietiklius ir impregnavimo medžiagas, kurios ne tik kietina ir tankina betono paviršių, bet ir suteikia žvilgesio. Panaudotas mineralinis paviršiaus kietiklis „MasterTop“ ir betono paviršiaus impregnantai „MasterSeal“ ir „Sinak 102“. Tai pat išbetonuotas kolektorius. Kitų patalpų grindų pagrindai paruošti apdailai. Bendras UAB „Mažeikių Varduva“ įrengtų grindų plotas – 1 480 kv. m. Tai vidutinės apimties, bet reikšmingas objektas patyrusiai įmonei.

Viešbučio rekonstrukcijos projekte taikyti laiko patikrinti, patikimi ir ilgalaikiai sprendimai – pasitelkta tradicinė ir efektyvi kokybiško betono dengimo technologija, kurią įmonė naudoja daug metų, betonuodama įvairaus storio dangas nuo 8 iki 30 cm ir daugiau.

Vis dėlto įmonės komandai pasitaikė ir netikėtų iššūkių. Betonuojant grindis rūsyje, reikėjo sukaupti visą dėmesį ir apsaugoti nepažeistą ten aptiktą istorinę XVII a. krosnį, kurią nutarta palikti eksponuoti. O sunkiausia buvo pastato požeminėje dalyje išbetonuoti kolektorių: į šią erdvę 5 m gylyje buvo įmanoma patekti pro vienintelę angą, kurios skersmuo – tik 70 cm. Bet patyrusios įmonės komanda puikiai susitvarkė su darbu ir ankštoje erdvėje, ir saugomoje istorinėje aplinkoje.

IŠMANUSIS PASTATO VALDYMAS IR GARANTUOTAS SAUGUMAS

Sukaupusi patirties kultūros paveldo pastatuose bei statant viešbučius, „OdriControls“ naujam gyvenimui atgimstančiame viešbutyje „Neringa“ įdiegė pastato automatikos ir valdymo sistemą (PVS), bendrųjų erdvių vaizdo stebėjimo ir apsauginės signalizacijos, gaisrinės signalizacijos sistemas, elektroninių ryšių tinklą.

Viešbučio pastate „OdriControls“ automatizavo dūmų šalinimo ir viršslėgio sistemą, oro kokybės automatizaciją, visa tai valdoma iš PVS. Į PVS integruotos visos pastate veikiančios šildymo, šaldymo, vėdinimo, dūmų šalinimo ir viršslėgio valdymo sistemos, tad pastato techniniam personalui lengva nustatyti ir valdyti atsitiktinių incidentų vietą.

Automatikos ir silpnų srovių sprendimus įgyvendinanti „OdriControls“ visame viešbučio pastate suprojektavo ir įdiegė 6 kategorijos kompiuterinį tinklą, leidžiantį kambariuose naudotis IP televizijos bei telefonijos paslaugomis. Bendrose erdvėse įdiegta įgarsinimo sistema užtikrina skirtingą muzikos garso lygį ir geriausią komfortą viešbučio svečiams, o vaizdo stebėjimo ir apsaugos sistema – viešbutyje gyvenančiųjų fizinę saugą bei galimų incidentų suvaldymą. Pastate, jo visuose sanitariniuose mazguose, veikia neįgaliesiems pritaikyta pagalbos iškvietimo sistema, prireikus siunčianti signalus registratūros darbuotojams.

„OdriControls“ ypatingą dėmesį skyrė gaisrinei saugai: projektą pritaikant kultūros paveldo pastatui, projektuotojams ir architektams teko surasti tinkamus sprendinius. Gaisrinei saugai užtikrinti suprogramuota ir įdiegta adresinė sistema, leidžianti sumažinti galimų incidentų tikimybę iki minimumo. Viešbučio kambaryje suveikus davikliui, sirena garsą skleistų tik kambaryje, o pastato centralė registratūroje dirbantį personalą informuotų mažos rizikos pavojų skelbiančiu pranešimu.

Tai leidžia išvengti netikrų incidentų ir dėl to netrikdyti svečių. Per numatytą laiką viešbučio darbuotojui nustačius realią pavojaus grėsmę ir atitinkamai reaguojant į sistemos siunčiamą signalą, esant didelio pavojaus grėsmei, gaisro pranešimas būtų girdimas visame pastate, o svečių evakuacija vykdoma iš visų kambarių. „Taip įdiegta sistema leidžia suvaldyti netikrą pavojų, bet kartu maksimaliai užtikrinti saugumą viešbutyje“, – teigia įmonės vadovas Gintaras Strazdas.

Nuotr.: Jevgenija Žukova-Černova

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/05/šoninis_baneris_programėlė_05.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!