Svajonių namai – kokie jie?


Tad ko paprastai nori būsto pirkėjai ir ar visada jų norai teisingi? Apie tai kalbamės su vaizdingoje Vilniaus vietoje, dešiniajame Neries krante, nekilnojamojo turto projektą „Naujoji Rivjera“ vystančios bendrovės „YIT Kausta“ generaliniu direktoriumi Kęstučiu Vanagu bei vieno iš butų interjero projektuotoja – bendrovės „Adelonas“ direktore Lolita Mikalauskiene.

Domisi ir energine klase

Nors gyvenamojo būsto projektas „Naujoji Rivjera“ yra tik įsibėgėjęs, o statybų pabaiga planuojama kitąmet, jau parduota apie 40 proc. butų.

Populiariausi yra 2 ir 3 kambarių butai. Jų nupirkta po 14. Taip pat nupirkti keturi 4 kambarių butai. Trys klientai pirko ir po du 2 bei 3 kambarių butus, ketindami juos sujungti. Tai rodo visuomenės poreikį įsigyti ir didesnius butus, esančius išskirtinėse miesto vietose.

AB „YIT Kausta“ atstovų teigimu, greičiausiai buvo išpirkti butai, kurių langai žvelgs į pietus ir į vakarus, taip pat tie, pro kurių langus atsivers gražiausi vaizdai.

„Žmonėms labai svarbu, kuria pasaulio kryptimi bus orientuoti jų buto langai. Dauguma mūsų klientų pageidauja butų su langais į pietus ar vakarus, rečiau – į rytus. Butų su langais šiaurinėje pusėje vengiama. Vis dėlto žmonėms svarbu, kad buto langai būtų keliose skirtingose pusėse, ne vienoje“, – atkreipia dėmesį K. Vanagas.

Pašnekovas džiaugiasi, kad butus perkantys žmonės vis labiau gilinasi ir į tai, kaip ir iš ko bus pastatytas jų namas, kokios inžinerinės sistemos jame bus įrengtos. Pavyzdžiui, kokie bus langai, vėdinimo sistema, namo konstruktyvas ir pan. Kad atsakytų į visus rūpimus klausimus, AB „YIT Kausta“ prie sutarties prideda išsamų pastato aprašymą.

Planuojama, kad „Naujosios Rivjeros“ namai atitiks B energinę klasę, tačiau pagal šildymo išlaidas jie gali pasiekti ir A klasei keliamus reikalavimus. Naujajame namų komplekse bus įrengta kolektorinė šildymo sistema. Kiekvienas radiatorius bus reguliuojamas termostatiniais ventiliais, įrengtais prie šildymo prietaisų.

Pamiršta praktiškumą

Labai daug dėmesio pirkėjai kreipia ir į buto planą. K. Vanagas sako, kad klientai pageidauja kuo praktiškiau išnaudoti būsto plotą. Pageidaujama, kad mažesnio naudingumo patalpos neužimtų didelių erdvių. Klientams nepatinka dideli butų prieškambariai. Kur kas svarbiau yra erdvesnė svetainė ir virtuvė, kur verda didžioji dalis gyvenimo.

Pirkdami būstą žmonės jau įsivaizduoja, kaip jų svajonių namai turėtų atrodyti, ir į projektuotojus kreipiasi turėdami savo pabraižytą planelį. Jame būna nurodyta, kaip reikia paskirstyti erdves, kur kokie baldai turėtų stovėti, kur bus apšviestos erdvės. Tačiau projektuotojai neretai susiduria su situacija, kai klientų norai nedera su praktiškumu. „Visi nori didelių erdvių ir aukščio pojūčio, bet sunkiai suvokia, kas ir kur tilps, kiek tam tikriems baldams reikia vietos, kad būtų galima prasilenkti, lengvai atidaryti spintų ar spintelių duris ir be vargo būtų galima šeimininkauti virtuvėje. Žmonės beveik visada būna pamiršę, kad elektros prietaisams reikės srovės. Tai prisimena nebent pagalvoję, kad reikės įjungti indaplovę arba dulkių siurblį. Klientai dažniau galvoja apie grožį, bet pamiršta, kad bute reikės ir gyventi. Mūsų tikslas – ne atimti gražią svajonę, bet paversti ją realybe, suderinti klientų norus su finansinėmis ir turimos erdvės galimybėmis“, – paaiškina L. Mikalauskienė.

Sintezė tarp sena ir nauja

Ieškodami optimalių sprendimų, bendrovės „Adelonas“ projektuotojai nusprendė kiek pakoreguoti pirminį buto planą.

„Norėtume pakeisti tualeto ir vonios išdėstymą, palikti vietos mažam sandėliukui, bet neatimti erdvės iš vonios. Pakeitus įėjimo į vonią ir tualetą vietas, padidės koridorius ir susidarys įspūdis, kad užeiname į didžiulę erdvę. Taip pat norėtume atsisakyti gipso pertvaros tarp svetainės ir virtuvės – tai vėl vizualiai didintų erdvę. Panaikinę kampus, planuojame sukurti bendros, vientisos erdvės pojūtį, nesuskaidyti jos į mažas dalis“, – apie planuojamus plano pakeitimus kalba L. Mikalauskienė.

Projektuotojai naujame bute ketina parinkti kuo natūralesnes ir patvaresnes apdailos medžiagas. Pirmenybę teiks šviesioms spalvoms, interjerą pagyvins mažomis, ryškiomis detalėmis. Įrengto buto interjere vyraus moderni klasika, bus siekiama sintezės tarp sena ir nauja. Juk tai atsispindės ir išorėje: nors žmonės gyvens naujame pastate, pro langus atsivers nuostabūs vaizdai į Vilniaus senamiestį.

Atskira darbo erdvė

Anot L. Mikalauskienės, jaunų žmonių nebegąsdina, jei pagrindinis poilsio kambarys yra pereinamasis, iš jo veda durys į miegamuosius. Būsimiems butų šeimininkams kur kas svarbiau, kad jų namuose atsirastų atskiros poilsio ir darbo zonos. Mažesnės ar didesnės darbo erdvės pageidauja visi, net ir tie, kurie nedirba namie. Juk naršyti internete patogiau sėdint net ir prie nedidelio darbo stalo. Paprastai prie darbo vietos įrengiamos ne tik knygų lentynos, vieta dokumentams laikyti, bet ir nedidelis seifas.

Požiūris į virtuvę skiriasi

AB „YIT Kausta“ atstovai pastebėjo tendenciją, kad vis daugiau klientų svetainės ir virtuvės zonas pageidauja atskirti slankiosiomis durimis ar stiklo konstrukcija. Tačiau tie, kuriems patinka gaminti, paprastai nori didelės virtuvės, sujungtos su svetaine. Tokioje virtuvėje spintelės paprastai įrengiamos prie vienos sienos, o viduryje pastatoma maisto gaminimo sala su kaitlente ir kepsnine. Aplink tokią salą dažnai susiburia visa šeima ar bičiuliai, tad niekas nepaliekamas gaminti vienas. „Patarčiau netaupyti ir geram gartraukiui – nesvarbu, virtuvė uždara ar atvira. Dabar yra itin kokybiškų gartraukių, surenkančių ne tik kvapus, bet ir riebalus“, – teigia L. Mikalauskienė.

Norintiesiems virtuvę vizualiai atskirti nuo svetainės pašnekovė pataria įrengti mobilias pertvaras arba projektuoti virtuves, panašias į barą. Tokios virtuvės dera prie svetainės ir nesuskaido erdvės.

Stebėti žvaigždes

Miegamuosiuose žmonės paprastai nori ramių žemės spalvų ir, jei tik įmanoma, natūralių apdailos medžiagų. Neretai pageidaujama ne tik kad lovos būtų patogios, plačios, bet ir su paminkštintu lovūgaliu, kad į jį būtų galima atsiremti vakare skaitant knygą. Televizorius miegamajame vis dar tebėra populiarus prietaisas.

Neretas pageidavimas – stoglangis, ypač miegamajame, juk Lietuvoje šviesos nebūna per daug. Ir nesvarbu, kad per lietų į stoglangį barbena lašai. Anot L. Mikalauskienės, tikriems romantikams tai nėra trūkumas. Jie netgi tyčia prašo lovas statyti taip, kad naktį galėtų matyti žvaigždes.

Parenka didesnes lovas

Jeigu yra vaikų arba jie planuojami, pageidaujama atskiros vietos ir jų miegui bei žaidimams. Vaikų kambarį klientai paprastai prašo suprojektuoti taip, kad vaikai jame jaustųsi gerai bent penkerius ateinančius metus. Todėl UAB „Adelonas“ projektuotojai vaikams suprojektuoja platesnes lovas už tas, kuriomis prekiaujama baldų salonuose.

„Vaikų miegamuosiuose numatome ir vietas žaidimams. Spintas projektuojame paprastas, patogias, su daug ištraukiamų patogių stalčių, kad vaikas galėtų pats susidėti savo daiktus ir žaislus. Taip pat labai svarbi yra vaiko darbo vieta: stalas ir kėdė. Renkantis juos siūlau atkreipti dėmesį į ergonomiškumą. Manau, kad rašomojo stalo kėdė yra dar vienas pirkinys, kur nereikėtų taupyti“, – sako L. Mikalauskienė.

