harmony link litgrid
Organizatorių nuotr.

Švedija leido tiesti „Harmony Link“ savo ekonominėje zonoje


Švedijos vyriausybė 2022 metų pabaigoje leido statyti Lietuvą ir Lenkiją sujungsiantį jūrinį kabelį „Harmony Link“ savo ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.

„Švedijos vyriausybės pritarimas „Harmony Link“ statybai yra dar vienas žingsnis į priekį įgyvendinant šį svarbų rinkų integraciją sustiprinsiantį projektą“, – pranešime teigė „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis.

Pasak jo, dėl leidimo į Švediją kartu su Lenkijos operatore PSE kreiptasi 2021 metais.

Leidimas jūrinių kabelių tiesimui būtinas pagal Švedijos kontinentinio šelfo įstatymą. Kabelis jos  išskirtinėje ekonominėje zonoje drieksis apie 15 kilometrų.

harmony link

2020-ųjų gegužę pasirašyta sutartimi Lietuvos ir Lenkijos operatoriai PSE ir „Litgrid“ pasidalino maždaug 680 mln. eurų vertės projekto darbus: „Litgrid“ atsakinga už nuolatinės srovės aukštos įtampos kabelio Baltijos jūroje tiesimą, o PSE – už keitiklių stočių Lietuvoje ir Lenkijoje statybą.

Sutartis su rangovais ketinama pasirašyti iki balandžio, o patį projektą įgyvendinti 2027–2028-aisiais metais.

700 megavatų (MW) galios 330 kilometrų ilgio „Harmony Link“ yra didžiausias ir brangiausias sinchronizavimo projektas. Tai bus antroji Lietuvą ir Lenkiją jungianti elektros jungtis – 2016 metais įrengta sausumos linija „LitPol Link“.

Didžioji dalis 290 kilometrų ilgio kabelio bus tiesiama Lietuvos ir Lenkijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose Baltijos jūroje, trasa taip pat kerta Švedijos ekonominę zoną.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų