Modulinis namas – per penkias savaites

2019 m. rugsėjo 2 d.

Irena Dirgėlienė.

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.
Statybai naudojamos natūralios medžiagos
Laikas ir kintamumas tampa vis didesnėmis vertybėmis, todėl moduliniai namai – puikus sprendimas tiems, kas nenori sukti galvos dėl sudėtingo ir ilgo nuosavo būsto statybos proceso. Specialistų teigimu, tokie namai yra greitai pastatomi, o jų konstrukciniai sprendimai, įmontuotos inžinerinės komunikacijos, galimybė iš karto atlikti apdailos darbus kelia klientų pasitikėjimą. Modulinių namų gamyba užtrunka neilgai, todėl juos labiausiai vertina norintieji gražiuose, patogiuose, ekologiškuose bei sutaupyti padedančiuose namuose įsikurti itin greitai.
Tai, kad moduliniai namai pastatomi greitai, nereiškia, kad jie yra nekokybiški ar šalti. Modulinių namų projektai – tai būdas turėti ne tik ekonomišką, bet ir ekologišką būstą. Įprasti karkasiniai ir skydiniai namai nuo modulinių skiriasi tuo, kad moduliai į statybų aikštelę atkeliauja jau visiškai įrengti ir juos lieka tik sujungti.
Dauguma modulinio namo medžiagų yra natūralios, pavyzdžiui, medis. Taigi modulinis namas ne tik patogus, gražus, šiltas, taupus, greitai pastatomas, bet dar ir ekologiškas. Medinis namo karkasas negali turėti jokios neigiamos įtakos gyventojų sveikatai, be to, jis užtikrina šilumą ir optimalią drėgmę patalpose.
Anot gamintojų, moduliniai statybai nėra taikomi energinio efektyvumo ribojimai iki kol jie nepriduodami kaip pastatai. Tad pirkėjui sutaupomos finansinės sąnaudos, nes nereikia tokio tipo pastato paruošti A+ energiniai klasei, o pastatas yra šiltas, sausas ir akustiškai komfortabilus.
Nuo geoterminio šildymo iki rekuperacinių sistemų
Mūsų šalies įmonės klientams siūlo įvairių dydžių ir plano modulinius namelius. Įprastai tokie nameliai yra 25–42 kv. m ploto. Lubų aukštis nameliuose tradiciškai siekia nuo 2 iki 2,5 metro. Juose įrengiamos visos būtinos patalpos: svetainė, du ar trys miegamieji, virtuvė, sandėliukas ir kt. Patalpose dažniausiai iš karto sumontuojami ir baldai bei reikalinga įranga.
Bendrovės „Ryterna Modul“ rinkodaros projektų vadovas Vainius Gabalis pasakoja, kad gamintojai gali išpildyti beveik visas architektų kūrybines fantazijas. „Yra vos keli apribojimai. Kaip pavyzdžiui, vieno modulio plotis turėtų neviršyti 3,5–4 metrų, nes kitu atveju išauga transportavimo sąnaudos. Maksimalus vienos patalpos plotas (vienam moduliui) būtų apie 35 kv. metrai. Tačiau apribojimų patalpoms nėra.  Tarkim, jeigu sujungsime 2 tokius modulius ir iš jų suformuosime vieną patalpą, turėsime 70, jei 3 – 105 kv. metrų statinį. Kalbant apie individualius namus, galime pasiūlyti beveik visko ko nori klientas, nes kaskart moduliai projektuojami pagal individualius klientų poreikius. Žmogus gali juos įsirengti kaip nori, tačiau mes modulius parduodame nemažiau kaip su daline apdaila“, – sako V. Gabalis.
Kartais būtina suprojektuoti papildomus elementus. Jie projektuojami kas 5-6 metrus, per modulio ilgį .
Statyboms dažniausiai naudojamos tos pačios medžiagos kaip ir statant bet kurį naują būstą. Pagal šeimininkų pageidavimą galima įrengti šildomąsias grindis, geoterminį šildymą, kietojo kuro katilus ar rekuperacinę sistemą.
V. Gabalis sako, kad dažniausiai moduliniuose namuose naudojama virštinkinė vandentiekio komunikacija. Norvegiška patirtis patvirtino, kad toks pasirinkimas leidžia pastebėti gedimus, kurie gali atsirasti besibaigiant žiemos sezonui ar padidėjus vamzdžių trūkimo tikimybei.
Modulinių namų pranašumai
Moduliniai namai ypač populiarūs Skandinavijos šalyse, tačiau, populiarėjant minimaliems interjerams ir spartėjant gyvenimo tempui, vis daugiau lietuvių taip pat renkasi patogų ir kompaktišką būstą. Atsisakoma „griozdiškų“ namų su daugybe erdvių, kurios neturi aiškios paskirties. Pirmenybė teikiama privatumui ir patogumui. Daugelyje šalių statomi moduliniai namai tampa patrauklūs ir Lietuvoje.
Patogu ir tai, kad šiems nameliams, jei jų plotas siekia iki 50 kv. m, nereikia specialaus projekto, o statiniams iki 80 kv. m galioja supaprastinta tvarka. Užtenka turėti nedidelį penkių arų žemės sklypą ir tai jau garantuoja puikias atostogas ar turiningus savaitgalius su šeima ir draugais, o apšiltinus tokį namelį – ir galimybę jame gyventi visus metus.
Tokius namus tautiečiai vis dažniau renkasi, nes dar ruošiantis statyti namą jau galima žinoti, kiek tiksliai statybos kainuos. Tiksliai suplanuoti išlaidas padeda tai, kad statybos rezultatas yra sukomplektuotas, turintis vidaus ir išorės apdailą, todėl naujieji šeimininkai nepatiria jokių nenumatytų ar papildomų išlaidų. Gamintojai teigia, kad naująja gyvenamąja vieta naujakuriai gali džiaugtis jau po penkių savaičių nuo gamybos pradžios.
Tuo tarpu, „Ryterna Modul“ rinkodaros projektų vadovas skatina pamiršti pasakas, esą modulinė statyba yra pigesnė. Pasak jo, šį stereotipą paneigia „McKinsey“ tyrimas. „Pagrindiniai tokios statybos privalumai, projekto vystytojų akimis, yra sutaupomas laikas (iki 40-50%), mažesnis triukšmas statybvietėje, švaresnė statybvietė, greitesnis objekto paleidimo i realizaciją laikas. Juk moduliai gali būti gaminami tuo pat metu kai yra ruošiami pamatai“, – teigia V. Gabalis.
Toks greitis įmanomas, nes dauguma darbų atliekama gamykloje, kur išvengiama statybai trukdančių temperatūros pokyčių. Šiuos namus labai patogu statyti, jų neriboja gamtos ar klimato sąlygos. Modulinio namo pranašumu laikoma ir tai, kad namą visuomet galima padidinti arba sumažinti pridėjus ar atėmus modulių. Tokie moduliai taip pat gaminami gamykloje ir vėliau montuojami prie namo, išvengiant netvarkos sklype ar ilgo statybos proceso.
Modulinių namų statyba
Dar vienas modulinių namų pranašumas – tai, kad tokiems namams, gyvenant juose iki dvejų metų, nereikalingi statybos leidimai, nes jie vertinami kaip laikinieji statiniai. Greitai pastatomi namai dažniausiai turi ne vieną paskirtį.
Modulinis namas gali tapti tiek vasarnamiu, tiek nuolatiniu būstu. Tokius namus galima statyti įvairiose vietose, pavyzdžiui, ant kalno šlaito ar šalia ežero. Jie statomi netgi tokiose vietose, kur dar nėra nutiesti elektros laidai: tuomet galima naudotis saulės baterijomis arba kolektoriais. Šie montuojami ant stogo, kad jų šeimininkai galėtų ne tik šildyti savo gyvenamąją erdvę, bet ir naudotis elektros prietaisais.
„Moduliniams namams nereikia pamatų: jie surenkami ceche, o vėliau kranu pervežami į numatytą sklypą, todėl naująja gyvenamąja vieta žmonės jau džiaugiasi vos po kelių mėnesių. Naujo namo segmento prijungimo ar seno pašalinimo galimybė naujakuriams leidžia jaustis kur kas lanksčiau ir gyventi ne ateitimi ar praeitimi, o būti savo namų kūrėjais visą gyvenimą“, – sako šioje srityje dirbantis Aivaras Gudauskas.
V. Gabalis patikslina, kad pamatų nereikia tik mažiems moduliniams namams. „Pamatų liejimo būtinybė priklauso nuo pastato dydžio ir ar planuojama priduoti kaip laikinosios paskirties pastatą. Jeigu tai – laikinosios paskirties namas – nereikia, jeigu pastoviosios – rekomenduojama pamatus lieti ar įrengti gręžtinius pamatus. Kitas svarbus aspektas – grunto tipas“, – sako specialistas.
Mažo tankio medžiaga – šilumos izoliacija – daro namą šiltą ir nepralaidų aplinkos triukšmui. Be to, šiuolaikinės šilumos izoliacijos medžiagos yra nedegios, todėl moduliniai namai yra atsparūs ugniai. Karkasinio tipo išorės sienos pranašesnės už mūrines dar ir dėl to, kad neakumuliuoja iš lauko sugeriamo šalčio – toks namas visada bus šiltas. Pasak A.Gudausko, mediniai namų karkasai neturi jokios neigiamos įtakos namo gyventojų sveikatai, užtikrina šilumą ir optimalią drėgmę patalpose, tai „sveiki“ namai.
Keletas įdomių faktų apie modulinius namus
• Moduliniai namai yra mediniai arba metaliniai karkasiniai namai.
• Užsienio šalyse jie vadinami ne tik moduliniais bet ir „prefab“ namais.
• Moduliniai namai gali būti statomi ne tik į plotį, bet ir į aukštį.
• Moduliniai namai gali būti jungiami visomis plokštumomis tarsi kaladėlės.
• Moduliniai namai gali būti komplektuojami iš karto su baldais.
• Moduliniai namai gali turėti autonominį šildymą ar elektros tiekimą.
• Apdaila, vidus, išorė ar komplektacijos visiškai neriboja šeimininko galimybių.
• Modulinio namo statybas galima pradėti bet kuriuo metų laiku.
• Sąvokos „mobilusis namelis“ nėra nei Statybos įstatyme nei jį įgyvendinančiuose teisės aktuose.
• Modulinis namas turi, dažniausiai, surenkamąją konstrukciją – jį galima pastatyti net pačiame siauriausiame sklype jei prie jo gali privažiuoti vilkikas.
• Jeigu modulinis namas turi trisluoksnį stiklo paketą, jis apsaugo šeimininkus nuo išorinių garsų.
Ryterna Modul“ nuotr. 
Daugiau informacijos:
Agronomijos g. 45, LT-47480
Tel.: +370 37 491016
Paštas: info@rmodul.lt