Vonioje svajonės apie SPA

Intensyvėjant gyvenimui, vis dažniau žmonės nori patirti nors mažyčių SPA malonumų ir namie, todėl pageidauja didesnių vonios kambarių, kuriuose, jeigu yra galimybė, tilptų masažinės vonios ir būtų atskirai įrengtos dušo kabinos su nedidele kompaktiška sauna šalia.

Didelio ploto butų šeimininkai pageidauja ir dviejų sanitarinių mazgų ar bent jau dar vieno atskiro tualeto svečiams. „Idealu, jei vonioje yra ir langelis. Visų pirma, tai praktiška, nes nerasoja veidrodžiai, nesikaupia drėgmė. Nepamirškime ir romantikos: langas vonioje su žvake ant palangės suteikia malonesnį poilsį po įtemptos darbo dienos“, – paaiškina L. Mikalauskienė.

Ir židinys, ir akvariumas

Nepaisydami nepastovių Lietuvos orų, visi žmonės nori būsto nors su mažyčiu balkonėliu, kuriame tilptų bent dvi kėdės su mažu staleliu ir gėlių vazonas. Dar didesnis pranašumas – didelė terasa, kur būtų galima įsirengti poilsio erdvę.

„Žinoma, vis dar matome liūdną vaizdą, kai gražios įstiklintos terasos paverčiamos sandėliukais nereikalingiems daiktams kaupti. Bet tokia tendencija po truputį nyksta“, – džiaugiasi L. Mikalauskienė.

Didėjantį romantikos poreikį rodo ir tai, kad lietuviai vis dažniau projektuotojų prašo įrengti židinius. Židinių atsiranda ne tik svetainėse, bet ir miegamuosiuose, net vonioje!

„Kur nėra galimybės įrengti įprastą židinį, siūlome naudoti biožidinį. Jame taip pat dega gyva ugnis, tik naudojamos ne malkos, o specialus skystis. Biožidinys įrengiamas paprasčiau. Vienintelis jam keliamas reikalavimas – vėdinamos patalpos“, – paaiškina pašnekovė.

Dar vienas dažnas pageidavimas – akvariumas. Tačiau projektuotojai klientus visada įspėja, kad šiam grožiui reikės ir nemažai priežiūros. Todėl, pasitarę su specialistais, idėjos turėti akvariumą neatsisako tik tie, kurie tikrai pasiryžę užsiimti jo priežiūra arba mokėti už tai specialistams.

Sandėliukai – ne atgyvena

AB „YIT Kausta“ vadovo teigimu, žmonėms labai svarbu, kad name būtų sandėliukai. Projekto „Naujoji Rivjera“ namuose sandėliukai bus įrengti požeminiuose aukštuose, šalia vietų automobiliams statyti arba atskiroje sandėliukų zonoje.

Apie tamsųjį kambarį būsimieji gyventojai, ypač jaunesni, neturintys didesnės gyvenimo patirties, dažnai pamiršta.

„Paprastai mes jiems apie tai primename ir daug įkalbinėti turėti tamsųjį kambarį nereikia – jeigu tik surandame jam vietą, būtinai įrengiame. Žmonės dažnai pageidauja ir integruotų drabužinių. Puiku, jeigu jas įmanoma įrengti miegamojo zonoje. Dar geriau, jeigu jas galima padaryti dideles ir net su lyginimo stalu“, – sako L. Mikalauskienė.

Svarbi ir galimybė patogiai pastatyti automobilį. Paprastai naujai pastatytuose būstuose numatoma ir požeminių, ir antžeminių automobilių stovėjimo aikštelių. Ne išimtis ir projektas „Naujoji Rivjera“. Čia suprojektuotos 82 vietos automobiliams požeminėje aikštelėje ir dar šešios šalia namų.

Rūpi net kaimynai

Žmonėms, perkantiems naują būstą, rūpi ne tik tai, kas bus jų buto viduje, bet ir kaip bus sutvarkyta aplinka, užtikrintas saugumas ir netgi kokie kaimynai gyvens šalia.

Turintieji vaikų visada pageidauja ir žaidimų aikštelių šalia. Tačiau jų neturintieji mano kitaip – jie kaip tik nenori, kad vaikai krykštautų po langais.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, „Naujosios Rivjeros“ kvartalo teritorija bus aptverta ir uždara, o kad klientams būtų jauku, kieme atsiras atskirų poilsio zonų ir saugi žaidimų aikštelė vaikams.

AB „YIT Kausta“, baigdama kiekvieną projektą, įkuria ir draugišką, vieningai veikiančią bendriją, naujakuriams organizuoja kaimynų dienas, kino vakarus. Stipri bendrija – didelė vertybė, kuomet norisi gyventi gražesnėje aplinkoje. „Visada malonu matyti, kad mūsų projektai – gerose rankose“, – patvirtina Kęstutis Vanagas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų