VGTU studentai kuria viziją Biržų miesto plėtrai

2020 m. kovo 17 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Dalyviai:

Arnas Manukian (VGTU, Architektūra, vientisosios studijos, 4 kursas)

Marijonas Morkūnas (VGTU, Architektūra, vientisosios studijos, 4 kursas)

Arūnas Murnikovas (VGTU, Architektūra, vientisosios studijos, 4 kursas)

Jovaras Šateika (VGTU, Architektūra, vientisosios studijos, 4 kursas)

Pasirinkta teritorija: Biržų miesto centrinėje dalyje esantis apleistas pramoninis rajonas (buvusios pieno perdirbimo įmonės teritorija) su prieigomis (nuo Respublikos iki Kęstučio gatvių)

Pasirinkta teritorija Biržuose mums pasirodė problematiška ir darkanti miesto centrinės dalies urbanistinį audinį. Padaryta analizė ir analoginių projektų paieška suteikė idėjų šios teritorijos konvertavimui, paverčiant ją į funkcionuojančią ir papildančią centrinę miesto dalį.

Viena iš pagrindinių problemų – kvartalinės struktūros ir ryšių nutraukimas. Centrinėje miesto dalyje esanti pramonės teritorija riboja tiek transporto, tiek pėsčiųjų srautus. Ši teritorija iškrenta iš dabartinio miesto konteksto, atskirdama miesto centrą ir vakarinę miesto dalį. Taip pat neišnaudojamos gamtinės erdvės esančios greta teritorijos, kurios galėtų išpildyti Agluonos upės potencialą. Teritoriją supantys pramonės statiniai, nėra pritaikyti žmogaus masteliui, norint paversti teritoriją patrauklia, reikia kurti jaukias žmonėms pritaikytas erdves, ugdančias bendruomeniškumą. Nors pramoninės struktūros neturėtų būti miesto centro dalis, bet visgi tai yra istorijos dalis, kuri formuoja miesto identitetą ir neturėtų būti visiškai pamiršta.

Mūsų siūlymas apimtų tiek šių problemų sprendinius, tiek tolimesnę miesto plėtros viziją artėjant link išmanaus miesto idėjos išpildymo.

Buvo domėtasi tiek urbanistikos, tiek architektūros analogais, pasirinkta remtis skandinaviškos įmonės „MANDAWORKS“ darbais. Jų racionalus ir humaniškas požiūris į miesto plėtrą ir architektūrą, parodo jog įvairių problematikų teritorijas galima paversti funkcionuojančiomis, žmonėms patraukliomis erdvėmis.

@Architektų vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!