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/05/Soninis-05-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2019 liepos 25

Audronė Gegieckiene

Sveiki. Domina nuolatiniam gyvenimui. Apie 40 m2. Kaina. Su pilnu vidaus įrengimu. Be baldų. Koks šildymo variantas? Kaip su pamatu? Kanalizacija, vanduo? Ar tuo pasirūpiname?

 

2019 rugsėjo 11

RICARDAS

Sveiki,mane taip pat domina namelio statyba iki 50kv.m.kokia kaina su pilna vidaus ir išores apdaila bei pamatais?

 

2019 rugsėjo 12

Agne

Kadangi kiekvienas atvejis yra unikalus, rekomenduojame susisiekti su mumis telefonu +370 37 491016

 

2019 lapkričio 3

MAndrius

Įdomu kiek kainuotų ir ar įmanoma būtų padaryti 500 m2 ploto modulinį namuką – mini maniežą be atramų. Ieškau sprendimo futbolo klubui http://fkvilnius.lt/ .

Andrius Martinaitis

 

2019 gruodžio 14

Jura

Kiek kainuotų 50 m2 ar apie tiek. Labai įdomu.

 

2020 vasario 6

Raimonda

Sveiki,mane domintu namelis apie 40kv,kuriame butu galima gyventi nuo balandzio iki spalio,kad butu kazkiek apsiltintas,kokia mazdaug kaina ?aciu.

 

2020 vasario 24

Andrius

Sveiki. Ar prie esamo namo yra galimybe dastatyti dajungti kazka ?

 

2020 kovo 2

Elvyra

Laba diena,
Norėčiau pasiteirauti kokios preliminarios kainos Jūsų modulinių namelių ir koks yra mažiausia galima kvadratūra?
Ačiū
Pagarbiai

 

2020 balandžio 23

Inga

Sveiki,norėčiau sužinoti kiek kainuotu 40m2 vasarnamis su pilna apdaila,pamatais,be baldu?Per kiek laiko Viskas pagaminama ir pastatoma?
Ačiū

 

2020 gegužės 29

Alina

Sveiki ,per kiek laiko pastatytumet modulini nameli apie 50 kv.su vidaus irengimu ?
Reiktu Kauno raj.

Aciu jei atsakysite Pagarbiai

 

2020 liepos 22

Ernest.

Seiki. Kiek kainuotu 70 kv namas su visa apdaila ir pamatais,vonios ir virtuves pilnaas irengimaa ,kambariuose baldu nereikia..Pigiausias nuo- iki?

 

2020 gruodžio 20

Arunas

Sveiki
Kokios kainos nameliu
Ar jie buna atsparus degimui ?
Dekui

 

2021 balandžio 21

Elena

Kokios mažiausios namukų kainos?